:: Forums ›
detaljno
Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?)
Idi na stranu: Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  :| |:
-> Razno..

#481: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: VojvodaLokacija: Predejane-Motel-Predejane PošaljiPoslato: Čet Sep 12, 2019 1:46 pm
    ----
Namena mu je visestruka a da ima koristi , ima .

Pozdrav i svako dobro.

#482: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Sre Nov 11, 2020 1:12 pm
    ----
PRIMENA JODA U PRIHRANI I ZAŠTITI BILJAKA---NAJBOLJI NARODNI RECEPTI!!!
O primeni joda smo već pisali a ovde imamo sve na jednom mestu.
Jod nije potreban samo ljudskom organizmu, već i svim biljkama. Zbog nedostatka ovog elementa propadaju tek nastali plodovi (plodnice) usporava se plodonošenje. Prihranu jodom moramo izvoditi po strogim pravilima naročito pazeći na količinu koju koristimo.
U voćnjaku, bašti i bašti sa cvećem jod primenjujemo ne samo kao đubrivo, već i kao insekticid i herbicid, protiv virusa, gljivica, štetnih bakterija. I to još nisu sva korisna dejstva joda. Prilikom zalivanja biljaka rastvorom joda dezinfikujemo zemlju i ujedno jačamo imunitet biljaka.
Opšta pravila primene joda
-Jod ne koristimo u vreme kada biljke miruju (zima, kasna jesen).
-Apotekarski alkoholni rastvor joda (povidon jod 5%)primenjujemo u mikrodozama Kao pravilo na 2 litre vode dodajemo samo1-2 kapi tog joda,ukoliko je koncetracija veća može doći do spaljivanja biljakai uništavanja korisnih zemljišnih mikroorganizama.
- Sadnice, presadnice,možemo zalivati jodom tek nakon njihovog dobrog užiljavanja na novo mesto..
- Kada biljke zalivamo ne smemo polivati preko grlića korena biljke.A pre nego što zalivamo rastvorom joda treba zemlju dobro pokvasiti vodom.Poželjno je da rastvor bude topao ok 30 stepeni celzijusa.
-Da bi poboljšali efektivnost zalivanja jodom preporučuje se dodavanje pepela od drveta u količini 1:10 jedan deo pepela na 10 delova jodnog rastvora.
.
-Prilikom prskanja biljaka rastvorom joda koristimo sistem magle, tako će biljke usvojiti od 65-90% korisnih elemenata
Primena joda na rasad povrća
Prihrana jodom pokazala se naročito dobro na, paradajz,krastavce, plavi patlidžan, papriku. Da bi dobili ujednačeno nicanje i zdrav rasad, semena namačemo u rastvor joda na 6-8 sati u razmeru na 2 čaše vode 1 kap joda.
Do rasađivanja rasad prihranjujemo rastvorom joda samo jedan put i to na 3 litre vode ide 1 kap joda. Kada smo biljke presadili i dobro su se ukorenile zalivamo ih rastvorom od 3 kapi joda na 10 litara vode. Pod svaki koren nalijemo po1 litar rastvora
Prihrana paradajza jodovim rastvorom
Odraslim biljkama je jod još potrebniji jer postojiopasnost da obole od plamenjače. Za zaštitu paradajza od ove bolesti koristimo prihranu sa jodom I mlekom u 10 litara vode dodamo litar mleka ili surutke, dodamo 40 kapi joda I 15ml. hidrogena. Ovim rastvorom prskamo biljke 3 puta u toku sezone sa razmakom od 10 dana. Prskanje radimo u večernjim satima. Zaštita paradajza se može vršiti i sa drugim rastvorom. 4 dl pepela od drveta rastvorimo u 2 litre vode i ostavimo da odstoji nedelju dana. Zatim taj rastvor sipamo u 8 litara vruće vode, dobro izmešati dok se ne ohladi. Tada dodamo 10ml.joda, 10 g. Borne kiseline i ostavimo da odstoji 12 sati. Posle toga ovaj lek razređivamo u razmeri 1:10 i zalivamo pod koren svake biljke u količini od 1 litra, predhodno pokvašene zemlje.
Da bi spasili paradajz od truljenja, nekoliko puta u sezoni biljke prskamo jodovim rastvorom ( 10ml.joda u 10 litara vode).
PRIHRANA krastavaca jodom
Protiv pepelnice, krastavce obilno prskamo rastvorom 1 l. mleka 9 li. Vode i 10 kapi joda. Ovim rastvorom prskamo i zemlju ispoid krastavaca.proceduru ponavljamo jednom sedmično sve dok simptom bolesti ne nestanu.
Prihrana jagoda jodom
Jod je odličan aktivator rasta jagoda. Jod učvršćuje imunitet jagoda posle zime. Zbog toga čim se otopi sneg napravimo rastvor na 10 l. odstojale vode dodamo 10 kapi joda. Ovim zalivamo 3 puta sa intervalom od 10 dana. Ova procedura ne samo da učvršćuje imunitet biljaka nego ih i štiti od sive truleži.
Prihrana kupusa jodom
Da vam kupus ne truli i da formira lepe , krupne, glavice zalivamo ga rastvorom joda 40 kapi na 10 litara vode i pod svaku biljku polijemo po 1 litar rastvora.Rastvorom joda 5 kapi na 10 l. vode možemo kupus prihranjivati i preko lista.
Tretiranje jodom voćaka i voćnih grmova protiv gljivičnih obolenja
Protiv citospora,tuberkoloze, raka i drugih gljivičnih obolenja biljke prskamo 1% nim rastvorom farmajoda..
Primena joda protiv štetočina
Joda se boje i voćno-baštenske štetočine. Za uništavanje ličinki majske bube u jesen i u proleće zalivamo drveće ( nesme da padne na list) rastvorom joda 15 kapi na 10 litara vode i zalivamo po 1 litar pod koren svakog drveta. Ukoliko je ovih štetočina mnogo, moguće je zalivati i sa do 5 litara ovog rastvora, misli se na odraslo drvo.
Protiv dugonosca u rano proleće, neposredno na snegu, tla se polivaju jodnim rastvorom (1 kašičica joda na 10 litara vode). A za borbu sa apsidima,vašima, tripsima, biljke se prskaju sa 10% farmajoda.
Primena joda za sobne biljke
Sobne biljke takođe vole jod. Da bi produžili cvetanje i poboljšali njegov kvalitet, 1-4 kapljice lekovitog joda se razblaži u 1 litru vode te se sipa pod koren. Ako cvet gubi svoju atraktivnost, dodajte 1 kapljicu joda (na bazi 3 litra vode) u kompleksno đubrivo i zalivajte biljku 3-4 puta sa intervalom od 10 dana.
Da bi se ojačao imunitet kućnog cveća zalivamo rastvorom (1 kapljica joda na 1 litar vode) 3 puta sa intervalom od 10-14 dana. Da bi se spasila oslabljena ruža, Humate 7 se razblaži u vodi i doda se jod (1 g na 10 litara vode). Pod svaku sobnu biljku zalivamo sa 50 ml nastalog rastvora.
Da bi obnovili korisne mikroorganizme 5 dana posle tretiranja jodom koristimo preparat Bajkal EM-1.
Ukoliko vam se je ovaj tekst dopao lajkujte nas I podelite prijateljima da I oni pročitaju.

