
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › SOBNE BILJKE › Sobne biljke › Nega sobnih biljaka - saveti po godišnjim dobima
Nega sobnih biljaka - saveti po godišnjim dobima
Podforumi: Prepoznavanje sobnih biljaka, Paprati, Razno
Forum › Sobne biljke
|
Strana 10 od 27
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 Sledeća
Prethodna tema ::
Sledeća tema
|
|
|
| Autor |
Poruka |
DicatharoUrednik


Pridružio se: Nov 21, 2006 Poruke: 1488 Lokacija: Beograd
Dicatharo
Urednik
Pridružio se: Nov 21, 2006
Poruke: 1488
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pet Okt 05, 2007 11:04 pm Naslov: Re: Kako da prezimim?
|
|
BebachNS, tvoj ljubimac je Plectranthus, cini mi se coleoides. Trebalo bi da podnosi sve temperatire do nule; pa se samo pobrini da se ne smrzne ; ili da ga ne unisti vjetar.
Za vise detalja o njemu-evo LINK

|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
sergioZaslužni član


Pridružio se: Mar 25, 2006 Poruke: 110 Lokacija: sarajevo
sergio
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 25, 2006
Poruke: 110
Lokacija: sarajevo
|
Poslato: Pet Okt 12, 2007 9:31 pm Naslov: Sobne biljke i grejanje
|
|
zanima me čime se i kako grijete i kako grijanje utječe na vaše biljke???
kod mene je u pitanju toplana - grije 24 sata dnevno a temperatura je oko 20-22 stepena ukoliko sve funkcionira kako treba. u mojoj sobi je nešto niža zbog lošeg radijatora što meni baš i ne odgovara ali mojim biljkama ne smeta.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
pacmanČlan


Pridružio se: Jan 02, 2007 Poruke: 83 Lokacija: u blizini cvijeća
pacman
Član
Pridružio se: Jan 02, 2007
Poruke: 83
Lokacija: u blizini cvijeća
|
Poslato: Sub Okt 13, 2007 1:18 pm Naslov: Re: biljke i grijanje
|
|
centralnim grijanjem, i biljke su se privikle. glavno da je temp. ustalita i da nema prevelikih osilacija izmedju temperature tjekom dana i noci.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
aalisaZaslužni član


Pridružio se: Jul 07, 2007 Poruke: 229 Lokacija: Sarajevo
aalisa
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 07, 2007
Poruke: 229
Lokacija: Sarajevo
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
drvozivotaNovi član


Pridružio se: Sep 16, 2007 Poruke: 3 Lokacija: Kbh
drvozivota
Novi član
Pridružio se: Sep 16, 2007
Poruke: 3
Lokacija: Kbh
|
Poslato: Sub Okt 13, 2007 10:17 pm Naslov: Re: biljke i grijanje
|
|
Ma nisi jedina Alisa i ja sam takva.
Nemogu odolit ovoj ljepoti cvjeca a ponajvise ovim vrijednim forumasima koji uspjevaju sve ovo da odrzavaju u najboljem redu, svaka im cast 
_________________ **Ne tuguj ne zovi
dozvoli mu da moli**
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
tasanaZaslužni član


Pridružio se: Okt 16, 2006 Poruke: 722 Lokacija: vrsac
tasana
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 16, 2006
Poruke: 722
Lokacija: vrsac
|
Poslato: Ned Okt 14, 2007 9:16 am Naslov: Re: biljke i grijanje
|
|
Dobro nam dosla Aalisa i svi novaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mnogi od nas isto nisu experti, ali se snalazimo zahvaljujuci ovom forumu.
Mislim da nema biljke koja postoji a da ovde nije spomenuta, pa idi polako po temema i diskusijama za odredjenu biljku i sve ces saznati, mnogo toga procitati i nauciti kao i mi.
Ja se sa plinom i radijatorima snalazim tako sto u svakoj prostoriji namestim (regulisem protok na radijatoru)drugaciju temperaturu. Imam negrejanu sobu, srednje grejanu i jace grejanu, pa tako i cvece rasporedim-snaci ces se samo citaj........ 
_________________ sve je pocelo i zavrsava cvetnom lepotom
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
aeskaČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 06, 2006 Poruke: 5803 Lokacija: Beograd
aeska
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 06, 2006
Poruke: 5803
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
danchiiiZaslužni član


