
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › BAŠTENSKE BILJKE › Perene › Božur - Paeonia
Božur - Paeonia
Sve o perenama
Forum › Perene
|
Strana 17 od 42
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 Sledeća
Prethodna tema ::
Sledeća tema
|
|
|
| Autor |
Poruka |
gioiaaČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 28, 2008 Poruke: 3056 Lokacija: Loznica
gioiaa
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 28, 2008
Poruke: 3056
Lokacija: Loznica
|
Poslato: Sub Maj 22, 2010 6:20 pm Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
100.09 KB |
| Pregleda: |
122 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
KoreanaZaslužni član


Pridružio se: Feb 04, 2010 Poruke: 1473 Lokacija: Bezdan
Koreana
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 04, 2010
Poruke: 1473
Lokacija: Bezdan
|
Poslato: Sub Maj 22, 2010 6:31 pm Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Divan je  ali šteta što je polegao, to od kiše? Ili od težine cvetova, pošto vidim da su baš...
_________________ ''Pustite me bar da sanjam
svoje konje i ravnicu,
predugo bih tužan bio
da ih prodam za sitnicu...
Kad se setim onih reči
srce mi se tada sledi,
kažu kol'ko konje voliš
toliko ti duša vredi...''
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Kika_AlmodovarovaZaslužni član


Pridružio se: Feb 24, 2007 Poruke: 1306 Lokacija: Zagreb
Kika_Almodovarova
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 24, 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Zagreb
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
PrleČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 23, 2005 Poruke: 1250 Lokacija: Loznica
Prle
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 23, 2005
Poruke: 1250
Lokacija: Loznica
|
Poslato: Ned Maj 23, 2010 8:16 pm Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Prelep božur,a ova poslednja fotografija neverovatna!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Kika_AlmodovarovaZaslužni član


Pridružio se: Feb 24, 2007 Poruke: 1306 Lokacija: Zagreb
Kika_Almodovarova
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 24, 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Zagreb
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dpdraganNovi član


Pridružio se: Maj 24, 2010 Poruke: 8
dpdragan
Novi član
Pridružio se: Maj 24, 2010
Poruke: 8
|
Poslato: Pon Maj 24, 2010 9:54 am Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Pozdrav svima. Nov sam ovde.Pošto vidim da ovde ima puno ljudi koji mogu da daju korisne savete, ja bih hteo da priupitam neke stvari u vezi Božura.
Priča je sledeća:
Prošle godine u proleće, kupio sam 6 sadnica božura.Mislim da se radi o tzv.baštenskom božuru.Svih 6 sam posadio na svojoj vikendici u vremenskom periodu april -maj.Posađeni su na mesto na kome ima i sunca i hladovine. Nisu ni malo bolovali.Naprotiv, vrlo su se dobro držali i izgledalo je kao da su tu već godinama. Međutim, jedna stvar mi je bila jako čudna NI JEDAN BOŽUR NIJE PORASTAO NI MILIMETAR tokom cele prošle godine..Kako su posađeni, tako su i ostali do pozne jeseni, kada su se potpuno osušili.Pupoljaka nije uopšte bilo, ali sam čuo da je to i normalno kada se božur sadi u proleće.
Verujem da se radi o tzv.BAŠTENSKOM BOŽURU, jer je preko zime potpuno nestao, a na proleće krenuo da niče.
Zima je prošla, došlo je proleće, oni su iznikli, ali ponovo samo do one iste visine kao i prošle godine i opet bez i jednog jedinog pupoljka.Izgleda da će opet stagnirati i ostati isti do nove zime.
U čemu je njihov problem? Šta se to sa njima dešava? Da li bi mogao nešto da učinim da se to stanje promeni?
Biću beskrajno zahvalan svakom ko može da mi da neki pametan savet.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
brancicaČlan Udruženja


Pridružio se: Mar 16, 2007 Poruke: 1736 Lokacija: New Banovci
brancica
Član Udruženja
Pridružio se: Mar 16, 2007
Poruke: 1736
Lokacija: New Banovci
|
Poslato: Pon Maj 24, 2010 10:36 am Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Svaka pohvala za bozur i sliku!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Kika_AlmodovarovaZaslužni član