#483: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Sre Nov 11, 2020 1:13 pm
    ----
METARIZIN--ORGANSKO TRESETNO-HUMUSNO ĐUBRIVO
SA PROTIV INSEKTICIDNIM DEJSTVOM, NA OSNOVU PRIRODNIH GLJIVICA Metarhizium anisopliae.
METARIZIN ™ —organsko đubrivo, na osnovu tresetnog humusa uz dodatak prirodnih gljivica Metarhizium anisopliae.
Više od 100 godina u nazad ruski mikrobiolog Илья Ильич Мечников, izdvojio je iz zemlje gljivice (Metarhizium anisopliae), Koje mogu da zaraze svojim sporama štetočine izazivajući u njima, sprva mikozu a zatim i njihovu smrt. Ove gljivice su se pokazale potpuno bezopasne za čoveka, toplokrvne životinje, kišne gliste, biljke i okolje.Gljivice su zbog tog svojstva dobile naziv „entomopatogene“
Metarhizium anisopliae — To je entomopatogena gljivica koja živi svuda u zemlji u različitim koncetracijama i razvija se na ostacima uginulih insekata ili na njihovim ličinkama.
Postavlja se pitanje: na koji način ova gljivica koja živi u zemlji može da uništi insekte, koji se u proleće sele na lišće ili u pupoljke?
Sav posao je u tome, što se na površini insekta—štetočine,koji izlazi iz zemlje tek u proleće kada ogreje sunce, a svu zimu su u zemlji ili na zemlji pod lišćem rastinja i tu ih zarazi ova gljivica.
Kao rezultat insekti uginu ili izlaze iz zemlje veoma oslabljeni, da nisu u stanju ni da daju potomstvo te se zbog toga broj insekata- štetočina znatno smanjuje, posle primene Metarizina, a naše voćke, povrće i cveće ostaju sačuvani.
Metarizin je jedinstvena preparativna forma čija je osnova treset, obogaćen prirodnim sojevima entomopatogenih gljivica Metarhizium anisopliae. Ovaj oblik Metarizina je najbolji za primenu u zemlji s ciljem snižavanja brojčanog stanja populacija insekata štetočina, u toku zime i u rano proleće. Osim toga treset koji je osnova ovog preparata deluje na rast i prinose zasejanih kultura
Gljivice unesene u zemlju imaju sposobnost da se dugo očuvaju i imaju višegodišnje dejstvo, te zadržava razmnožavanje štetnih insekata.
Preparat je ekološko neopasan ne zadržava se u biljkama, ne izaziva navike, bezopasan za ljude, životinje, ptice i pčele.
Upotreba:
1gram na litar vode, 10 litara vode za 1 ar (100m2)
Preparat deluje na oko 200 raznih štetočina Kao što su : žičnjak,, rovac,gundelj sovice, zlatice,paučinar, štetočine maline i t.d

