
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info
 Dobrodošli Anonimni
Članovi:
 Najnoviji: novica-koncatovic
 Novih danas: 0
 Novih juče: 0
 Ukupno: 92859
Ljudi Online:
 Članovi: 1
 Posetioci: 1446
 Bots: 4
 Uprava: 0
Članovi online:
01: Dutchess

Facebook
|
Forums › BONSAI › Bonsai hortikultura › Pomoc pocetniku - Serrisa
Pomoc pocetniku - Serrisa
O hortikulturnim tehnikama: vađenje iz prirode, presađivanje, zalivanje, održavanje, smeštaj, izbor zemlje, prihranjivanje i djubriva, štetočine, zaštita i dr.
|
|
| Autor |
Poruka |
TIT0Novi član


Pridružio se: Avg 23, 2007 Poruke: 8 Lokacija: Novi Sad
TIT0
Novi član
Pridružio se: Avg 23, 2007
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Čet Okt 11, 2007 5:13 pm Naslov: Pomoc pocetniku - Serrisa
|
|
Postovani poznavaoci bonsaija molim vas da mi pomognete oko mog drvceta koje sam kupio juce. Ako mozete da mi kazete koja je to vrsta, koliko cesto treba da ga zalivam, da li smem da ga orezujem? Tamo gde sam ga kupio rekli su mi da mogu da ga drzim u sobi, ali ja prodavcima ne verujem nista jer sam ima losa iskustva. Pa ako mozete da mi kazete da li je preporucljivo drzati ga u sobi, i kako da primetim da li na tom mestu gde sam ga stavio ima dovoljno svetlosti?
Unapred zahvalan.
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
37.1 KB |
| Pregleda: |
257 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
41.51 KB |
| Pregleda: |
5478 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
45.5 KB |
| Pregleda: |
5478 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
PenjingZaslužni član


Pridružio se: Jul 12, 2006 Poruke: 266 Lokacija: Zaječar-Зајечар
Penjing
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 12, 2006
Poruke: 266
Lokacija: Zaječar-Зајечар
|
Poslato: Čet Okt 11, 2007 6:00 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
mislim da je to serissa foetida, sigurno jeste. drzi ga u sobi, i ne premestaj puno.
_________________ .::Forever green::.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TIT0Novi član


Pridružio se: Avg 23, 2007 Poruke: 8 Lokacija: Novi Sad
TIT0
Novi član
Pridružio se: Avg 23, 2007
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Čet Okt 11, 2007 6:06 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
Penjing hvala na odgovoru
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ZlatkoZaslužni član


Pridružio se: Apr 27, 2005 Poruke: 230 Lokacija: Virovitica
Zlatko
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 27, 2005
Poruke: 230
Lokacija: Virovitica
|
Poslato: Sub Okt 27, 2007 7:34 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
Ja mislim da to nije Serrisa foetida.
Fotografije su vrlo nejasne za sugurno prepoznavanje, ali se i s njih može vidjeti da nisu ispunjena dva osnovna uvjeta;
- listovi kod Serrise uvijek rastu nasuprot jedan drugome ( na istoj visini ) i
- stablo i grane su uzdužno izbrazdane.
Toga na ovim fotografijama nema.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
CocaZaslužni član


Pridružio se: Feb 13, 2006 Poruke: 601 Lokacija: Vladicin Han
Coca
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 13, 2006
Poruke: 601
Lokacija: Vladicin Han
|
Poslato: Sub Okt 27, 2007 10:53 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
Ljudi ja mislim da je mirta,cak sam i siguran bar po izgledu lista,progooglajte malo.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TIT0Novi član


Pridružio se: Avg 23, 2007 Poruke: 8 Lokacija: Novi Sad
TIT0
Novi član
Pridružio se: Avg 23, 2007
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Ned Okt 28, 2007 1:49 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
Okacio sam cistije slike na drugoj temi, pa ako bi mogli da pogledate.
www.svetbiljaka.com/Fo...=7785.html
Hvala unapred!!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ZlatkoZaslužni član


