
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › OSTALE BILJNE VRSTE › Lekovito i začinsko bilje › Kožna oboljenja-Lečenje
Kožna oboljenja-Lečenje
Sve o lekovitom i začinskom bilju...
Forum › Lekovito i začinsko bilje
|
Strana 4 od 17
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 Sledeća
Prethodna tema ::
Sledeća tema
|
|
|
| Autor |
Poruka |
Marijan1Novi član


Pridružio se: Okt 25, 2006 Poruke: 1 Lokacija: Čakovec, Hrvatska
Marijan1
Novi član
Pridružio se: Okt 25, 2006
Poruke: 1
Lokacija: Čakovec, Hrvatska
|
Poslato: Čet Okt 26, 2006 1:06 pm Naslov: Re: LIJECENJE PSORIJAZE - uspesne terapije
|
|
Imam blaži oblik psorijaze i uspješno ga riješavam naftalanskim kremama / Ivanićgrad/.
Za psorijazu mi jako pomažu i termalne kupke s naftnom osnovom vode. Uz to i ono što je već navedeno - kontrola ispijanja kave, alkohola.... bez jela od dimljenog mesa, i dr
....mogu reći da dosta uspješno kontroliram bolest.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
mirjanagoranZaslužni član


Pridružio se: Mar 27, 2005 Poruke: 158 Lokacija: Novi Sad
mirjanagoran
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 27, 2005
Poruke: 158
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Uto Nov 28, 2006 8:44 pm Naslov: flekica od Sunca
|
|
pre dve godine mi se na licu pojavila flekica od Sunca,tamnija je od moje boje koze,leti se ne vidi,ali zimi me uzasno nervira,volela bih da je skinem nekom kremicom ili biljcicom(procitala sam negde da se koza izbeljuje tonikom od persuna)...ako neko ima iskustva ili zna nesto,neka pomogne
_________________ www.sveovinu.com
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
phalenopsisZaslužni član


Pridružio se: Nov 19, 2006 Poruke: 250 Lokacija: Našice
phalenopsis
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 19, 2006
Poruke: 250
Lokacija: Našice
|
Poslato: Sre Nov 29, 2006 5:28 pm Naslov: Re: flekica od Sunca
|
|
te pjege ti se zovu melasma, nastaju zbog djelovanja sunca na hormone koji su u našem organizmu. mogu se javiti u trudnoći, zbog pojačanog lućenja hormona, ako koristiš kontracepcijske tablete ili imaš hormonalni disbalans neuravnoteženim djelovanjem žlijezda + sunce= melasma(pigmentirane fleke)
imaš kremu koja je na bazi peršina i celera(mislim) zove se CELERIT, meni nije pomogla, ali mi zato pomaže od vichya NOVADIOL ANTI-TACHES ima spf 15, što je bitno
nadam se da će ti nešto od ovoga pomoći
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
tahitaČlan


Pridružio se: Okt 05, 2006 Poruke: 66
tahita
Član
Pridružio se: Okt 05, 2006
Poruke: 66
|
Poslato: Čet Nov 30, 2006 12:47 am Naslov: Re: flekica od Sunca
|
|
skuzila sam da i ja imam melasmu, iznad usta, al meni se jace vidi preko ljeta kad na moru, pa pocrnim a fleka jos jace. ima na netu puno o njoj, al najcesce kreme koje vrse depigmantaciju pa se kasnije moras preko ljeta mazat s velikim zastitnim faktorom.
ako nađes lijek javi
pozdrav
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
mirjanagoranZaslužni član


Pridružio se: Mar 27, 2005 Poruke: 158 Lokacija: Novi Sad
mirjanagoran
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 27, 2005
Poruke: 158
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Čet Nov 30, 2006 10:39 am Naslov: Re: flekica od Sunca
|
|
ja ipak mislim da je to od prekomernog suncanja(posto nista od tog sto si navela nije moj slucaj),jer leti bas preterujem,obozavam Sunce pa mu se izlazem od 9-10 ujutru pa dok ne zadje.nasla sam neki recept na internetu gde se pomesa limun,maslinovo ulje i sok od persuna(isecka se persun pa prenoci u mekoj vodi,ujutru se procedi)pa se nanosi na flekice,ne trljati.
_________________ www.sveovinu.com
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
aaiiddaaNovi član


Pridružio se: Dec 09, 2006 Poruke: 3
aaiiddaa
Novi član
Pridružio se: Dec 09, 2006
Poruke: 3
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
donaZaslužni član


Pridružio se: Jul 30, 2006 Poruke: 1957 Lokacija: bitola Makedonija
dona
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 30, 2006
Poruke: 1957
Lokacija: bitola Makedonija
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
sborovČlan Udruženja


