#211: Re: Amarillys Autor: Queen, Lokacija: BeogradPoslato: Ned Mar 30, 2008 4:42 pm ---- Evo mojih amarilisa
#212: Re: Amarillys Autor: QueenOfNorth, Poslato: Pon Mar 31, 2008 11:29 am ---- Moj prošlogodišnji belac izbacio štap sa samo dva cveta Prošle godine je bio bujniji i jači. Ima li ko savet kako da ga sad tretiram?
Mislila sam da počnem prihranu sad dok su mu još pupoljci a kad otopli da ga posadim u baštu po sojinom sistemu. Ako mogu nešto sad, dok je još u saksiji... Imam obično đubrivo za cvetnice, najčešće njime pojim svoje blago
#213: Re: Amarillys Autor: caerulea, Lokacija: ZagrebPoslato: Pon Mar 31, 2008 5:38 pm ---- I dok sam štovala krive bogove, očekujući Green Goddess i Yellow Goddess i s nestrpljenjem htjela vidjeti pravi žuti amarilis, dobila sam dva čarobnjaka Green Magic!
Nisu ni baš zeleni, ali zato jesu magični sa svaki po osam cvjetova istovremeno a uskoro će ih biti ukupno 16!
#214: Re: Amarillys Autor: caerulea, Lokacija: ZagrebPoslato: Pon Mar 31, 2008 11:41 pm ---- Toliko me zbuni identificiranje zeleno-žutih da zaboravih ovog dobrog starosjedioca lukovica od prije par godina, svake godine vjerno cvate.
#215: Re: Amarillys Autor: narnia, Lokacija: NisPoslato: Pon Mar 31, 2008 11:47 pm ---- Uh Cru...ovaj magic ti je zaista magican! Opet se potvrdjuje staro pravilo-najlepsa je ona biljka koja najbujnije cveta bez obzira na boju!
#216: Re: Amarillys Autor: soja, Lokacija: Novi SadPoslato: Sre Apr 02, 2008 1:18 pm ----
Evo i kod mene još jedna lukovica otvorila prvi cvet
#217: Re: Amarillys Autor: elen, Lokacija: zagrebPoslato: Pet Apr 04, 2008 1:32 am ---- aaah! svakakvih divota ovdje ima!
nego, imam jedno pitanjce za @soju
- kakve uvjete traže klijanci amaryllisa? koliko vlažan supstrat i može li se površina vlažiti sprejanjem kao što ja radim za sada dok su bebe malene (oko 0,5 - 1 cm)?
posijala sam naime cyrtanthuse (vrlo sličan vrag kao i amaryllisi) koji su u neočikavano velikom broju niknuli ali promjećujem da se više travke savijaju iako su pod direktnim svjetlom (ne sunčevim). napominjem da imaju zdravu boju i nisu mlitave na dodir.
inače su u tegli koju ne mislim dirati do sljedeće godine, tj. prvog presađivanja. do 4/5 je napunjena mješavinom humusa, pijeska i šljunka a ostatak u kojem je bilo sjeme uobičajenim laganim supstratom za sijanje.
#218: Re: Amarillys Autor: floran, Lokacija: NisPoslato: Pet Apr 04, 2008 7:10 am ---- Ovaj Jewel je zaista prelep, cvetovi i nisu nesto veliki u odnosu na druge koje sam do sada imala ali mirise ( blagi linunkasto-vanilasti miris)
#220: Re: Amarillys Autor: anaas, Lokacija: zrenjaninPoslato: Sub Apr 05, 2008 12:57 am ---- nabavila sam i ja jos jedan Amarilis. Cekam da procveta. nasla sam ga u Panet centru u Novom Sadu za 290 dinara(MALA CENA) I naravno odmah ga pazarila. imam jedan kod kuce ali nikako da procveta ovom nisam mogla da odolim. kAd se bude cvet otvorio podelicu radost sa Vama.
#221: Re: Amarillys Autor: floran, Lokacija: NisPoslato: Ned Apr 06, 2008 6:18 pm ---- Stanje na danasnji dan, Pasadena, Jewel i Benfica u cvetu, druga dva za koji dan.
#222: Re: Amarillys Autor: floran, Lokacija: NisPoslato: Pon Apr 07, 2008 6:43 pm ---- Ne bih rekla da je normalno, zvuci kao da je previse zalivana.
U svakom slucaju da se to kod mene pojavilo ja bih oljustila sve do zdravog sloja, ocistila i sasusene i trule zilice, poprskala fungicidom i ostavila par dana da se prosusi a zatim ponovo posadila.
#223: Re: Amarillys Autor: cimbi, Lokacija: NišPoslato: Pon Apr 07, 2008 6:54 pm ---- Meni se otvorila cetri cveta, za peti nema mesta, stvarno ne znam gde ce i on da se progura, ovo je ogromno i predivno
#224: Re: Amarillys Autor: floran, Lokacija: NisPoslato: Pon Apr 07, 2008 7:10 pm ---- Meni Pasadena vuce na roze iakop je na slici vise ko tvoj, jes da je na fotki malo izmenjena boja ali nije crven.
I jos da dodam da ima 7 pupoljaka i ja se pitam dal ce moci da se otvore svi ali da je lep jeste, a koji pa nije. Cisto sumnjam da ce krenuti jos jedna cvetna drska mislim da ce i ovi cvetovi isprazniti lukovicu.
I on mirise, Cimbi a tvoj?
#225: Re: Amarillys Autor: WanderingStar, Lokacija: Novi SadPoslato: Uto Apr 08, 2008 3:50 pm ---- I ja bih,ali cveta upravo,pa ne znam šta da radim...Da čekam da precveta da odsečem dršku i odradim postupak,ili...?