:: Forums ›
detaljno
Mak - Papaver sp.
Idi na stranu: Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća  :| |:
-> Perene

#91: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: PrleLokacija: Loznica PošaljiPoslato: Pet Maj 14, 2010 4:32 pm
    ----
Hehehe..mis vi po jedan dva,al kad Goga baci fotografiju sve nas potepa(ispravka,ja uopšte nemam mak :-) )

#92: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: ggmLokacija: Beogradski pašaluk PošaljiPoslato: Pet Maj 14, 2010 6:21 pm
    ----
Sta cu Prle kada me hoce samo korov biljke pa bujno cvetaju Very Happy
One fine koje izbace po jedan ili dva cveta u tri godine nikako me nece Wink

#93: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: gioiaaLokacija: Loznica PošaljiPoslato: Sub Maj 15, 2010 6:23 pm
    ----
Prle citat:
Hehehe..mis vi po jedan dva,al kad Goga baci fotografiju sve nas potepa(ispravka,ja uopšte nemam mak :-) )

pa sto ne pitas?javi se za seme,imam roze dupli...videces kad procveta...i imam rasadu crvenog.

ggm stvarno predivno izgleda :+

#94: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: dragan_kiLokacija: Kikinda PošaljiPoslato: Ned Maj 23, 2010 9:56 am
    ----
californian poppy u mojoj basti

#95: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: ColeusLokacija: Valjevo/Srbija PošaljiPoslato: Ned Maj 23, 2010 6:18 pm
    ----
divna kombinacia Smile
kamen + Mak = Perfektno i divno Smile

#96: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: gioiaaLokacija: Loznica PošaljiPoslato: Pon Maj 31, 2010 4:25 pm
    ----
Wink
[quote]

#97: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: zankaLokacija: NIS, tu i tamo PošaljiPoslato: Pon Maj 31, 2010 4:48 pm
    ----
Bye Bye Ovo je od proslogodisnjeg zalutalog semena, ove koje sam sejala ove godine jos ne cvetaju, ubi ih ova kisa Mad
dragan_ki, ovaj crveni u tvojoj basti je prelep, sacuvaj mi malo semenki, jer nisam bas sigurna da je u miksu koji sam posejala bilo crvenog Cmok

#98: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: ggmLokacija: Beogradski pašaluk PošaljiPoslato: Pon Maj 16, 2011 11:50 pm
    ----
Kalifornijski mak - Escholtzia californica lepo cveta kada ima sunca

#99: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: mm1964Lokacija: sarajevo PošaljiPoslato: Uto Maj 17, 2011 9:15 am
    ----
ggm predivni su ti ovi žuti.ja sam juče kupila u saksiji isti ovaj.gospođa u rasadniku kaže da su kod njih preživjeli zimu, možeš li mi molim te reći svoja iskustva s njim, je li trajnica ili ti se sam rasijao.već sam pročitala prethodne stranice, ali me zanima tvoje iskustvo jer si osvježila ovu stranicu.hvala unaprijed i pozdrav

#100: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: ggmLokacija: Beogradski pašaluk PošaljiPoslato: Uto Maj 17, 2011 11:17 am
    ----
MM imam ovaj mak ( Kalifornijski mak - Escholtzia californica) nekoliko godina unazad.
Mislim da sam dobila nekoliko biljkica a nesto sam i sejala. Koji su opstali, dobijene biljke ili oni iz semena ne znam vise.

Prezive zimu u basti i vece i manje biljke a na prolece uredno niknu nove iz semena koje je palo okolo.
Znaci da jeste trajnica koja cveta celo leto do jeseni. Treba da mu se uklanjaju semene caure da bi stalno cvetao.
Prosle godine na par vecih grmova nisam skidala semene caure pa je prestao da cveta. Osisala sam ih na cca 10cm i oni su ponovo poterali i nastavili sa cvetanjem.

Zahvalna biljka za suva i suncana mesta u basti.

Mana mu je sto veoma tesko podnosi presadjivanje. Dugo se muci posle presadjivanja bez obzira da li se to radi u jesen ili sada u prolece.
Ako prezivi presadjivanje onda je to kasnije odlicna biljka i lepo cveta.

#101: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: mm1964Lokacija: sarajevo PošaljiPoslato: Uto Maj 17, 2011 11:23 am
    ----
hvala ti puno znala sam da ćeš mi nešto lijepo napisati, ti si doktor house za cvijeće.puno te pozdravljam i tvoje mišljenje jako uvažavam

#102: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: ggmLokacija: Beogradski pašaluk PošaljiPoslato: Uto Maj 17, 2011 11:26 am
    ----
MM hvala tebi za tvoje lepe reci Embarassed

#103: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: ggmLokacija: Beogradski pašaluk PošaljiPoslato: Čet Jun 02, 2011 11:31 pm
    ----
Za Kuchlara




#104: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: kuchlarLokacija: tetovo makedonija PošaljiPoslato: Čet Jun 02, 2011 11:38 pm
    ----
isti je i kod mene :))

hvala ggm bas sam ga dugo prizeljkivao :))

#105: Re: Mak (papaver sp. ) Autor: j.j. PošaljiPoslato: Uto Jun 07, 2011 10:21 pm
    ----
Nisam do sada ucestvovala u temi, ali zelim da se pohvalim sa svojim makovima Smile Jutros su se otvorili prvi cvetovi, prelepi su.



-> Perene

Sva vremena su GMT + 1 sat

Idi na stranu: Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća  :| |:
Strana 7 od 9