#421: Re: Moje male baštice... Autor: FAREFARE, Lokacija: sarajevoPoslato: Uto Feb 07, 2012 10:42 pm ---- Prošetala sam tvojim bašticama od prve do zadnje strane,jako lijepo cvijeće,kana,perunike i hibiskusi su moji favoriti,kaktusi u cvatu nešto veoma lijepo,a naravno i sve ostalo cvijeće,zaista imaš divnog cvijeća
#422: Re: Moje male baštice... Autor: Tanja13, Lokacija: PančevoPoslato: Sre Feb 08, 2012 3:32 pm ---- Svemi09, baš smo se lepo zabavili a i malo pomučili dok smo pravili Sneška, jer se sneg nije lepio. Tuje jesu u saksijama, ali ne znam da li sam pogrešila što sam ih ostavila tako. Imam ih od prošlog proleća, tako da nemam baš neka iskustva sa njima. Ovo im je prva zima kod mene, nadam se da im neće biti i poslednja. Pre ovog "ledenog doba" su izgledale sasvim OK. Liza5640, FAREFARE - Dobrodošle u "moje baštice" i drago mi je što vam se moje biljke dopadaju.
#423: Re: Moje male baštice... Autor: Svemi09, Poslato: Sre Feb 08, 2012 6:03 pm ---- Tanja ja bih tuje sklonila negde u zatvoren prostor. Saksije nisu dovoljna zastita od izmrzavanja kao sto bi bile da su u zemlji. Meni su pre nekoliko godina, kad su bili ledeni dani izmrzle tri tuje i ako su im saksije bile u kutijama. Nadam se da se to kod tebe nece desiti.
Pozdrav
#424: Re: Moje male baštice... Autor: Tanja13, Lokacija: PančevoPoslato: Čet Feb 09, 2012 11:22 am ---- Svemi09, negde u zatvoren prostor baš i nemam gde da ih sklonim jer nisu male saksije,možda u garaži, ali ne bi imale svetlosti. Mogla sam samo da ih skonim da ne budu baš u snegu, iza tekoma i lonicera imam otvoreni hodnik, i da im zaštitim saksije...ali sad, šta je tu je...videćemo.
#425: Re: Moje male baštice... Autor: Svemi09, Poslato: Čet Feb 09, 2012 12:51 pm ---- Tanja mislila sam samo dok ne prodju ledeni dani ali ako su velike saksije to je neizvodljivo. Nadajmo se da ce biti sve u redu. Stiti ih i sneg koji prekriva saksije i njih. Pozdrtav.
#426: Re: Moje male baštice... Autor: belibreg, Lokacija: AleksinacPoslato: Čet Feb 09, 2012 1:41 pm ---- Bice ok, sasvim sigurno. Meni vec godinama zimuju neke loptaste tuje u saksijama. Vazno je da saksije stoje na zemlji, onda nema sanse da smrznu. U rasadnicima drze one malecne saksijice isto na otvorenom, ali poredjane na zemlji, i bezbedne su od smrzavanja.
#427: Re: Moje male baštice... Autor: Zlata1, Lokacija: LacarakPoslato: Čet Feb 09, 2012 3:26 pm ---- Tanja, prelepo!!!
Kuce, leptircici, lasta, bubamare, pcelice i biljcice su bas, bas vauuuu Uzivala sam u tvom vrtu, lepo si iskoristila svaki grumencic zemlje u dvoristu
#428: Re: Moje male baštice... Autor: Tanja13, Lokacija: PančevoPoslato: Čet Feb 09, 2012 5:39 pm ---- Svemi09, pa nadajmo se . Belibreg, kod mene su na betonu, ali sam im skinula podmetače, da im se ne bi zadržala voda. Mogla sam da ih pomerim 30-tak cm napred, na travnjak, ali nisam znala da treba da stoje na zemlji...kao što sam u nekom prethodnom postu napisala, nemam neka iskustva sa njima. Imam ih od prošlog proleća, ovo im je prva zima kod mene...Inače, želja su mi i loptaste tuje, "Golden globe" ili "Tiny Tim"....pa možda ih i nabavim ovog proleća. Zlata1 - Dobrodošli u "moje baštice" i drago mi je što vam se moje biljke dopadaju.
#429: Re: Moje male baštice... Autor: mika81, Lokacija: LoparePoslato: Pet Feb 10, 2012 11:15 am ---- divno Tanja,bas sam uživala gledajući slike tvog cvijeća ,hrizanteme raznih boja su me ugrijale na ovoj hladnoći,a oni leptirići kako uspijes samo toliko da ih uslikaš:A ,a ovaj snješko prava atrakcija u ovoj zimskoj idili,oduševio me,pozdrav i podrška,i na proljeće očekujemo nove slike
#430: Re: Moje male baštice... Autor: FAREFARE, Lokacija: sarajevoPoslato: Pet Feb 10, 2012 9:55 pm ---- ja svratila a slikica novih nema
#431: Re: Moje male baštice... Autor: Tanja13, Lokacija: PančevoPoslato: Sub Feb 11, 2012 11:47 am ---- Mika81 - Dobrodošla u moje baštice i hvala na lepim rečima. Tih dana kada sam slikala leptire, imala sam utisak kao da imam "invaziju" leptira, jer baš ih je bilo puno, najviše na hrizantemama.
FAREFARE, drago mi je što si svratila.
Novih slika nema, baštice su prekrivene snegom. Jedina zanimacija je čišćenje snega ...
Biće novih slika na proleće.
#432: Re: Moje male baštice... Autor: Tanja13, Lokacija: PančevoPoslato: Čet Feb 23, 2012 7:22 pm ---- Sneg se topi, a i malo sam čeprkala i pronašla "čak" jedan cvetić ... Pa sad još da procveta
#433: Re: Moje male baštice... Autor: bilja73, Lokacija: banjalukaPoslato: Čet Feb 23, 2012 9:05 pm ---- samo naprijed.pa i cvjecu dosadila zima vidi se da hoce proljece
samo ti jos zaceprkaj ima tu njih jos
inace,prosetala sam i ja i tanja sve je divno
#434: Re: Moje male baštice... Autor: acika123, Lokacija: SmederevoPoslato: Čet Feb 23, 2012 10:20 pm ---- Kod mene odavno precvetale visibabe jos januaru ja mislim sad su pod snegom....
Divno Tanja
#435: Re: Moje male baštice... Autor: cvekarka, Lokacija: Prilep MakedonijaPoslato: Čet Feb 23, 2012 10:24 pm ---- Tanja , prekrasni cvetcinja , nisto ne mu moze snegot i studot, zdravi i pravi.
Pozdrav