#484: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Sre Nov 11, 2020 1:14 pm
    ----
NOVO KOD NAS!!!
BEAUVERIA BASSIANA
gljiva
Opis
Naučno ime: Beauveria bassiana
Viša klasifikacija: Beauveria
Rang:Vrsta
Red:Hipocreales
.
OPIS PROIZVODA: MICORAD INSEKTO 1.2 JE SAVREMENI BIOLOŠKI AKTIVAN KOMPLEKS (BAC) MIKROORGANIZAMA NA BAZI ENTOMOPATOGENE GLJIVE BEAUVERIA BASSIANA, KOJI MOŽE ZNAČAJNO SMANJITI BROJ ŠTETOČINA INSEKATA NA TRETIRANOM PODRUČJU (UKLJUČUJUĆI LETEĆE, KAO I NEKE VRSTE KRPELJA). BIOLOŠKI PREPARATI NA BAZI GLJIVICA KOJE PARAZITIZUJU ŠTETOČINE OD INSEKATA VEĆ DECENIJAMA SE KORISTE ZA ZAŠTITU POLJOPRIVREDNIH I HORTIKULTURNIH USEVA I POKAZALI SU SE VISOKO EFIKASNIM. KORISTI SE ZA OBRADU TLA, PRSKANJE BILJAKA I DEZINFEKCIJU BILJNIH OSTATAKA. PREPARAT JE NETOKSIČAN, NEŠKODLJIV ZA ŽIVOTINJE I KORISNE INSEKTE I NIJE AGROHEMIKALIJA.
MICORAD INSEKTO 1.2 NA BAZI GLJIVE BEAUVERIA BASSIANA DELUJE KAO PRIRODNI BIOINSEKTICID / BIOPESTICID I IMA SLEDEĆA SVOJSTVA: - BEAUVERIA BASSIANA U SASTAVU PREPARATA IZAZIVA BOLEST KOD INSEKATA - BELU MUSKARDINOZU (INFEKCIJA INSEKTIMA); - GLJIVA SE VRLO BRZO UMNOŽAVA I UNIŠTAVA ŠTETOČINE, PRIČVRŠĆUJUĆI SE ZA TELO INSEKATA I PARAZITIRAJUĆI NA NJIMA; - EFIKASAN U GOTOVO SVIM FAZAMA RAZVOJA INSEKATA (KUKULJICE, LARVE, JAJA); - NAJAKTIVNIJI JE PRI VISOKOJ VLAŽNOSTI; - PREPARAT IMA PRODUŽENO DEJSTVO, SPORE OSTAJU U BILJNIM OSTACIMA I U ORGANIZMIMA OBOLELIH INSEKATA (ONI IH NOSE)
MICORAD INSEKTO 1.2 JE EKOLOŠKO, PRIRODNO SREDSTVO ZA ZAŠTITU POLJOPRIVREDNIH I HORTIKULTURNIH KULTURA OD ŠTETNIH INSEKATA. ZBOG PRISUSTVA EFIKASNOG SOJA GLJIVE BEAUVERIA BASSIANA U SASTAVU, PREPARAT IMA SPOSOBNOST DA U NAJKRAĆEM MOGUĆEM ROKU ZNAČAJNO SMANJI BROJ POPULACIJA ŠTETOČINA NA ODREĐENOM PODRUČJU I STVORI POVOLJNE USLOVE ZA RAST POLJOPRIVREDNIH I HORTIKULTURNIH KULTURA. SPORE GLJIVE IMAJU SPOSOBNOST DA DUGO ODRŽAVAJU SVOJU AKTIVNOST; INSEKT SE MOŽE ZARAZITI OD DRUGOG ZARAŽENOG INSEKTA.

