
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › RAZNO › Razno.. › Prihranjivanje biljaka ( razni saveti )
Prihranjivanje biljaka ( razni saveti )
Sve sto nije obuhvaceno nijednom drugom kategorijom.. a vezano je za biljke...
Forum › Razno..
|
Strana 12 od 16
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 Sledeća
Prethodna tema ::
Sledeća tema
|
|
|
| Autor |
Poruka |
mojraUrednik


Pridružio se: Feb 27, 2006 Poruke: 2366 Lokacija: fr
mojra
Urednik
Pridružio se: Feb 27, 2006
Poruke: 2366
Lokacija: fr
|
Poslato: Pon Avg 03, 2009 9:15 am Naslov: Re: Obratite paznju pri folijarnom prehranjivanju
|
|
roterdam, hortenzija spada u grupu granicnih acidofilnih biljaka, tacnije biljaka osetljivih na krecnjak. njima najvise odgovara djubrivo za acidofile, a ako su u alkalnom tlu listovi dobijaju hlorozu. jesu tolerantne na krecnjak (prag tolerancije opet zavisi od vrste) u smislu da se prilagodjavaju, prezivljavaju i cvetaju u takvim zemljistima, ali da bi im listovi bili zdravi i tamno zeleni, traze dodatke.
post je vise bio namenjen svezim bastovanima, jer svi nakon nekoliko godina iskustva razvijamo reflekse koje nismo imali na pocetku 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
drveniČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 24, 2007 Poruke: 4817 Lokacija: Novi Sad
drveni
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 24, 2007
Poruke: 4817
Lokacija: Novi Sad
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
LidijaČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 08, 2006 Poruke: 11341 Lokacija: Beograd
Lidija
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 08, 2006
Poruke: 11341
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pon Avg 03, 2009 10:24 am Naslov: Re: Obratite paznju pri folijarnom prehranjivanju
|
|
Predpostavljam da je to što piše da se primenjuje samo folijarno vezano s tim što ga zovu hormon  Ako nešto ožiljavaš, to znači da nema koren, pa nema svrhe sipati ga u zemlju.
Taj procenat NPK proizvode razni proizvođači i uglavnom ga zovu starter, baš zbog toga što povoljno deluje na razvoj korenovog sistema. Ja ga koristim par godina, u početku sam ga kupovala od čuvenog "dede iz solitera", koji ožiljava i prodaje hibiskuse i pasiflore. On je kupovao džakove, prepakivao u plastične teglice i tako prodavao. Definitivno može i preko korena.
_________________ Nije isto živeti i biti živ!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
lav.011Novi član


Pridružio se: Jun 17, 2006 Poruke: 7 Lokacija: Novi Sad, Fruška Gora
lav.011
Novi član
Pridružio se: Jun 17, 2006
Poruke: 7
Lokacija: Novi Sad, Fruška Gora
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
floranČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 30, 2007 Poruke: 1605 Lokacija: Nis
floran
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 30, 2007
Poruke: 1605
Lokacija: Nis
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
QueenOfNorthČlan Udruženja


Pridružio se: Jul 08, 2006 Poruke: 1857
QueenOfNorth
Član Udruženja
Pridružio se: Jul 08, 2006
Poruke: 1857
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
enadajanaZaslužni član


Pridružio se: Jun 13, 2008 Poruke: 3985 Lokacija: Zrenjanin
enadajana
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 13, 2008
Poruke: 3985
Lokacija: Zrenjanin
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
GrimperNovi član


Pridružio se: Mar 30, 2010 Poruke: 3
Grimper
Novi član
Pridružio se: Mar 30, 2010
Poruke: 3
|
Poslato: Uto Maj 24, 2011 3:01 pm Naslov: Re: Prihranjivanje biljaka ( razni saveti )
|
|
Pročitao sam u jednom članku na internetu da Slavon može jako lako da se umnoži u kućnim uslovima.
Na određenu količinu vode treba sipati 5% šećera i 5% Slavola i to tako treba da stoji sedam dana na 35 stepeni, povremeno treba otvarati pošto se stvara pritisak. Navodno posle sedam dana evektivni mikroorganizmi se razmnože i imate ogromnu količinu Slavola.
Zanima me da li je neko ovo probao i da li je to tačno?
Pozz...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
bora-boraZaslužni član