Pridružio se: Feb 12, 2006 Poruke: 255 Lokacija: Osijek
danchiii
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 12, 2006
Poruke: 255
Lokacija: Osijek
|
Poslato: Pon Okt 15, 2007 9:32 am Naslov: Re: Kako da prezimim?
|
|
Jeste li Vi unijeli svoje biljčice?
Ja sam jučer, nakon što su na vijestima najavili mraz, imala radnu akciju u kući i preseljenje biljaka u zatvoreni prostor.
Jutros, kada sam krenula na posao, sva stakla na autu bila su smrznuta...
Hu... ne znam kako bi mi se provele biljčice da sam ih noćas ostavila vani...
usput... kad da vadim gazanije iz zemlje? je li već vrijeme i za njihovo preseljenje???
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
zapadnaZaslužni član


Pridružio se: Mar 05, 2006 Poruke: 165 Lokacija: Vinkovci
zapadna
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 05, 2006
Poruke: 165
Lokacija: Vinkovci
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
vinkaZaslužni član


Pridružio se: Jul 07, 2006 Poruke: 237 Lokacija: Novi Sad
vinka
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 07, 2006
Poruke: 237
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Pon Okt 15, 2007 10:14 am Naslov: Re: Kako da prezimim?
|
|
Takodje sam unela svo saksijsko cvece, jos u subotu. I kod nas je jutros bio mraz. Prosle godine sam gazanije unela u podrum, ali ih nisam uspela sacuvati. Izgleda da im ipak treba neka svetlija prostorija. Probacu ove zime da ih drzim u hodniku koji je dovoljno svetao, ne greje se, ali ne bude u njemu bas puno hladno.
_________________ U gluvo doba noci i vestica je neko drustvo...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
danchiiiZaslužni član


Pridružio se: Feb 12, 2006 Poruke: 255 Lokacija: Osijek
danchiii
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 12, 2006
Poruke: 255
Lokacija: Osijek
|
Poslato: Pon Okt 15, 2007 10:16 am Naslov: Re: Kako da prezimim?
|
|
Vinka, hoćeš li gazanije vaditi ovih dana iz zemlje ili ćeš ih pustiti vani još malo?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
vinkaZaslužni član


Pridružio se: Jul 07, 2006 Poruke: 237 Lokacija: Novi Sad
vinka
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 07, 2006
Poruke: 237
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Pon Okt 15, 2007 10:33 am Naslov: Re: Kako da prezimim?
|
|
Ma ni sama ne znam kad cu. Cekam druge na forumu da se oglase. Ajde, ako neko zna - kada vaditi gazanije?
_________________ U gluvo doba noci i vestica je neko drustvo...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ggmUrednik


Pridružio se: Jul 28, 2005 Poruke: 8536 Lokacija: Beogradski pašaluk
ggm
Urednik
Pridružio se: Jul 28, 2005
Poruke: 8536
Lokacija: Beogradski pašaluk
|
Poslato: Pon Okt 15, 2007 5:19 pm Naslov: Re: Kako da prezimim?
|
|
Gazanije sam jos pre desetak dana povadila iz zemlje i ubacila u zardinjere da se malo prilagode.Jos uvek cvetaju i nije im smetao nocasnji mrazic -slana. One trpe do -5 ali ne treba cekati poslednji momenat.
_________________ Tolerancija je dobra, ali ne prema netolerantninma
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pon Okt 15, 2007 8:51 pm Naslov: Re: Kako da prezimim?
|
|
shto se tiche patuljastih gerbera,shta mislite o improvizovanom stakleniku od najlona i da zatrpam zardinjere u zemlju do proleca??
videla sam dvogodishnji i mnogo je kvalitetnije izgleda, a rekli su mi da je prezimio u stakleniku gde je cvetao cele zime... ja nemam staklenik :'(
_________________ www.svetbiljaka.com/Fo...13956.html
www.youtube.com/watch?v=nOvKal4nhU0
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
|
Forum
› Sobne biljke
|
Strana 10 od 27
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 Sledeća
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|