#485: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Sre Nov 11, 2020 1:15 pm
    ----
MIKORADI ŠTA JE TO?
Mikoradi su sićušne gljivice, paraziti. Konkretno mikorad insekto 1.1 (metarizin) i mikorad insekto 1.2( beauveria)
"Gde i kako deluju i koji je bolji"? to su najčešća pitanja koja dobijam od vas. Svaki od ovih preparata deluju na svojem području metarizin deluje na insekte u zemlji, dakle na insekte koji žive ili prezimljavaju u zemlji. Dok beauveria deluje na one koji se nalaze na lišću, ispod lišća dakle na površini. Ova dva preparata jedno drugo dopunjavaju. Tako da vam mogu reći da su oba odlična.
Preparati se proizvode u Rusiji u naučnom gradu Kiljcovo. To je rad ozbiljnih profesionalaca, nauke. Na fotografijama možete videti delovanje metarizina na majskog gundelja, gljivica je zelenkaste boje i delovanje Beauverie na krompirovu zlaticu.
Za više informacija me možete pozvati ili mi pisati na tel 064 **** *69.

#486: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Sre Nov 11, 2020 1:34 pm
    ----
KODEKS KOMPOSTNE GOMILE
1) Mešajmo zelene i braon materijale u odnosu 1:3—1:4
2) Ne pravi gomilu više od 1—1,2m. kako se donji slojevi ne bi mnogo sabili.
3) Materijal ne sabijajmo, što vazdušastija gomila manje ćemo imati posla kasnije.
4) Pokrivajmo gomilu, štitimo je od pregrevanja i čuvajmo joj vlažnost.
5) Što bolje izmešamo sastojke, bolje teče proces kompostiranja. Što sitnije komponente to brže kompostiranje.
6) Na svaki sloj kompostne gomile dodajmo baštensku zemlju ili stari kompost.
7) Svežu travu prvo podsušiti i prekriti braon materijalom, suvi materijal predhodno pokvasiti.
Cool U gomilu ne stavljajmo, masti, kosti, sintetiku, plastiku, granje i bodljikavo granje ( od ruža naprimer) obavezno isitniti.
9) Upotrebljavajmo samo origiialne preparate za ubrzano kompostiranje, TAMIR ili BAJKAL EM-1.
ŠTA SU ZELENI A ŠTA BRAON MATERIJALI?
ZALENI: Stajnjak, fekalije, kokošiji ili od druge živine izmet, kuhinjski odpatci, voće, seno mahunarki, zeleno lišće drveća, zelena kukurozovina, korovi, i sve zeleno od povrća.
BRAON: Suvo liše, slama, kora drveta, suv ševar, trska, šapurine, papir, karton, poljevina, strugotina, iseckano granje i veoma dobra stvar- iskorišten supstrat od gljiva bukovača, ( nikako ne od šampinjona)

#487: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: Nabuko PošaljiPoslato: Čet Nov 12, 2020 8:49 am
    ----
Hanza citat:
KODEKS KOMPOSTNE GOMILE
1) Mešajmo zelene i braon materijale u odnosu 1:3—1:4
2) Ne pravi gomilu više od 1—1,2m. kako se donji slojevi ne bi mnogo sabili.
3) Materijal ne sabijajmo, što vazdušastija gomila manje ćemo imati posla kasnije.
...
BRAON: Suvo liše, slama, kora drveta, suv ševar, trska, šapurine, papir, karton, poljevina, strugotina, iseckano granje i veoma dobra stvar- iskorišten supstrat od gljiva bukovača, ( nikako ne od šampinjona)

Ovo je citat (delimičan) sa 31. strane
Ponavljaš iste stvari ( nije dovoljno što kopižpejstuješ sa foruma na forum i sa jedne društvene mreže na druge, sad i sa jedne stranice teme na sledeću,.. pa na čega to liči - agresivna reklama, za nešto što se teško prodaje ?

A o pisanju ću tek da ti sporim,..
navesti "zablude" o kojima si pisao na prethodnim stranama, za mene znači bezočno lagati narod. Ako se pšenica seje bez oranja, zašto se to ne radi i sa kukuruzom, repom, suncokretom ?.

