#317: Re: Lidijina kolekcija Autor: kikca, Lokacija: koprivnicaPoslato: Sre Apr 04, 2012 4:13 pm ---- Na temi identifikacije imaš moj odgovor za ova dva nova ljepotana.
#318: Re: Lidijina kolekcija Autor: mekinje, Lokacija: RovinjPoslato: Sre Apr 04, 2012 5:49 pm ---- Ja potvrđujem onih 2% sa teme za identifikaciju.
Krasno je vidjeti biljke ovako na suncu. Za one nepoznate sijance od VladeR bih rekla da su Echinocactusi grusonii.Moji sijanci grusonia jednako izgledaju.
#319: Re: Lidijina kolekcija Autor: Lidija, Lokacija: BeogradPoslato: Sre Apr 04, 2012 7:12 pm ---- Hvala Mekinje na dopunskom procentu Samo da znaš mi je mnogo biljaka od tebe već lepo, veliko, zrelo za cvetanje! Videćeš ih kad budem slikala celu kolekciju, mislim da ću napraviti novi album na Photobucketu - i pokušati da to odradim sistematičnije, sa imenima. Jesam li od tebe dobila matukanu sa oranž cvetom? Sad je prelepa, baš velika biljka!
Što se Vladinog sejanca tiče, tj. mog od semena njegove biljke, mislim da nije grusoni, bar se ne sećam da je on bio u opticaju. Negde usput smo utvrdili poreklo 99%, ali sam ga ja pogubila
#320: Re: Lidijina kolekcija Autor: mekinje, Lokacija: RovinjPoslato: Sre Apr 04, 2012 8:02 pm ---- Drago mi je da ti biljke lijepo napreduju, ali nisam ja ni sumnjala da idu u prave ruke!Koliko se sjećam jesam ti poslala Matucanu sa narančastim cvijetom (zapravo cvijet je nešto između crvene, roze i narančaste-ako uopće može postojati nešto između tih boja ).
Što se tiče sijanaca moguće da griješim, najviše mi ličili na moje grusonie. Vjerojatno je onda neka porodica sličnog izgleda, barem dok su biljke mlađe,možda neki Acanthocalycium...nešto se ne sjećam što je sve VladaR prikazivao kod sebe od sjemenkica....
#321: Re: Lidijina kolekcija Autor: Lidija, Lokacija: BeogradPoslato: Sre Apr 04, 2012 8:56 pm ---- Sad se zaista nadam da će ta matukana da cveta, jedva čekam da vidim kakva je to boja!
#322: Re: Lidijina kolekcija Autor: ghostrider, Lokacija: uzicePoslato: Sre Apr 04, 2012 9:34 pm ---- Da se ja opet vrnem na one sejance od Vlade...
Dobila sam od Lidije nekoliko malenih ( vise nisu tako mali *) i potpuno isto* izgledaju kao vrsnjaci koje sam ja sejala od semena dobijenog od Joce kao Theprocactus ili Thelocactus...znam da je bilo na T, a nije Turbinicarpus
E, sad, gledajuci album jednog svog FB prijatelja, naisla sam na ovu lepotinju, pa se iskreno nadam da je nesto ovako public.fotki.com/cactu...lopho.html
* znaci da cu slikati sutra, da dokumentujem svoje nalaze
#323: Re: Lidijina kolekcija Autor: Lidija, Lokacija: BeogradPoslato: Čet Apr 05, 2012 9:12 am ---- Ma najcrnje što mi je čovek rekao šta misli da je, piše negde na njegovoj temi, ali - ko se zanima zna koliko Vlada ima stranica na svojoj temi
#324: Re: Lidijina kolekcija Autor: ghostrider, Lokacija: uzicePoslato: Čet Apr 05, 2012 4:04 pm ---- Evo i *
Lidijini ( seme od Vlade)
Moji ( seme od Joce )
i jedna porodicna
#325: Re: Lidijina kolekcija Autor: Lidija, Lokacija: BeogradPoslato: Čet Apr 05, 2012 7:36 pm ---- Ma nema veze, ako se Vlada ne pojavi s objašnjenjem, videćemo kad procvetaju.
U međuvremenu prijavljujem FIRST EVER NEVER SEEN BEFORE - pupoljak ehinocereusa viridiflorusa!
I to je procvetao sejanac (da znaju oni koji su ih dobili od mene), a ne odrasla, kupljena biljka Da se zna - sejanac je kupljen od Jožefa iz HU, nisam ga ja sejala - stigli su predprošle godine, kao malci od par meseci i jako lepo napredovali (Ghost će me ispraviti ako grešim u vezi sejanja? )
#326: Re: Lidijina kolekcija Autor: mekinje, Lokacija: RovinjPoslato: Čet Apr 05, 2012 8:20 pm ---- Lidija, Ghost...nije mi dao vrag mira pa sam malo istražila ( u skladu sa svojim poslom..hehe). I sijanci od Ghost zbilja na prvi pogled nalikuju grusoniu, ali vide se i razlike.
A pošto su se složili da nije Parodia, a Ghost spomenula Thelocactus vrlo je moguće da je to ovaj iz Vladine kolekcije, pri dnu stranice. www.svetbiljaka.com/Fo...=1125.html
E sad još samo fali Vlada da sve potvrdi ili demantira, jer ako nije imao sjeme od tog Thelocactusa uzaludno mi ovo istraživanje
#327: Re: Lidijina kolekcija Autor: mekinje, Lokacija: RovinjPoslato: Čet Apr 05, 2012 8:30 pm ---- Eh da...ako se moje istraživanje potvrdi točnim smatram da imam pravo na jedan..nije važno čiji,ostavljam vam slobodne ruke da se dogovorite.
#328: Re: Lidijina kolekcija Autor: Lidija, Lokacija: BeogradPoslato: Čet Apr 05, 2012 8:31 pm ---- Mekinje pravi si istraživač Meni je bilo lakše - potražila sam u albumu na Photobucket-u fotku sejanca i našla da je slikan 15.8. Onda sam na Vladinoj temi pogledala stranicu posle tog datuma i našla njegov odgovor
Daklem, on misli da je Thelocactus setispinus. Na žalost, nije ovaj na koga si ti mislila, mislim zbog cveta, ali ni setispinusa do sad nisam imala
Ovo su dakle fotke od pre oko 8 meseci, sada su biljke još porasle - neki su baš poveliki
#329: Re: Lidijina kolekcija Autor: Lidija, Lokacija: BeogradPoslato: Čet Apr 05, 2012 8:35 pm ---- Ma, jel moguće da tebi nisam poslala nekog od tih sejanaca? To je bilo sigurno nekom ludom greškom zbog moje izlapelosti, jer sam ih delila okolo kapom i šakom Ja bih volela da si ti u pravu, tj. da Vlada kaže da li je hexaedrophorus, ali, ako nije - želiš li setispinusa? Imam ih još viška :)))
#330: Re: Lidijina kolekcija Autor: mekinje, Lokacija: RovinjPoslato: Čet Apr 05, 2012 9:12 pm ---- Setispinusa imam, hvala na ponudi...mada rezervni ne bi škodio, ima krasne cvjetove i moje su omiljene žute boje....
Uglavnom, ako se ovom nešto dogodi barem znam gdje ću nabaviti drugog.