:: Forums ›
detaljno
Kurs - aranžiranje cveća
Idi na stranu: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća  :| |:
-> Rezano cveće

#1: Kurs - aranžiranje cveća Autor: NerroLokacija: ha ha bgd PošaljiPoslato: Pon Avg 28, 2006 12:04 am
    ----
Da li je neko čuo za Italijansku firmu "Licet" ili "Liset"?

Naime, ime ove firme pronašla sam na sajtu Garden centra Beograd, u delu o Međunarodnoj školi aranžiranja.

Pitanje je, dakle, da li je neko čuo za tu firmu ili je možda pohađao ovaj kurs u Garden centru?

Ljudi kažu da se posle 6 kurseva dobija međunarodni sertifikat koji potpisuju ove dve firme.

Nadam se da sam na pravom mestu postavila pitanje. Ako nisam vi me ispravite.

Wink

#2: Re: Da li je neko čuo... Autor: NerroLokacija: ha ha bgd PošaljiPoslato: Sub Sep 02, 2006 7:35 pm
    ----
Biće da niko nije čuo?!?

Rolling Eyes

#3: Re: Da li je neko čuo... Autor: DaceLokacija: Cuprija PošaljiPoslato: Ned Sep 03, 2006 12:02 pm
    ----
Lako se nalazi,www.gardencentar.co.yu .Telefon 011/2333-322.Propustili ste vec dva kursa.Puno pozdrava iz Austrije.

#4: Re: Da li je neko čuo... Autor: NerroLokacija: ha ha bgd PošaljiPoslato: Ned Sep 03, 2006 2:05 pm
    ----
Hvala, znam ja da su kursevi počeli, samo pokušavam da pronađem tu italijansku firmu na netu (neki sajt). Da ne bude neke "prevare". Inače raspitala sam se već, novi ciklus kurseva počinje na proleće.
Još jednom hvala.
Pozdrav Austriji!!! Smile

#5: Re: Da li je neko čuo... Autor: makijavetaLokacija: Beograd PošaljiPoslato: Ned Sep 03, 2006 9:37 pm
    ----
Pa pitajte u Garden centru za njihov sajt, ili vec neko drugo mesto gde bi mogli da daznate nesto vise o njima. Wink

#6: Kurs-aranžiranje cveća Autor: VeseliBubamarac PošaljiPoslato: Čet Okt 05, 2006 8:52 pm
    ----
Bio bih jako zahvalan ako bi mi neko mogao kazati gde se moze pohadjati kurs aranziranja cveca ili ako ima cvecara u koju bih mogao ici na praksu

#7: Re: Kurs Autor: VeseliBubamarac PošaljiPoslato: Pet Okt 13, 2006 11:33 pm
    ----
Pronsao sam ovu informaciju na www.elitesecurity.org/

U Novom Sadu postoji kurs za Cvecara-Aranzera koji traje 2 meseca i kosta 15.000 dinara.
Organizuje ga Radnicki unvirezitet iz Novog Sada.

Da li je neko pohadjao ovaj kurs?

#8: Re: Kurs Autor: BiliLokacija: Niš PošaljiPoslato: Sub Okt 14, 2006 2:59 am
    ----
funkyboy citat:

U Novom Sadu postoji kurs za Cvecara-Aranzera koji traje 2 meseca i kosta 15.000 dinara.

Sto je mnogo, mnogo je Evil or Very Mad Rolling Eyes

#9: Re: Kurs Autor: boki_blLokacija: Ettlingen PošaljiPoslato: Sub Okt 21, 2006 9:53 pm
    ----
15000 dinara !?!?!?!? Shocked , pa to ga dodje ovdje oko 500 KM , za tu kintu
mozes da nakupujes brdo knjiga i da postanes doktor za te stvari kad ih sve pročitaš !!! Very Happy

#10: Re: Kurs Autor: VeseliBubamarac PošaljiPoslato: Ned Okt 22, 2006 7:44 pm
    ----
Tri god sam proveo u jednoj cvecari. Sada se iz hobija bavim sa aranziranjem i uskoro cu postaviti nekoliko slicica da vidite sta ja to radim. Vec duze vreme pokusavam da pronadjem negde kurs koji bih mogao pohadjati ali do sad nisam imao srece.