A o baštovanstvu očigledno jako malo znaš, ...
kao što nećeš da napišeš ( ili ne znaš) zašto glistenjak ima (bar) četiri puta veću vrednost za biljke od stajnjaka (sa kojim se hrane kal. gliste) ? I da li ima ?
......................................................
Tvoje pisanje me podsetilo na onu stilizovanu izreku Brane Crnčevića i Duška Radovića: "Pre rata nismo imali ništa, pa su došle Švabe i sve nam uzele"
Tipična propaganda, u kojoj ima i istine i izvrnute istine i laži... koliko god ti duša ište. Evil or Very Mad

(Inače, nisam hteo u tim prodavaca ovog "čuda" od tehnologije, čak ni da vas podržim..- nisam želeo da učestvujem u takvim prevarama)

#488: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: drveniLokacija: Novi Sad PošaljiPoslato: Čet Nov 12, 2020 9:00 am
    ----
Bravo Nabuko, slažem se (i ne samo ja) sa svim napisanim. Odgovore na svoja pitanja nažalost nećeš dobiti. Slična pitanja su postavljana i ranije ali autor odavno više na njih ne odgovara i ograničio se samo na copy/paste-ovanje jer mu tema i ne služi za diskusiju i razmenu iskustava već samo za reklamu. Iskreno ne znam zašto se ova tema i toleriše. Osim činjenice da se radi o isključivo komercionalnom sadržaju, ako je u pitanju još i obmanjivanje potrošača onda ovakva pisanija samo srozavaju nivo foruma. Ako brate hoćeš da se reklamiraš, okači banner na stranicu i svi zadovoljni.

#489: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: kreketaloLokacija: Sombor PošaljiPoslato: Čet Nov 12, 2020 9:55 am
    ----
Ceznem da te zeznem :-)

#490: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: skoteinosLokacija: Paraćin PošaljiPoslato: Čet Nov 12, 2020 10:01 pm
    ----
drveni citat:
Bravo Nabuko, slažem se (i ne samo ja) sa svim napisanim. Odgovore na svoja pitanja nažalost nećeš dobiti. Slična pitanja su postavljana i ranije ali autor odavno više na njih ne odgovara i ograničio se samo na copy/paste-ovanje jer mu tema i ne služi za diskusiju i razmenu iskustava već samo za reklamu. Iskreno ne znam zašto se ova tema i toleriše. Osim činjenice da se radi o isključivo komercionalnom sadržaju, ako je u pitanju još i obmanjivanje potrošača onda ovakva pisanija samo srozavaju nivo foruma. Ako brate hoćeš da se reklamiraš, okači banner na stranicu i svi zadovoljni.
Da, mislim da je jasno da je ova tema zrela za zaključavanje...

#491: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: drveniLokacija: Novi Sad PošaljiPoslato: Čet Nov 19, 2020 11:36 am
    ----
Hanza citat:
Za više informacija me možete pozvati ili mi pisati na tel 064 **** *69.

Gospodine Hanza, prodaja preko foruma ide isključivo putem prodavnice. Ne budete li oglasili svoje proizvode u prodavnici i bude li se još jednom broj vašeg (ili bilo čijeg) telefona našao u poruci, tema će pod ključ za stalno.

Hvala na razumevanju.

#492: Nešto o Bacillus Subtillisu Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Uto Apr 12, 2022 2:40 pm
    ----
Prirodna zaštita od gljivičnih,bakterijskih I virusnih bolesti biljaka.
FITOSPORIN-M-Bacillus subtillis
.Prirodne fitobakterije FITOSPORINA za million godina evolucije druže se sa biljkama I štite ih praktično od svih bolesti, a biljke, za uzvrat, hrane fitobakterije ugljenikom. Eto takvo je njihovo druženje I ljubav.
.Pored toga,FITOSPORIN ubrzava rast, razvoj korenovog I lisnog sistema I štiti biljke od vremenskih stresova ( suša, mraz)
.Pošto su fitobakterije FITOSPORINA-kulture spora, oni se ne boje ni mraza ni vrućine ni suše.
.FITOSPORIN je potpuno bezopasan: danas ste obradili ( prskali, zalivali, unosili u zemlju ili tretirali plodove za duže čuvanje) danas već možete jesti plodove, lišće, stabla. ( o korisnosti Bacillus subtillisa za ljudsko zdravlje je mnogo napisano)
.FITOSPORIN izlučuje stotine različitih korisnih fermenata I bološki aktivnih substanci-to je živa fabrika.
Kod patogenih ne dolazi do privikavanja na FITOSPORIN, kao kod upotrebe hemijskih otrova na koje se, patogeni, brzo naviknu te ih I koriste kao hranu za svoj razvoj. Patogeni se menjaju a menjaju se I žive bakterije FITOSPORINA I pobeđuju bolesti.
.FITOSPORIN- probiotik (za život). On je koristan I životinjama I čoveku: leči disbakteriozu, povećava imunitet, ustanavlja sobstvenu korisnu mikrofloru kod životinja I kod čoveka.
.FITOSPORIN štiti biljke od mnogih bolesti:
Od gnjilosti korenovog sistema, vrata korenovog sistema, krastavost, crna noga, fuzarium,fitoftora, siva trulež,perenosporoza, pepelnica, rđa, pegavosti lista I ploda I mnogih drugih.