Pridružio se: Feb 04, 2012 Poruke: 106 Lokacija: Surdulica
bora-bora
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 04, 2012
Poruke: 106
Lokacija: Surdulica
|
Poslato: Sre Feb 22, 2012 5:37 pm Naslov: Re: Prihranjivanje biljaka ( razni saveti )
|
|
PREHRANA PALMI : Dve lopate pregorelog stajnaka izmesati sa 20 litara kisnice zatim dodati koprivu i vrbove grancice koje su bogate auksinima , koji podstice nagli rast korena a time i cele biljke.Dodati i talog kafe. Zalivati svakih 14 dana .. !!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ELAdaZaslužni član


Pridružio se: Jul 14, 2011 Poruke: 977 Lokacija: Beograd
ELAda
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 14, 2011
Poruke: 977
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
HanzaČlan Udruženja


Pridružio se: Dec 27, 2010 Poruke: 385 Lokacija: Baranda
Hanza
Član Udruženja
Pridružio se: Dec 27, 2010
Poruke: 385
Lokacija: Baranda
|
Poslato: Čet Mar 21, 2013 11:28 am Naslov: Re: Prihranjivanje biljaka ( razni saveti )
|
|
Kao prvu pomoć za oslabele biljke, predlažem EM-Urgasu, jednu kašiku na saksiju prečnika 15 santimetara,
Ovo đubrivo deluje vrlo brzu i biljku "preporodi"
_________________ Pozovite prirodu u svoju baštu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ELAdaZaslužni član


Pridružio se: Jul 14, 2011 Poruke: 977 Lokacija: Beograd
ELAda
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 14, 2011
Poruke: 977
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
HanzaČlan Udruženja


Pridružio se: Dec 27, 2010 Poruke: 385 Lokacija: Baranda
Hanza
Član Udruženja
Pridružio se: Dec 27, 2010
Poruke: 385
Lokacija: Baranda
|
Poslato: Čet Mar 21, 2013 2:04 pm Naslov: Re: Prihranjivanje biljaka ( razni saveti )
|
|
Supstrat treba da je dovoljan za neko vreme, a koliko, zavisi prvenstveno od kvaliteta supstrata, cvećari, uglavnom, (bar oni koje sam upoznao) prave sami svoj supstrat tako da znaju šta imaju.
Teško pitanje, u vreme intezivnog rasta je jedno u vreme mirovanja drugo.
_________________ Pozovite prirodu u svoju baštu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ELAdaZaslužni član


Pridružio se: Jul 14, 2011 Poruke: 977 Lokacija: Beograd
ELAda
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 14, 2011
Poruke: 977
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
PZ93Zaslužni član


Pridružio se: Avg 23, 2012 Poruke: 226 Lokacija: Borca
PZ93
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 23, 2012
Poruke: 226
Lokacija: Borca
|
Poslato: Sub Mar 23, 2013 1:17 am Naslov: Re: Prihranjivanje biljaka ( razni saveti )
|
|
Ne znam,ja sve radim po nekom unutrasnjem instinktu...na primer,kad pogldam moju bananu,monsteru,avokado itd. odmah mi na pamet padne neka rastresita zemlja,puna organskih materija.Jer te biljke su tropske,brzo rastu-znaci trose vise hranjivih materija,prvenstveno azota.
Sto se tice vestackih djubriva,nikad ih nisam koristio i mislim da su potpuno nepotrebna,to moze koristiti samo nekom ko masovno uzgaja biljke za prodaju i poljoprivrednicima.A ko djubri biljke u prirodi? Mada skoro sam kupio jednu bocicu pa cu ovo leto da napravim mali eksperiment-dve iste biljke ce rasti u identicnim uslovima,samo ce jedna dobijati i vestacko djubrivo,pa cu bas da vidim koliki je efekat.Mozes da napravis i kompost od biljnog materijala,izguglaj ima svasta da se cita.
Treba imati na umu da nije samo zemlja vazna.Temperatura,vlaznost vazduha i svetlo su od kljucnog znacaja za mnoge biljke.Na primer monstera mi u sobi na oko 20C i suvim vazduhom raste prilicno sporo,medjutim jednom prilikom sam u malom veceu bukvalno stvorio tropsku klimu,unutra je bilo preko 30C a vazduh je bio toliko vlazan da se jedva disalo,a monstera(a bogami i sve ostale tropske) je poludela sa rastom iako sa zemljom nisam nista radio.Bilo je bukvalno svakih 4-5 dana novi list po grani 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
|
Forum
› Razno..
|
Strana 12 od 16
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 Sledeća
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|