#11: Re: Kurs Autor: boki_blLokacija: Ettlingen PošaljiPoslato: Ned Okt 22, 2006 7:59 pm
    ----
Ja evo nasao na jednom sajtu o tome :

Istorija Aranžiranja Cveća - Amerika

Rani Američki (kolonijalni) period (1620 do 1720)

Rani kolonisti generalno su proizvodili biljke zbog hrane i zarad lekovitih svojstava. Oni su imali veoma malo vremena za aranžiranje cveća koje su koristili da naprave jednostavne aranžmane kojima su ukrašavali njihove skromne domove. Cveće je više korišćeno u centralnim i južnim kolonijalnim zonama. Premda se to ne zna zasigurno, izgleda da cveće za bukete i ukrašavanje kuća nije bilo aranžirano u puritanskom stilu ranih doseljenika Nove Engleske. Kako je isposnički imidž polako bledeo, rani pioniri su počeli da sakupljaju prirodno cveće, listolike ukrase i trave da bi njima ulepšavali njihovo okruženje. Najčešće su njihovi cvetni aranžmani bili kopije engleskog georgijanskog i francuskog imperijalnog perioda, koristeći posude koje su im bile dostupne. Kada su prekookeanski brodovi počeli da donose luksuznije stvari, među njima su bile i posude od srebra, kalaja i stakla. Njih su koristili bogatiji kolonisti ali se i dalje koristilo jednostavno baštensko i livadsko cveće i trave. Aranžmani su pravljeni u jednostavnim masivnim formama sa mnogo boja.


Kolonijalni Willamsburg (1740 do 1780)

Kada su kolonisti postali snažno učvršćeni u zajednicama i kada su razvili trgovinu sa udaljenim zemljama, kulturna evolucija je uznapredovala u zonama Virdžinije i Merilenda u kojima je predstavljena umetnost i arhitektura udaljenih zemalja. Stilovi klasičnog perioda i Orjenta se uočavaju u dizajnu nameštaja i enterijera. Mešani buketi Williamsburg-ške tradicije su dominirali sadržavši cveće kao što su anemone, ljiljani, ruže, tulipani svih vrsta, vrtni slez, suncokret, ljubičica, jagorčevina, bela rada i karanfili. Livadska trava i dekorativno lišće su bivali pomešani sa ovim cvećem u aranžmanima kružne forme korišćenjem finog paperjastog materijala na krajevima, zarad kontrasta masi cveća u centru. U toku zimskog perioda, kada nije bilo dovoljno svežeg cveća puno se koristilo osušeno cveće kao što je petlova kresta, lunarija, jagorčevina i dekorativne suve trave, za ukrašavanje domova.


Američki Federalni period (1780 do 1820)

Neoklasični i imperijski stilovi koji su evoulirali u Evropi, naročito delikatni francuski stil, su imali veliki uticaj na razvoj stilova u kasnom kolonijalnom periodu Amerike. U ovim tipovima aranžmana, ređe je korišćeno mnoštvo mešanog cveća i šarm individualnog cveća je bio naglašen. Mnogo manje cveća je stavljano u cvećarske posude.


Američki viktorijanski period (1810 do 1921)

Stilovi viktorijanskog perioda u Engleskoj su počeli da se šire po novoosnovanim Sjedinjenim Američkim Državama. Dekorativne posude od mnogih različitih materijala su bile prepunjene cvećem sa naglašenim "hladnim" bojama i sa izobiljem belog. Aranžmani su imali tendenciju ka purpurnoj, ciklama i tamno plavoj. Kao i u Engleskoj "tussy – mussy" je bio popularan naročito na jugu.