#493: Re: Nešto o Bacillus Subtillisu Autor: kreketaloLokacija: Sombor PošaljiPoslato: Uto Apr 12, 2022 8:02 pm
    ----
Ista stvar kao i slavol kojeg ima u svakoj poljoapoteci pa izbegnes dostavu

Slavol je tečnost koja sadrži BAKTERIJE i PRIRODNE VITAMINE, ENIZIME I STIMULATORE RASTA.

U sastav slavola ulaze dve vrste bakterija:
AZOTOFIKSATORI
Azotobacter chroococcum, A. vinelandi, Derxia sp.
FOSFOMINERALIZATORI
Bacillus megaterijum, B. lichenformis, B. subtilis

Slavol
pospešuje klijanje, nicanje i rast biljka
povećava aktivnost korenovog sistema
povećava lisnu masu i aktivnost fotosinteze

#494: Re: Zar to nije čudo!? ( EM-tehnologija šta je to?) Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Ned Nov 20, 2022 5:46 pm
    ----
Legendarni fitosporin za sve prilike


Print verzija


Fitosporin je biološki preparat na bazi prirodnog mikroorganizma - bakterije Bacillus subtilis (bakterija sena), potpuno bezbedan za ljude, životinje i sva živa bića. Kada uđu u tlo ili na biljku, bakterije bacila sijena počinju lučiti prirodne antibiotike, enzime koji inhibiraju vitalnu aktivnost uzročnika gljivičnih i bakterijskih bolesti u tlu i biljkama.


Otporan i izdržljiv
Osnova Fitosporina je prirodni soj Bacillus subtilis 26 D izolovan u Uzbekistanu. Zbog veoma oštrih klimatskih uslova "domovine" ovog soja, razlikuje se od ostalih sojeva bakterije Bacillus subtilis po visokoj održivosti i konkurentnosti protiv fitopatogenih mikroorganizama. Uz pomoć selekcije dobili smo varijacije soja 26 D za povećanje antagonističke aktivnosti (sposobnost bakterija da inhibiraju rast mikroba) protiv patogena koji utiču na različite biljne vrste. Stoga je lijek komercijalnog naziva Fitosporin kompleks različitih varijanti 26 D soja.

Osim direktnog biofungicidnog djelovanja, bakterija Fitosporin blagotvorno djeluje na samu biljku, povećavajući njenu otpornost na bolesti i druge štetne faktore okoline (suša, hladnoća, slanost itd.) oslobađanjem biološki aktivnih supstanci - fitohormona, vitamina. , aminokiseline itd.


Fitosporin je kultura spora, a spore su najizdržljiviji oblik živog organizma na planeti. Stoga se preparat na njegovoj osnovi može skladištiti u širokom temperaturnom rasponu: od +60 do -60 °C bez smanjenja njegove aktivnosti i koristiti u mješavini s mineralnim suplementima i hemijskim sredstvima za zaštitu bilja. Kada nastupe povoljni uvjeti, bakterija prelazi iz stanja spora u vegetativno stanje i počinje „činiti dobro“: bori se protiv patogena, povećava vitalnost same biljke, obogaćuje uzgojene proizvode tvarima korisnim za naše zdravlje i povećava sigurnost skladištenja. .
Kako odabrati Fitosporin?
Fitosporin se proizvodi u različitim oblicima: u obliku paste, praha i tečnosti. Mnogi vrtlari ne mogu shvatiti kada, kako, koliko i u koju svrhu koristiti svaki od ovih oblika. Unatoč činjenici da svi pripadaju istoj grupi bioloških lijekova Fitosporin, među njima postoje razlike. U čemu - razumećemo.
Prvo , isti lijekovi imaju različite količine pakovanja ili kontejnera. To se radi radi udobnosti kupca, tako da svako bira zapreminu pakovanja u zavisnosti od veličine svoje parcele i površine koju zauzima određena kultura na parceli: nekome treba pakovanje od 300 g, a nekome 10 g ili 100 ml.
Drugo , preparati serije Fitosporin-M Prevention (pasta i nano-gel) i Fitosporin-M Treatment (prašak, tečni oblici), pored spora bakterije Bacillus subtilis, sadrže snažan Gumi stimulator rasta, ali u različitim količine. Stoga sve humusne preparate treba koristiti u prvoj polovini vegetacije: za preradu sjemenskog i sadnog materijala (namakanje sjemena, umakanje korijena sadnica i sadnica) i prskanje prije formiranja plodova ili njihovog intenzivnog rasta (korijenasti usjevi) . Ali kada koristite ovu seriju lijekova, morate slijediti upute i ne precjenjivati propisanu dozu.

