
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › OSTALE BILJNE VRSTE › Lekovito i začinsko bilje › opadanje kose
opadanje kose
Sve o lekovitom i začinskom bilju...
|
|
| Autor |
Poruka |
PljoskaČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 06, 2005 Poruke: 1313 Lokacija: Kanada
Pljoska
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 06, 2005
Poruke: 1313
Lokacija: Kanada
|
Poslato: Pon Maj 28, 2007 5:25 pm Naslov: opadanje kose
|
|
Molila bih vas ako postoji nesto protiv opadanja kose.svake godine mi opada kosa kada se cesljam pa po punu saku mi "ispadne"  kose...Sta je dobro za to i ima li nacina da se spreci?Hvala unapred i puno pozdrava...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
LjubinkaPočasni član


Pridružio se: Jun 08, 2006 Poruke: 1710 Lokacija: Beograd
Ljubinka
Počasni član
Pridružio se: Jun 08, 2006
Poruke: 1710
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
okianerČlan Udruženja


Pridružio se: Feb 25, 2006 Poruke: 3175 Lokacija: Bijela. Boka Kotorska
okianer
Član Udruženja
Pridružio se: Feb 25, 2006
Poruke: 3175
Lokacija: Bijela. Boka Kotorska
|
Poslato: Pon Maj 28, 2007 6:16 pm Naslov: Re: opadanje kose
|
|
pljoska,moj je otac svojevremeno povecao broj vlasi pranjem kose domacim sapunom,koji ja zovem od mrtve svinje,ja za isti problem periodicno koristim sapun" safe gard" pri prvom pranju,a poslije operem samnonom i stavim balsam...kod sampona,posebno ovih novih problem je sto vise brljaju nego peru,sapun opere masnocu koja se nakupi na kozi probajte vidjecete,sta sve izlazi iz kose poslije pranja sapunom...meni pomaze...a kazu da imam,kuc kuc kuc,dobru kosu,pritom je farbam...skoro 20 godina...
_________________ www.orhideje.net/
Exoticus
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BibbyČlan Udruženja


Pridružio se: Feb 12, 2006 Poruke: 609 Lokacija: Novi Sad
Bibby
Član Udruženja
Pridružio se: Feb 12, 2006
Poruke: 609
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Pon Maj 28, 2007 6:47 pm Naslov: Re: opadanje kose
|
|
| okianer citat: |
| pljoska,moj je otac svojevremeno povecao broj vlasi pranjem kose domacim sapunom,koji ja zovem od mrtve svinje,ja za isti problem periodicno koristim sapun" safe gard" pri prvom pranju,a poslije operem samnonom i stavim balsam...kod sampona,posebno ovih novih problem je sto vise brljaju nego peru,sapun opere masnocu koja se nakupi na kozi probajte vidjecete,sta sve izlazi iz kose poslije pranja sapunom...meni pomaze...a kazu da imam,kuc kuc kuc,dobru kosu,pritom je farbam...skoro 20 godina... |
Slažem se, svi ti šamponi koji se reklamiraju uglavnom pomažu na mesec dana pa posle izazovu kontra- efekat kako bi ih ponovo kupili... I tako u krug. Ja koristim bebi šampon (domaći) i kosa mi je super!
_________________ Entina Pinus
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
nenanaČlan Udruženja


Pridružio se: Mar 21, 2006 Poruke: 69 Lokacija: Beograd
nenana
Član Udruženja
Pridružio se: Mar 21, 2006
Poruke: 69
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pon Maj 28, 2007 8:11 pm Naslov: Re: opadanje kose
|
|
Dr. Lalosevic predlaze da se iskljucivo koristi deciji sampon,jer je blag i ima najmanje hemikalija.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saniČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 22, 2006 Poruke: 702 Lokacija: Nis
sani
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 22, 2006
Poruke: 702
Lokacija: Nis
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
PljoskaČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 06, 2005 Poruke: 1313 Lokacija: Kanada
Pljoska
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 06, 2005
Poruke: 1313
Lokacija: Kanada
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 1:19 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
Hvala puno svima...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
brvukČlan