Moderni period (1910 do današnjice)

Dolaskom 20 veka u Ameriku dolazi period u kojem je prenatrpana dekoracija viktorijanskog perioda bila postupno zamenjena prelaznim stilom dizajniranja cvetnih aranžmana nazvanih "nova umetnost". Posude su bile dizajnirane da sadrže malo cvetova od kojih su se sačinjavali mali buketi. U to vreme zapadni svet je postao upoznatiji sa japanskom umetnošću "linijskih aranžmana" u kojima su grančice bile postavljene u niske posude i orjentalne pehare. Ovaj novi stil se proširio kroz Sjedinjene Države brzo nakon kraja prvog svetskog rata i došlo je do povećanog interesovanja za aranžiranje, podsticano od strane novoformiranih "Garden klubova".
Hortikultura je postala moderan način provođenja slobodnog vremena i izložbe cveća su bile veoma popularne. Formalne tehnike za ocenjivanje standardnih elemenata i principa cvetnog dizajna su bile razvijene i takmičenja u dizajnu su postali integralni deo izložbe cveća. Dizajneri tog perioda razvili su stil koji je kombinovao karakteristike aranžmana sa orjentalnim linijama i karakteristike aranžmana iz Evrope sa mnoštvom cveća.
Pedesete i šezdesete godine su donele značajan porast interesovanja za korišćenje cveća za dekorisanje kuća i publikacije posvećene domu i vrtu su povećale ovo interesovanje još više. Nekon drugog svetskog rata međunarodni transport je značajno unapređen tako da je cveće počelo da se uvozi u Sjedinjene Države iz dalekih zemalja. Sa ovim novim vrstama su nastali i novi aranžmani i "novi stil" Amerike je narastao do novih visina. Centar proizvodnje i distribucije cveća u Holandiji je postao izvor novog stila kao dodatak tome što je bio izvor cveća.
Danas novi "holandski stil" je stil koji postaje sve popularniji u Sjedinjenim Državama. On je naglašen aranžmanima u stilu prirodne bašte, koristeći grupisanje sličnog cveća i paralelnih linija. Narasta korišćenje mnogih novih tropskih biljaka i cveća. Osim Holandije kao centra proizvodnje cveća tu je i Južna Amerika, naročito Kolumbija gde postoje velike površine za gajenje cveća.

#12: Re: Kurs Autor: boki_blLokacija: Ettlingen PošaljiPoslato: Ned Okt 22, 2006 8:03 pm
    ----
funkyboy citat:
U Novom Sadu postoji kurs za Cvecara-Aranzera koji traje 2 meseca i kosta 15.000 dinara.
Organizuje ga Radnicki unvirezitet iz Novog Sada.

Da li je neko pohadjao ovaj kurs?

Ovaj text gore sam prekopirao sa sajta cvećare "NEVEN" u Novom Sadu ,
pa vidi mozda daju kurs za jeftinije a mozda te i prime na praksu ...
evo link : www.cvecara-neven.com/...d=154.html

#13: Re: Da li je neko čuo... Autor: VeseliBubamarac PošaljiPoslato: Ned Nov 05, 2006 1:40 pm
    ----
Da li se treba unapred prijaviti za kurs i koja je cena bila na predhodnim kursevima? Teta u Garden centru mi je kazala da ih kontaktiram na prolece ili prati njihov sajt. Ja sam iz Apatina i treba mi vremena da se organizujem pa ako neko zna od vas poooomagaje

#14: Re: Da li je neko čuo... Autor: NerroLokacija: ha ha bgd PošaljiPoslato: Ned Nov 05, 2006 2:14 pm
    ----
I meni su rekli za proleće. Inače mislim da je kompletan kurs oko 1200 evrića (nije baš malo). Zato sam i pitala koja je to Italijanska firma koja izdaje taj sertifikat. Jer ako već dam te parice bar da diploma bude priznata još negde, a ne samo kod nas. Ko zna šta čoveka čeka iz asledećeg ćoška Wink

#15: Re: Da li je neko čuo... Autor: laraLokacija: Mordor-Pancevo PošaljiPoslato: Ned Dec 24, 2006 12:05 am
    ----
Dace citat:
Lako se nalazi,www.gardencentar.co.yu .Telefon 011/2333-322.Propustili ste vec dva kursa.Puno pozdrava iz Austrije.
Auch viele grüsse aus Pancevo,leider vielle leute wissen nicht
wie schön ist Schönnbrün Very Happy



-> Rezano cveće

Sva vremena su GMT + 1 sat

Idi na stranu: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća  :| |:
Strana 1 od 6