
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Žbunje › Kolkvicija (Kolkwitzia amabilis)
Kolkvicija (Kolkwitzia amabilis)
Mesto za žbunaste vrste...
|
|
| Autor |
Poruka |
kuchlarPočasni član


Pridružio se: Apr 14, 2005 Poruke: 4696 Lokacija: tetovo makedonija
kuchlar
Počasni član
Pridružio se: Apr 14, 2005
Poruke: 4696
Lokacija: tetovo makedonija
|
Poslato: Pet Jan 06, 2006 4:42 pm Naslov: Kolkvicija (Kolkwitzia amabilis)
|
|
Vidite sto je lepa.....dali je neko ima?
Otporna je do -23....
www.cambridge2000.com/...115134.jpg
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
46.48 KB |
| Pregleda: |
265 puta |
|
|
_________________ Mole se gosti da ne mocav na kablovi jer ce izgorimo ki paucina!
Moja Basta
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
gogaUrednik


Pridružio se: Jan 16, 2005 Poruke: 1534 Lokacija: Varaždin
goga
Urednik
Pridružio se: Jan 16, 2005
Poruke: 1534
Lokacija: Varaždin
|
Poslato: Pet Jan 06, 2006 4:57 pm Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
Kuchlare i meni se ta biljčica sviđaaaa!
Ali kod mene ona neće preživjeti zimu...
Negooo ja našla alternativu  vajgela (lat. Weigela) joj je jakoo slična. Ja imam čak 3 boje, tra la la 
_________________
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
kuchlarPočasni član


Pridružio se: Apr 14, 2005 Poruke: 4696 Lokacija: tetovo makedonija
kuchlar
Počasni član
Pridružio se: Apr 14, 2005
Poruke: 4696
Lokacija: tetovo makedonija
|
Poslato: Pet Jan 06, 2006 5:07 pm Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
a zzasto ne bi mogla......ni si ti na sibiru...
Weigelu sam video i ona interesantno izgleda kod nas nije tako retka biljka, jednom sam video belu...a ostale su u razlicite roze nijanse...
_________________ Mole se gosti da ne mocav na kablovi jer ce izgorimo ki paucina!
Moja Basta
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
gogaUrednik


Pridružio se: Jan 16, 2005 Poruke: 1534 Lokacija: Varaždin
goga
Urednik
Pridružio se: Jan 16, 2005
Poruke: 1534
Lokacija: Varaždin
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
PrleČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 23, 2005 Poruke: 1250 Lokacija: Loznica
Prle
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 23, 2005
Poruke: 1250
Lokacija: Loznica
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
bastaČlan


Pridružio se: Okt 09, 2005 Poruke: 34 Lokacija: Beograd
basta
Član
Pridružio se: Okt 09, 2005
Poruke: 34
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pon Feb 06, 2006 11:11 am Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
Ja je imam i dobro se nosi sa mrazevima. U prolece procveta kao luda i kad prodje taj talas onda postaje poprilicno anonimna i neprimetyna zbunasta biljka ali vredi tih mesec dana cveta cekati
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
AleksandarUrednik


Pridružio se: Feb 08, 2005 Poruke: 903 Lokacija: Obrenovac
Aleksandar
Urednik
Pridružio se: Feb 08, 2005
Poruke: 903
Lokacija: Obrenovac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
cvetkomakZaslužni član


Pridružio se: Mar 19, 2007 Poruke: 3007 Lokacija: Skopje
cvetkomak
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 19, 2007
Poruke: 3007
Lokacija: Skopje
|
Poslato: Sre Mar 25, 2009 10:43 am Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
sto ne 'radi' ova tema 
kuchlare, pa bilo je kolkwitzije u rasadniku. ja cario komaTa 2! ne mirise, ali pise da se ne ljuti ako vetar duva kao lud, a meni je TO trebalo pored toga sto je lepa biljka!
_________________ Da ja vnesam prirodata onamu kade sto sum. Ako ne ziveam vo suma, a sakam, imam bilki okolu mene, ako ne mozam da slusam ptici vo urbanata skopska dzungla, imam ptici vo stanot...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
kuchlarPočasni član


Pridružio se: Apr 14, 2005 Poruke: 4696 Lokacija: tetovo makedonija
kuchlar
Počasni član
Pridružio se: Apr 14, 2005
Poruke: 4696
Lokacija: tetovo makedonija
|
Poslato: Sre Mar 25, 2009 10:53 am Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
znam znam video sam je, ali kao sto si video bilo je drugih prioriteta za kupvinu, doci ce i njoj red!
_________________ Mole se gosti da ne mocav na kablovi jer ce izgorimo ki paucina!
Moja Basta
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
cvetkomakZaslužni član


Pridružio se: Mar 19, 2007 Poruke: 3007 Lokacija: Skopje
cvetkomak
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 19, 2007
Poruke: 3007
Lokacija: Skopje
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
isakovČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 22, 2011 Poruke: 387 Lokacija: novi sad
isakov
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 22, 2011
Poruke: 387
Lokacija: novi sad
|
Poslato: Ned Mar 31, 2013 5:43 pm Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
nepravedno zapostavljena tema (da ne kazem biljka)
moje iskustvo: veoma otporna, prezimljava bez ikakvih zastita, kod mene je posadjena u delu baste gde je ona najgora zemlja (zuta), leti ne trazi previse zalivanja, za svaku preporuku....
ovako izgledaju moje kolkwitzie:
[img]  [/img]
[img]  [/img]
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ilangilangČlan


Pridružio se: Nov 16, 2012 Poruke: 21 Lokacija: Prijedor
ilangilang
Član
Pridružio se: Nov 16, 2012
Poruke: 21
Lokacija: Prijedor
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
cimbiUrednik


Pridružio se: Dec 15, 2005 Poruke: 5961 Lokacija: Niš
cimbi
Urednik
Pridružio se: Dec 15, 2005
Poruke: 5961
Lokacija: Niš
|
Poslato: Ned Mar 31, 2013 6:02 pm Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
Meni ova biljka raste u vecoj saksiji vec nekoliko godina i nista joj ne fali! Ne unosim je i ne mrzne. Samo kod mene raste nekako padajuce, ne uspravno. Kad je precvetala ostavila je neke dlakave caurice u kojima ja ne vidim seme. Nemam pojma kako se razmnozava, ja sam je dobila.
_________________ Eadem mutata resurgo.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ilangilangČlan


Pridružio se: Nov 16, 2012 Poruke: 21 Lokacija: Prijedor
ilangilang
Član
Pridružio se: Nov 16, 2012
Poruke: 21
Lokacija: Prijedor
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
isakovČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 22, 2011 Poruke: 387 Lokacija: novi sad
isakov
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 22, 2011
Poruke: 387
Lokacija: novi sad
|
Poslato: Ned Mar 31, 2013 8:06 pm Naslov: Re: Kolkwitzia amabilis
|
|
iskreno ja nisam bas vest u oziljavanju reznicama, ali svakao sam raspolozen da posaljem ko god da zeli, mislim da sam negde procitao da se reznicom vrlo uspesno oziljava...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|