
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › BONSAI › Vrste bonsai stabalca › Ruzmarin, u nevreme
Ruzmarin, u nevreme
O karakteristikama i uzgoju pojedinih vrsta stabalaca
|
|
| Autor |
Poruka |
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pon Jul 28, 2008 6:25 pm Naslov: Ruzmarin, u nevreme
|
|
Na zalost  , morali samo juce da ga iskopamo jer je poceo da truli i crvi su naceli koru.
Uradila sam sve sto sam mogla, naprskala insekticidom i fungicidom, sad je samo pitanje da li ce opstati.
Dobila sam par saveta kako da zastitim ostecenja, ako neko ima neki predlog ili savet dobro bi mi dosao.
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
106.85 KB |
| Pregleda: |
233 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
94.31 KB |
| Pregleda: |
260 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
93.62 KB |
| Pregleda: |
221 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
JonikoZaslužni član


Pridružio se: Okt 22, 2005 Poruke: 149
Joniko
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 22, 2005
Poruke: 149
|
Poslato: Uto Jul 29, 2008 12:20 pm Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
mislim da nema potrebe da zastitis sa bilo cime. biljka izgleda dovoljno jaka i zdrava, sama ce se oporaviti uz pomoc toga sto ces fizicki odstraniti sve insekte.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Uto Jul 29, 2008 1:06 pm Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
odstranila sam svu trulez, i nema vise larvi ni insekata. deo stabla koji je bio ukopan u zemlju sam takodje ocistila i on zasusuje postepeno. sada ima dosta rupa u delu koji je odmah iznad zemlje, ali je na svu srecu, to sve ostalo zdravo.
najkriticniji je deo sa leve strane, *omotala mrezicom, gde je bilo leglo larvi. tu je najveca supljina , pa bi mozda trebalo nekim sredstvom da se premaze i na taj nacin ucvrsti, mada smo mu napravili tri oslonca i tako rasporedili tezinu?
_________________ www.svetbiljaka.com/Fo...13956.html
www.youtube.com/watch?v=nOvKal4nhU0
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pet Avg 01, 2008 6:49 pm Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
poceo je da vene. ne znam sta dalje da radim?
da li bi podneo da ga stavim u plastenik ili nesto??? 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
JonikoZaslužni član


Pridružio se: Okt 22, 2005 Poruke: 149
Joniko
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 22, 2005
Poruke: 149
|
Poslato: Sub Avg 02, 2008 12:09 pm Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
baci sliku da vidimo kako izgleda
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sub Avg 02, 2008 5:53 pm Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
22.96 KB |
| Pregleda: |
194 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
20.89 KB |
| Pregleda: |
202 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saltasČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 29, 2007 Poruke: 1355 Lokacija: Rijeka
saltas
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 29, 2007
Poruke: 1355
Lokacija: Rijeka
|
Poslato: Sub Avg 02, 2008 8:19 pm Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
Ej da pitam, malo se mješam di mi nije mjesto ali znatiželja je jača! Jel bonzaisti imaju neki poseban naziv za ovu biljku? Meni to ne liči na ružmarin.
Možda da pojasnim što pitam, strašno me zanima koja je to vrsta ružmarina jer to još nisam vidila! 
_________________ Tko gubi dobitak dobija gubitak! - Grunf
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Avg 03, 2008 8:22 am Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
pa ja ne znam tacan naziv, a na googlu sam pretrazivala i nijedna vrsta ruzmarina nema zuti cvet. svi su ili plavi ili ljubicasti.
razgovarala sam sa Ditom,i prema mom usmenom opisu prepoznao ga je kao "onaj drugi ruzmarin, sa loptastim zutim cvetom". kod nas ga zovu ruzmarin. ako neko zna koja je vrsta ili bar latinski naziv bilo bi mi od pomoci.
ovu vrstu sam vidjala po hrvatskom primorju.
_________________ www.svetbiljaka.com/Fo...13956.html
www.youtube.com/watch?v=nOvKal4nhU0
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saltasČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 29, 2007 Poruke: 1355 Lokacija: Rijeka
saltas
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 29, 2007
Poruke: 1355
Lokacija: Rijeka
|
Poslato: Ned Avg 03, 2008 8:36 am Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
Sad mi je jasno! Ja ih imam puno po vrtu pa me zbunilo jer sam vidila da je isto kao i moje ali to nije ružmarin. Zove se santolina, iako je poznatija sa sivim lišćem ali ima i zelena i kod nas je jako raširena.
_________________ Tko gubi dobitak dobija gubitak! - Grunf
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saltasČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 29, 2007 Poruke: 1355 Lokacija: Rijeka
saltas
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 29, 2007
Poruke: 1355
Lokacija: Rijeka
|
Poslato: Ned Avg 03, 2008 8:39 am Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
Inače taj grm nije baš dugoga vijeka ali se lako zakorijeni tako da je njegovo propadanje kod tebe možda samo prirodni proces odumiranja.
_________________ Tko gubi dobitak dobija gubitak! - Grunf
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Avg 03, 2008 8:41 am Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
da i ume da poraste... dakle santolina. ovaj moj je star oko 20 godina. mozes li slikati taj srebrni. volela bih i takav da imam. u basti su mi mladi zeleni, i super izgledaju i kao bastenska biljka. a ovaj bih volela da sacuvam iz vise (emotivnih) razloga.
_________________ www.svetbiljaka.com/Fo...13956.html
www.youtube.com/watch?v=nOvKal4nhU0
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saltasČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 29, 2007 Poruke: 1355 Lokacija: Rijeka
saltas
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 29, 2007
Poruke: 1355
Lokacija: Rijeka
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
JonikoZaslužni član


Pridružio se: Okt 22, 2005 Poruke: 149
Joniko
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 22, 2005
Poruke: 149
|
Poslato: Ned Avg 03, 2008 10:35 am Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
Reci mi koliko si skratila krosnju nakon presadjivanja?
Mozda se susi zato sto si izvadila mali koren u poredjenju sa krosnjom.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Avg 03, 2008 11:06 am Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
nisam nista skracivala. duzine grancica su iste, samo sam ocistila od suvih listica, koji se inace stvaraju od gustine. ocistila sam i sredinu stabla koje je istrulilo.
nisam napomenula da je i koren bio prilicno "osiromasen" jer su ga crvi upropastilili. ostalo je tri velike zile koje na krajevima imaju sitnozilicasto korenje, koje takodje nisam skracivala. sva sreca da je zemlja bila rastresita i vlazna pa sam uspela lako da izvucem ovo sto je preostalo od njega.
Saltas, ostavi mi koju reznicu (dogovoricemo se na pp kako da ti se oduzim).
_________________ www.svetbiljaka.com/Fo...13956.html
www.youtube.com/watch?v=nOvKal4nhU0
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Avg 03, 2008 11:11 am Naslov: Re: Ruzmarin, u nevreme
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
95.12 KB |
| Pregleda: |
189 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
100.66 KB |
| Pregleda: |
190 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|