
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Egzotične vrste › Manioc , cassava (Manihot esculenta )
Manioc , cassava (Manihot esculenta )
Egzotično drveće, žbunje, palme..
|
|
| Autor |
Poruka |
bbabaČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 14, 2005 Poruke: 1516 Lokacija: svilajnac
bbaba
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 14, 2005
Poruke: 1516
Lokacija: svilajnac
|
Poslato: Sre Jan 27, 2010 2:13 pm Naslov: Manioc , cassava (Manihot esculenta )
|
|
Dobila sam koren Cassave , interesuje me da li bi to moglo da se posadi kako bi ga umnozila?
_________________ Vredno se bavi svojom decom,budi sa njima dan i noć,voli ih i dozvoli da te vole tih jedinih lepih godina,jer tvoja su samo u kratkom snu detinjstva,a ne duže.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
Mary JoČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 22, 2006 Poruke: 4781 Lokacija: Beograd
Mary Jo
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 22, 2006
Poruke: 4781
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sre Jan 27, 2010 7:09 pm Naslov: Re: Manioc , cassava (Manihot esculenta )
|
|
Ne mogu da verujem da je i Manioka stigla pod nasim sneznim svodom nebeskim. Koliko znam, manioku razmnozavaju oziljavanjem delova stabla, kao reznice ali velike. Sta te kosta da zasadis koren. Das mu maaaalo vlage, pre da bude suv nego vlazan, zemlja sa dosta perlita, obicna bastenska i dosta toplote. Nadam se da ce da nikne.
neka on tebi krene. Lako ces ga posle razmnoziti iz stabla.
I pazi, koren divljih vrsta sadrzi dosta cijanida. Nadam se da si to procitala!!!
_________________ Ako želiš biti srećan 1 dan - opij se,
ako želiš biti srećan nedelju dana - prodaj imanje,
ako želiš biti srećan mesec dana - oženi se,
ako želiš sreću celog života - gaji cveće!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
bbabaČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 14, 2005 Poruke: 1516 Lokacija: svilajnac
bbaba
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 14, 2005
Poruke: 1516
Lokacija: svilajnac
|
Poslato: Sre Jan 27, 2010 7:30 pm Naslov: Re: Manioc , cassava (Manihot esculenta )
|
|
Hvala Mary  sve sam procitala , al nigde nisam nasla da li da operem ovaj parafin u kom je bila
Verujem da su je uvaljali u parafin da ne bi klijala i da bi se ocuvala .
Evo kako izgleda

_________________ Vredno se bavi svojom decom,budi sa njima dan i noć,voli ih i dozvoli da te vole tih jedinih lepih godina,jer tvoja su samo u kratkom snu detinjstva,a ne duže.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Mary JoČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 22, 2006 Poruke: 4781 Lokacija: Beograd
Mary Jo
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 22, 2006
Poruke: 4781
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
CiciČlan Udruženja


Pridružio se: Feb 04, 2008 Poruke: 614 Lokacija: Babusnica
Cici
Član Udruženja
Pridružio se: Feb 04, 2008
Poruke: 614
Lokacija: Babusnica
|
Poslato: Čet Jan 28, 2010 10:30 am Naslov: Re: Manioc , cassava (Manihot esculenta )
|
|
Evo i nekih slicica cassave
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
122.14 KB |
| Pregleda: |
174 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
28.38 KB |
| Pregleda: |
162 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
86.47 KB |
| Pregleda: |
187 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
CiciČlan Udruženja


Pridružio se: Feb 04, 2008 Poruke: 614 Lokacija: Babusnica
Cici
Član Udruženja
Pridružio se: Feb 04, 2008
Poruke: 614
Lokacija: Babusnica
|
Poslato: Čet Jan 28, 2010 10:32 am Naslov: Re: Manioc , cassava (Manihot esculenta )
|
|
a postoji i ovakva 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
40.38 KB |
| Pregleda: |
162 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
bbabaČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 14, 2005 Poruke: 1516 Lokacija: svilajnac
bbaba
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 14, 2005
Poruke: 1516
Lokacija: svilajnac
|
Poslato: Čet Jan 28, 2010 10:33 am Naslov: Re: Manioc , cassava (Manihot esculenta )
|
|
Ne moze se oprati  potrebne visoke temperature da bi se parafin skinuo  pa sam uzela ribacu cetku  i polako skidala sloj po sloj , oprala u fungicidu i danas sadim  po tvojim uputstvima 
_________________ Vredno se bavi svojom decom,budi sa njima dan i noć,voli ih i dozvoli da te vole tih jedinih lepih godina,jer tvoja su samo u kratkom snu detinjstva,a ne duže.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
bbabaČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 14, 2005 Poruke: 1516 Lokacija: svilajnac
bbaba
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 14, 2005
Poruke: 1516
Lokacija: svilajnac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|