U suprotnom, umjesto da stimulišete rast (klijanje), naprotiv, dobićete njegovu inhibiciju.

Dodatak Gumi preparatu Fitosporin obezbeđuje snažan početak procesa rasta, brz rast korena i površine listova, kao i ubrzanje cvetanja i formiranja plodova. Fitosporin bakterije, zajedno sa Gumi, smanjuju širenje i oštećenje bolesti, pomažu u održavanju visokih stopa rasta biljaka u nepovoljnim uslovima uzgoja (suša, slanost, hladnoća itd.). Treba napomenuti da su humusni preparati Fitosporina kao sredstva za suzbijanje bolesti efikasni samo uz njihovu neznatnu distribuciju i razvoj. Međutim, prisustvo Gumija osigurava visoko očuvanje bakterijskih spora u Fitosporinu. Čak i pri zamrzavanju ili skladištenju lijekova na visokim temperaturama (do + 60 ° C), oni ne gube svoju aktivnost.


Za prevenciju i zaštitu
Preparati serije Fitosporin-M - Profilaktički a (pasta i nano-gel), osim spora bakterije sijena bacila (Bacillus
subtilis) sadrže najveću koncentraciju Gumija. Ovi lekovi su: Fitosporin-M univerzalni, Fitosporin-M super-univerzalni, Fitosporin-M Instant paradajz, Fitosporin-M Krompir instant i Fitosporin-K "Olimpik". Oni su prije svega moćni akceleratori rasta.

Preparati Fitosporin-M universal , super-univerzal i Fitosporin "Olympic" sadrže maksimalan broj varijanti Bacillus subtilis soja 26 D, i mogu se koristiti na bilo kojoj kulturi.
Fitosporin-M paradajz i krompir sadrži odabrane varijante soja 26 D za bolesti koje ih pogađaju, kao i elemente u tragovima bor i molibden (za paradajz), na čiji nedostatak su posebno osetljivi.
Fitosporin-M "Olympic" sadrži ultra-malu veličinu kalijevih soli humusnih tvari i više od 90 prirodnih elemenata i minerala povezanih s njima (~ 100 nm), tako da lako prodiru i kreću se unutar biljke, što predodređuje njihov snažan rast -stimulativno dejstvo.
Međutim, zbog visokog sadržaja Gumija , koji u visokoj koncentraciji služi kao hrana ne samo za korisne mikrobe, već i za patogene, upotreba Fitosporin-M u obliku paste služi kao prevencija, ali ne i lijek za bolesti.