Pridružio se: Apr 27, 2005 Poruke: 230 Lokacija: Virovitica
Zlatko
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 27, 2005
Poruke: 230
Lokacija: Virovitica
|
Poslato: Ned Okt 28, 2007 3:56 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
Moguće je da se radi o vrsti Myrtus communis, samo je tvoj primjerak malo "uspavan".
Naime, imam nekoliko desetaka Myrti ( od kojih su neke čitavu sezonu rasle u vrtu ) pa su grane puno duže unatoč nekoliko podrezivanja tijekom ljeta.
Moje je iskustvo da Myrte trebaju dosta vode ( tijekom vegetacije ), a zimi bi im trebalo omogućiti mirovanje na temperaturi od oko 10°C.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ZlatkoZaslužni član


Pridružio se: Apr 27, 2005 Poruke: 230 Lokacija: Virovitica
Zlatko
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 27, 2005
Poruke: 230
Lokacija: Virovitica
|
Poslato: Ned Okt 28, 2007 3:57 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
Moguće je da se radi o vrsti Myrtus communis, samo je tvoj primjerak malo "uspavan".
Naime, imam nekoliko desetaka Myrti ( od kojih su neke čitavu sezonu rasle u vrtu ) pa su grane puno duže unatoč nekoliko podrezivanja tijekom ljeta.
Moje je iskustvo da Myrte trebaju dosta vode ( tijekom vegetacije ), a zimi bi im trebalo omogućiti mirovanje na temperaturi od oko 10°C.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TIT0Novi član


Pridružio se: Avg 23, 2007 Poruke: 8 Lokacija: Novi Sad
TIT0
Novi član
Pridružio se: Avg 23, 2007
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Pon Nov 05, 2007 6:22 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku!!
|
|
| Zlatko citat: |
Moguće je da se radi o vrsti Myrtus communis, samo je tvoj primjerak malo "uspavan".
Naime, imam nekoliko desetaka Myrti ( od kojih su neke čitavu sezonu rasle u vrtu ) pa su grane puno duže unatoč nekoliko podrezivanja tijekom ljeta.
Moje je iskustvo da Myrte trebaju dosta vode ( tijekom vegetacije ), a zimi bi im trebalo omogućiti mirovanje na temperaturi od oko 10°C. |
Ja bas i nisam u stanju da mu obezbedim takve uslove, jedino da ga stavim u prizemlje, tu ima dosta svetlosti i takova je temp. Ali ga onda necu vidjati, za sad mi stoji u sobi na sobnoj temp, pocelo je da se pojavljuje braon lisce, verovatno mu ne odgovara temp.
Hvala na savetu 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
innuendoNovi član


Pridružio se: Apr 13, 2008 Poruke: 6
innuendo
Novi član
Pridružio se: Apr 13, 2008
Poruke: 6
|
Poslato: Ned Apr 13, 2008 1:53 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku - Serrisa
|
|
U cetvrtak sam u garden centru kupio serissu medjutim plasim se da nesto ne radim kako treba.Svaki dan mi pozuti i opadne barem desetak listica sto mi se cini da je mnogo jer tim tempom do kraja meseca moja serissa ce ostati gola.Zalio sam je dobro kad sam je kupio i svakodnevno joj navece orosavam krosnju.Primetio sam da na zemlji a i na biljci ima sitnih belih bubica.Predpostavljam da su to biljne vasi i da bi one mogle biti izvor problema.
Molim vas za neki savet
moja serissa
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Apr 13, 2008 4:55 pm Naslov: Re: Pomoc pocetniku - Serrisa
|
|
problem u zemlji, znaci presadi je, svetlo mesto i ocekuj da skoro 50 posto lista otpadne. to je taj monstruozni period prilagodjavanja kod nje. (ako je serisa u pitanju). moja je posle par meseci ziva i zdrava, orezana i pojavljuju se novi listovi, pri tom po neki otpadne...samo ne preteruj sa zalivanjem. po nekim receptima zemlja ne treba da se isusi. ja zalivam svako drugo vece, a orosavam ujutro i uvece obavezno.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|