Pridružio se: Jun 13, 2006 Poruke: 1103 Lokacija: Bgd
sborov
Član Udruženja
Pridružio se: Jun 13, 2006
Poruke: 1103
Lokacija: Bgd
|
Poslato: Pon Dec 11, 2006 9:25 am Naslov: Re: herpes?
|
|
dobro dosla, herpes je jedna dosadna, neprijatna i ružna stvar. Znala sam da imam po tri na usnama u isto vreme. Svasta sam mazala, u poslednje vreme mi pomaže Avonom antibakterijski korektor. Mnogo brže se osuši, ne svrbi i ne boli, a usput je i prekrije pa je manje vidljiva. Inače izleti na nervnoj bazi ili posle bolesti kao znak da sam prezdravila. Inace muku mucim sa njom jos odmalena.
_________________ Teško je biti dete i biti dobar. Lakše je biti star i razumeti decu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BibbyČlan Udruženja


Pridružio se: Feb 12, 2006 Poruke: 609 Lokacija: Novi Sad
Bibby
Član Udruženja
Pridružio se: Feb 12, 2006
Poruke: 609
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Pon Dec 11, 2006 9:54 am Naslov: Re: herpes?
|
|
Herpes je poražavajući iz razloga što je neizlečiv. Kad ga jednom zapatiš ostaje u organizmu zauvek, samo je pitanje kad će se ispoljiti...  Ja mazem kremom na bazi sumpora. Nestane za dva dana (naravno, ako ga ne čačkaš rukama  ).
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
peachUrednik


Pridružio se: Apr 06, 2005 Poruke: 904 Lokacija: Osijek
peach
Urednik
Pridružio se: Apr 06, 2005
Poruke: 904
Lokacija: Osijek
|
Poslato: Pon Dec 11, 2006 10:26 am Naslov: Re: herpes?
|
|
mislim da sam negdje pročitala da treba koristiti labelo(ili nešto drugo) sa visokim zaštitinim faktorom
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
kofercheČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 30, 2006 Poruke: 433 Lokacija: Zrenjanin
koferche
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 30, 2006
Poruke: 433
Lokacija: Zrenjanin
|
Poslato: Pon Dec 11, 2006 10:46 am Naslov: Re: herpes?
|
|
Herpes je virus, dakle nema leka, samo se primiri u nama, chuchi i ceka kad ce nam organizam oslabiti (iz bilo kog razloga, najcesce zbog stresa)da on moze da izbije. Limfa i krv iz "groznice" su infektivni pa pazite... ne ljubite tad decu, imajte svoj peskir i sve ostalo sto se podrazumeva.
Ja ga ponekad (ali sve redje) imam na usni i u desnom oku. Za usnu mi pomogne aciklovir mast, kad je u ranoj fazi zaustavlja ga, ne da mu da se razvije u potpunosti, pa brze prolazi i manje boli. Postoji i aloja stik za usne...Za oko uvek odem kod ocnog...
Mislim da je meni najvise pomogao maticni mlec iz Revite, koju pijemo uglavnom u jesen i u prolece. Kad podignete imunitet nekim od preparata (vitamini+minerali, aloja, ,maticni mlec), onda nas, generalno, manje toga savlada, otporniji smo, pa onda i herpes duze miruje.
I ucite se tome da se sto manje nervirate 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
kofercheČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 30, 2006 Poruke: 433 Lokacija: Zrenjanin
koferche
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 30, 2006
Poruke: 433
Lokacija: Zrenjanin
|
Poslato: Pon Dec 11, 2006 11:02 am Naslov: Re: herpes?
|
|
Aida, evo sad se setih... ako ti taj herpes stvara vece probleme, onda osim jacanja imuniteta npr. alojom (tu budi uporna i dosledna), mislim da je dobro da odes kod lekara. Postoji lek u tableticama (aciklovir) koji moze procenat virusa u krvi znatno da smanji, da ga poprilicno suzbije i da pomogne bar na neko vreme.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
aaiiddaaNovi član


Pridružio se: Dec 09, 2006 Poruke: 3
aaiiddaa
Novi član
Pridružio se: Dec 09, 2006
Poruke: 3
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
mama_cacaZaslužni član


Pridružio se: Sep 15, 2006 Poruke: 456 Lokacija: Nis
mama_caca
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 15, 2006
Poruke: 456
Lokacija: Nis
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
aaiiddaaNovi član


Pridružio se: Dec 09, 2006 Poruke: 3
aaiiddaa
Novi član
Pridružio se: Dec 09, 2006
Poruke: 3
|
Poslato: Pon Dec 11, 2006 2:55 pm Naslov: Re: herpes?
|
|
Probat cu sa lukom,zna se da je dobar za sve pa ne moze skoditi...Mama mi je kupila neku kremu Hernovir,ljudi ako imate problema sa ovim ni slucajno ne uzimajte tu kremu,kako sam je stavila to je pocelo da raste,da se siri...i cim sam je skinula smirilo se sve,strasna krema,isprepadala me,ovo je postalo komicno vise 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
|
Forum
› Lekovito i začinsko bilje
|
Strana 4 od 17
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 Sledeća
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|