Kada vam treba "teška artiljerija"
Preparati serije Fitosporin-M - Tretman u obliku praha (Fitosporin-M univerzalne i specijalizovane vrste: Fitosporin-M za paradajz, krompir, krastavce, kupus, baštensko cvijeće) i tečnosti (Fitosporin-M Flowers i Fitosporin-M Sadnice, povrće, bobice, voće) sadrže u svom sastavu malu količinu Gumija. Pored toga, specijalizovane vrste Fitosporina (za paradajz, krompir, krastavce, kupus, baštensko cveće) sadrže bakar, koji je dobar fungicid, zajedno sa mikroelementima neophodnim za useve, za pojačavanje fungicidne aktivnosti. Bakar u kombinaciji sa bakterijom Phytosporin može nanijeti "dvostruki udarac" patogenima i neutralizirati slabljenje male količine Gumija na fungicidnu aktivnost Phytosporin praha.
Gumi, koji je prisutan u sastavu univerzalnog praškastog preparata Fitosporin-M i u njegovim tečnim oblicima (Fitosporin-M Garden Flowers i Fitosporin-M Rassada), sadrži više od 90 prirodnih elemenata u tragovima i minerala koji poboljšavaju efikasnost preparata. bakterije. Sa ovim sastavom optimalno se kombinuju visoka fungicidna i rastna aktivnost preparata Fitosporin iz serije Treatment.
Od sjetve do žetve
Međutim, za postizanje visokog prinosa plodova i njihovo bolje očuvanje tokom skladištenja potrebno je zaštititi usev od patogena i sprečiti njihov prelazak sa vegetativnog dela biljke na plodove. Osim toga, za dobro očuvanje, plodovi bi trebali dobro sazrijeti do kraja vegetacije, a ne rasti. Sa ovim zadatkom se odlično snalaze tekući oblici Fitosporina, koji ne sadrže Gumi, već samo spore Bacillus subtilisa. To su Fitosporin-M Reanimator , Fitosporin-M Zlatna jesen , Fitosporin-M AntiRot (prah i tečnost), koji počinju da se primenjuju 3-4 nedelje pre berbe i pre polaganja useva na skladištenje.
Kada se koristi lijek Fitosporin-M Reanimator u razrjeđenju od 2 do 20 puta, moguće je nositi se s bolešću kada se već "razbistrila" na biljci. Za ove svrhe je takođe pogodan Fitosporin-M Zlatna jesen (200 ml na 2-4 hektara po 4-strukom prskanju). Da bi se usjev sačuvao tokom skladištenja, sve posude i površine podruma ili skladišta moraju biti očišćene od patogena. Stoga, 10-14 dana prije polaganja plodova za skladištenje, sve površine treba tretirati Fitosporin-M AntiRot (najmanje 0,3 l na 30-60 m2 površine) ili Golden Autumn(najmanje 0,2 l na 20–40 m2 i dobro osušiti. Takođe je potrebno tretirati proizvode ovim preparatima pre skladištenja: 0,3 l Fitosporin AntiRot je predviđeno za obradu 300–400 kg, 30 g praha - na 100 kg proizvoda Za preradu 1–1,5 kg plodova dovoljna su 2 klika na prskalicu. 0,2 l Fitosporina -M Zlatna jesen je predviđeno za prskanje 200–400 kg uzgojenih proizvoda. Svi proizvodi tretirani Fitosporinom i skladišteni moraju biti suvi. M AntiRot i Zlatna jesen se koriste i za prskanje zemljišta nakon berbe, posebno onih površina na kojima su uočene biljne bolesti, kao iu plastenicima, koristeći ih u dozama za površinsku obradu.

Treba imati na umu da za uspješnu borbu protiv bolesti postoji "zlatno" pravilo: lakše je spriječiti nego liječiti. Za efikasnu borbu protiv biljnih bolesti uz pomoć bioloških preparata treba početi sa tretiranjem tla, zatim sjemenom, sadnicama, nastaviti prskanjem biljaka u toku vegetacije i završiti obradom kontejnera, skladišta i uskladištenih proizvoda. Tada možete dobiti bogatu žetvu zdravih kvalitetnih proizvoda bez mikotoksina. Preparat Fitosporin svojim sastavom, oblicima, pogodnim za upotrebu, dokazao je svoju prednost u odnosu na slične preparate, što potvrđuje decenijama uspešna upotreba baštovana i baštovana i brojna ispitivanja u različitim istraživačkim institutima u zemlji.

#495: Re: domaći recepti za zaštitu biljaka Autor: HanzaLokacija: Baranda PošaljiPoslato: Sub Mar 11, 2023 5:40 pm
    ----
FLORABIS ® je regulator četinarskog rasta sa fungicidnim i antivirusnim delovanjem. Florabis su preparati koji kombinuju najnovija dostignuća u polju stimulatora rasta četinarskih biljaka. Za razliku od prethodnih generacija. Florabis uključuje tri aktivna sastojka odjednom. pružajući širu zaštitu biljaka od bolesti: hlorofil, poliprenoli, triterpenske kiseline.
Hlorofil je zeleni biljni pigment koji je odgovoran za fotosintezu. Pokazano je da čak i mikro doze hlorofila mogu značajno produžiti sezonu rasta i povećati fotosintetsku aktivnost, što utiče na izgled biljaka. izgledaju zelenije i mlađe.
Poliprenoli su antivirusni agensi koji se već široko koriste u veterini. Takođe su aktivni protiv biljnih virusa, što često dovodi do degeneracije sorti. Antivirusna zaštita je posebno važna za biljke koje se vegetativno razmnožavaju: krompir, jagode, tulipani itd.
Triterpenske kiseline su tradicionalne komponente stimulatora rasta četinarskih vrsta, koje zapravo stimulišu rast biljaka. Takođe imaju fungicidno delovanje. U našem preparatu, triterpenske kiseline su predstavljene u obliku metalnog kompleksa sa ionima bakra (Cu2 +), koji pruža snažniji fungicidni efekat, jer su soli bakra (bakar sulfat, bakar oksihlorid, itd.) Široko poznati fungicidi. Dakle, Florabis ima složen efekat, naime: podstiče rast i razvoj biljaka, povećava njihovu otpornost na stres i štiti od bolesti.0,



-> Razno..

Sva vremena su GMT + 1 sat

Idi na stranu: Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  :| |:
Strana 33 od 33