Pridružio se: Mar 06, 2007 Poruke: 96 Lokacija: Nis
brvuk
Član
Pridružio se: Mar 06, 2007
Poruke: 96
Lokacija: Nis
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 5:29 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
Sani da li se ispire kosa posle nanoselja tog rastvora?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saniČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 22, 2006 Poruke: 702 Lokacija: Nis
sani
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 22, 2006
Poruke: 702
Lokacija: Nis
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 6:00 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
| brvuk citat: |
| Sani da li se ispire kosa posle nanoselja tog rastvora? |
Nema potrebe da ispiras,jer to nanosis samo na kozu glave.Mozes naneti i na celu kosu,pogotovo ako je ostecena,ali Pantenol malo slepi u ukruti kosu,pa je bolje prenociti s tim ,a ujutru je oprati.
Takodje je dobro i ricinusovo ulje,ono se preporucuje za brzi rast kose....uvece se utrlja u kozu glave,a ujutru ispere! 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
fenixZaslužni član


Pridružio se: Avg 31, 2006 Poruke: 119 Lokacija: Sabac
fenix
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 31, 2006
Poruke: 119
Lokacija: Sabac
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 6:08 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
To nije izvodljivo osobama koje ujutro idu na posao! Ja sam probala taj rastvor, kosa je ujutro haos! Kao da sam naprskala bocu laka. A da bi izgledala pristojno, moram da ustanem mnooogooo rano da je operem jer radim od 7.30!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
sborovČlan Udruženja


Pridružio se: Jun 13, 2006 Poruke: 1103 Lokacija: Bgd
sborov
Član Udruženja
Pridružio se: Jun 13, 2006
Poruke: 1103
Lokacija: Bgd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
brvukČlan


Pridružio se: Mar 06, 2007 Poruke: 96 Lokacija: Nis
brvuk
Član
Pridružio se: Mar 06, 2007
Poruke: 96
Lokacija: Nis
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 8:27 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
Farbam se u plavo...Nema sta da skine ali imam isti problem kao fenix,radim od 7,30...U svakom slucaju hvala na inormacijama,kad budem odmarala probacu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
fenixZaslužni član


Pridružio se: Avg 31, 2006 Poruke: 119 Lokacija: Sabac
fenix
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 31, 2006
Poruke: 119
Lokacija: Sabac
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 8:48 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
A taj tvoj odmor sigurno nece trajati nekoliko meseci, koliko bi trajao tretman  .
Dajte drugi predlog 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
nikomiciČlan Udruženja


Pridružio se: Mar 23, 2006 Poruke: 643 Lokacija: Beograd
nikomici
Član Udruženja
Pridružio se: Mar 23, 2006
Poruke: 643
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 8:57 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
| Pljoska citat: |
Molila bih vas ako postoji nesto protiv opadanja kose.svake godine mi opada kosa kada se cesljam pa po punu saku mi "ispadne" kose...Sta je dobro za to i ima li nacina da se spreci?Hvala unapred i puno pozdrava... |
Draga Pljoska, šta ti znači ono svake godine mi opada kosa, da li se to odnosi na opadanje kose u proleće, ili je to samo sada posle porodjaja. Možda je to avitaminoza, pa sa prvim suncem, voćkama i povrćkama tvoj organizam nadoknadi sve izgubljeno preko zime (zimi je kritičan januar i februar, tada organizam već vozi na minimumu onoga što je prirodno), ako još uzmeš u obzir i porodjaj, pa dojenje.....
A ono što je moguće je da preko zime pustiš kosu da raste pa u ovo doba godine počinješ da vezuješ kosu u rep i eto ti čuda, iščupa je živu. Verovatno skupljaš kosu zbog bebe, nego ako je tako hajde lepo kod frizera pa da te beba upozna sa novom frizurom.
Ako je ono prvo, i kosa ti nije masna (onda je Pantenol lek broj jedan) evo za tebe jedan recept
Smatra se da sprecava opadanje kose - 100 g svezih listova dragoljuba, koprive i šimsira stavite u 1/2 l alkohola i ostavite 2-3 nedelje. Svaki dan promuckajte. Procedite i tim losionom trljajte kozu glave. Posle 1 sata isperite mlakom vodom. Kura traje 3 nedelje.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
brvukČlan


Pridružio se: Mar 06, 2007 Poruke: 96 Lokacija: Nis
brvuk
Član
Pridružio se: Mar 06, 2007
Poruke: 96
Lokacija: Nis
|
Poslato: Uto Maj 29, 2007 9:17 am Naslov: Re: opadanje kose
|
|
Nikomici molim te samo mi reci da li se koristi svakog dana i alkohol od koliko %?Izvini ako smaram...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|