Toggle Left ColumnToggle Right Column
Za sve ljubitelje biljaka MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0
19-Jun-2026 22:44:27
orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu.
04-Jun-2026 11:50:00
perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D
26-May-2026 23:11:49
Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din
14-May-2026 12:48:43
Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina!
12-May-2026 12:19:43
djokica54: gde ste ljudi moji? Bye Bye
30-Apr-2026 04:03:53
Vlada_bgd: paprat
11-Apr-2026 16:49:11
ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama!
08-Apr-2026 12:21:40
hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS..
22-Mar-2026 23:49:36
srdjanmargulan: Gde kupiti jasenolisni javor
14-Mar-2026 22:16:48
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava
Za sve ljubitelje biljaka Korisnički info
Za sve ljubitelje biljaka Facebook

Prodaja › Seme žbunastih vrsta › Wisteria sinensis (10 semenki)

Wisteria sinensis (10 semenki)

Kategorija: Seme žbunastih vrsta

Količina:
Dodaj u korpu
Moja korpa
Kolicina na lageru: 173
  • Cena: 190 DIN
  • Za članove Udruženja: 171 DIN
  • Niste član Udruženja. Učlanite se u Udruženje Svet Biljaka
  • Kupi na brzinu
  • Starost: Novo
  • Količina na lageru: 173
  • Zemlje isporuke: Srbija
  • Opis: Wisteria sinensis je sigurno najizrazitija penjačica i daleko najzanimljivija kada cveta. Sa velikim visećim grozdovima mirisnih cvetova ljubičice-lavande u kasno proleće do ranog leta, nastaju iz golih stabljika; lišće se pojavljuje kada se cveće završi.

    Ova izdržljiva penjačica izdržava temperaturu do -20°C i svake godine pruža zapanjujuće prikaze. Biljke cvetaju u proleće, od aprila do maja i donose plodove od maja do avgusta. Ogromna semena su jedno ili tri u zrnu, braon, sjajna, prečnika oko 1 do 1,5 cm.
    Klijanje iz semena je veoma lako, ali kao i većina glicinija, sporo se uspostavlja i može potrajati nekoliko godina da počne da cveta, ali jednom kada se to dogodi, nagrade su ogromne.

    Setva: Sejati u proleće ili jesen na 13 do 18°C
    Potopite seme 24 sata u toplu vodu. Napunite male saksije ili tacne kvalitetnim kompostom za sadnice, ostavite saksije u vodi i ostavite da se ocede. Posejte seme na dubinu od 2 cm, prekrijte zemljom i poprskajte vrh vodom.
    Stavite saksije u plastičnu kesu ili ih pokrijte plastičnim poklopcem i stavite u hladan okvir, staklenik ili čak samo prozorsku dasku. Držite zemlju zamagljenim, ali ne preterano zasićenom. Klijanje se javlja u roku od 30 do 60 dana (obično 3 do 4 nedelje). Izvadite saksiju iz kese i uverite se da ima dovoljno sunčeve svetlosti i da ne dozvoli da se osuši.
    Nakon što sadnice dobiju skup pravih listova, nežno ih izbodite iz saksije i stavite u saksiju odvojeno. Stavite saksije na otvorenom na mesto koje je zaštićeno od direktne sunčeve svetlosti i ekstremnih vremenskih uslova, vetra. Mogu se saditi direktno na željeno mesto sve dok imate najmanje 45 dana pre prvog mraza.
  • Procitajte vise o biljci u Enciklopediji Svet Biljaka: Wisteria sinensis.
  • Napomena o isporuci:
    1. POŠILJKU ŠALJEM POUZEĆEM, BRZOM POŠTOM "POST EXPRESS" (poštarina je oko 600 din.)!!!

    2. POST EXPRESSOM ALI PREUZIMANJE U POŠTI (poštarina je oko 480 din.)!!!

    3. SLANJE VREDNOSNIM PISMOM PLAĆATE SVE POŠTARU (poštarina je oko 280 din.)!!!

    4. AKO IZNOS ŽELITE UPLATITI UNAPRED NA TEKUĆI RAČUN, DA VAM POŠTARINA BUDE JOŠ JEFTINIJA (OKO 230 DINARA) ONDA VAM MOŽEMO POSLATI POŠILJKU OBIČNOM POŠTOM KAO PREPORUČENO PISMO. INSTRUKCIJE ZA UPLATU ŠALJEMO VAM PREKO E-MAILA.

    MOLIM VAS U OPCIJU "KOMENTAR" NAPIŠITE NAM NA KOJI NAČIN ŽELITE DA VAM ŠALJEMO POŠILJKU

    1. POST EXPRES - POUZEĆEM
    2. POST EXPRES PREUZIMANJE U POŠTI
    3. VREDNOSNO PISMO
    4. PREPORUČENO PISMO - UPLATA NA TEKUĆI RAČUN

    ZA VIŠE KUPLJENIH ARTIKALA PLAĆATE JEDNU POŠTARINU!!!
  • Načini isporuke: Pošta, CC paket (Pošta), Post Express
  • Načini plaćanja: Tekući račun (pre slanja), Pouzećem
  • Lokacija prodavca: Palić - Srbija
  • Napomena prodavca: U Prodavnici Sveta Biljaka prodaje veliki broj različitih Prodavaca. Uštedite na isporuci kupovinom od istog Prodavca! Na dnu ove stranice možete da vidite sve naše artikle. U našoj ponudi imate najveći broj semenki u kesicama, i šaljemo kvalitetna semena, što pokazuje i preko 3000 pozitivnih ocena.
 

Ostali artikli ovog prodavca

Ocene prodavca: 3234 2
Komentari kupaca

Napomena: U Prodavnici Sveta Biljaka prodaje veliki broj različitih Prodavaca. Uštedite na isporuci kupovinom od istog Prodavca! Proizvodi koji se blagovremeno naruče od istog Prodavca stižu u jednoj pošiljci. Ispod porudžbenice nalaze se ostali artikli ovog prodavca.

 

Najcesca pitanja o artiklu

  • Koja je cena za Wisteria sinensis (10 semenki)?Trenutna cena je 190.00 RSD. Cena je prikazana na stranici artikla i azurira se od strane prodavca.
  • Da li je Wisteria sinensis (10 semenki) dostupan za porucivanje?Artikal je trenutno na stanju.
  • Kako ide isporuka za Wisteria sinensis (10 semenki) iz kategorije Seme žbunastih vrsta?1. POŠILJKU ŠALJEM POUZEĆEM, BRZOM POŠTOM "POST EXPRESS" (poštarina je oko 600 din.)!!! 2. POST EXPRESSOM ALI PREUZIMANJE U POŠTI (poštarina je oko 480 din.)!!! 3. SLANJE VREDNOSNIM PISMOM PLAĆATE SVE POŠTARU (p