Pridružio se: Feb 24, 2007 Poruke: 1306 Lokacija: Zagreb
Kika_Almodovarova
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 24, 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Zagreb
|
Poslato: Pon Maj 24, 2010 12:56 pm Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Hvala svima! Al lako je bilo napraviti ovakvu sliku kad imate tako dobre modele
| dpdragan citat: |
U čemu je njihov problem? Šta se to sa njima dešava? Da li bi mogao nešto da učinim da se to stanje promeni?
|
Pronašla sam da ne cvatu odmah nakon dijeljenja ili ako su cijepljeni pa im treba vremena dok razviju korijen.
Jesi li svoje kupio pakirane (konfekcionirane) ili ..?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dpdraganNovi član


Pridružio se: Maj 24, 2010 Poruke: 8
dpdragan
Novi član
Pridružio se: Maj 24, 2010
Poruke: 8
|
Poslato: Pon Maj 24, 2010 5:57 pm Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Svaki je kupljen kao zasebna sadnica i svaki je imao svoj koren koji je odgovarao toj veličini sadnice.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dpdraganNovi član


Pridružio se: Maj 24, 2010 Poruke: 8
dpdragan
Novi član
Pridružio se: Maj 24, 2010
Poruke: 8
|
Poslato: Uto Maj 25, 2010 10:30 am Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Stvarno ne znam da li su tim božurima deljeni koreni pre nego što sam ih ja kupio, ali mislim da je godinu dana i više nego dovoljan period da se oni u potpunosti adaptiraju i da krenu normalno da rastu i cvetaju.
To se sa njima NE DEŠAVA i to me brine, zato i pišem sve ovo.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Kika_AlmodovarovaZaslužni član


Pridružio se: Feb 24, 2007 Poruke: 1306 Lokacija: Zagreb
Kika_Almodovarova
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 24, 2007
Poruke: 1306
Lokacija: Zagreb
|
Poslato: Uto Maj 25, 2010 6:19 pm Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
| dpdragan citat: |
Stvarno ne znam da li su tim božurima deljeni koreni pre nego što sam ih ja kupio, ali mislim da je godinu dana i više nego dovoljan period da se oni u potpunosti adaptiraju i da krenu normalno da rastu i cvetaju.
To se sa njima NE DEŠAVA i to me brine, zato i pišem sve ovo. |
Tražila sam još povezanost s dubinom sadnje. Pamtim da utječe na samu biljku ali nisam bila sigurna kako, pa evo:
Gomolj zeljastog božura ne treba saditi preduboko u tlo jer će u protivnom izostati cvatnja
tu imaš općenito o sadnji:
o božurima
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
gioiaaČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 28, 2008 Poruke: 3056 Lokacija: Loznica
gioiaa
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 28, 2008
Poruke: 3056
Lokacija: Loznica
|
Poslato: Uto Maj 25, 2010 8:27 pm Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
napokon procvetao 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
121.23 KB |
| Pregleda: |
130 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
mimarČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 24, 2007 Poruke: 1562 Lokacija: Požarevac
mimar
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 24, 2007
Poruke: 1562
Lokacija: Požarevac
|
Poslato: Sre Maj 26, 2010 11:21 am Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
_________________ Što te ne slomi, to te ojača...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
mimarČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 24, 2007 Poruke: 1562 Lokacija: Požarevac
mimar
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 24, 2007
Poruke: 1562
Lokacija: Požarevac
|
Poslato: Sre Maj 26, 2010 11:23 am Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
| dpdragan citat: |
Stvarno ne znam da li su tim božurima deljeni koreni pre nego što sam ih ja kupio, ali mislim da je godinu dana i više nego dovoljan period da se oni u potpunosti adaptiraju i da krenu normalno da rastu i cvetaju.
To se sa njima NE DEŠAVA i to me brine, zato i pišem sve ovo. |
Ponekad znaju da stagniraju kod presadjivanja i da par godina ne cvetaju. Suncano mesto i ne dirati ih...
_________________ Što te ne slomi, to te ojača...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dpdraganNovi član


Pridružio se: Maj 24, 2010 Poruke: 8
dpdragan
Novi član
Pridružio se: Maj 24, 2010
Poruke: 8
|
Poslato: Sre Maj 26, 2010 11:43 am Naslov: Re: Božur - Paeonia
|
|
Hvala svima koji su se potrudili da pronađu nešto što bi mi pomoglo da razrešim problem.Moguće je da je nešto od navedenog uzrok necvetanja mojih božura.
Kad sam ih sadio, ja sam mislio da su to tzv.DRVENASTI BOŽURI,tj. nisam ni znao da postoje dve vrste božura, ali ne mogu da se setim koliko sam ih duboko posadio.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
|
Forum
› Perene
|
Strana 17 od 42
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 Sledeća
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|