
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info
 Dobrodošli Anonimni
Članovi:
 Najnoviji: MatchdayMiles
 Novih danas: 1
 Novih juče: 0
 Ukupno: 92860
Ljudi Online:
 Članovi: 1
 Posetioci: 990
 Bots: 3
 Uprava: 0
Članovi online:
01: mongoose

Facebook
|
Forums › SOBNE BILJKE › Afričke ljubičice › Afričke ljubičice = African violet-Saintpaulia - 2011
Afričke ljubičice = African violet-Saintpaulia - 2011
Sve o afričkim ljubičicama....
Forum › Afričke ljubičice
|
Strana 34 od 39
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 Sledeća
Prethodna tema ::
Sledeća tema
|
|
|
| Autor |
Poruka |
theflowerZaslužni član


Pridružio se: Apr 07, 2011 Poruke: 309 Lokacija: Sabac
theflower
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 07, 2011
Poruke: 309
Lokacija: Sabac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
andrejicaZaslužni član


Pridružio se: Nov 08, 2006 Poruke: 317 Lokacija: Subotica
andrejica
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 08, 2006
Poruke: 317
Lokacija: Subotica
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ggmUrednik


Pridružio se: Jul 28, 2005 Poruke: 8536 Lokacija: Beogradski pašaluk
ggm
Urednik
Pridružio se: Jul 28, 2005
Poruke: 8536
Lokacija: Beogradski pašaluk
|
Poslato: Uto Nov 01, 2011 7:45 pm Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
Andrejica daska par cm. iznad radijatora, sirine 30-35cm i duzine prozora je idealna za cvece.
Imaju svetla i toplo im je.
Ako je previse toplo moze da se stavi tanak stiropor na dasku da se koren biljke ne ,, skuva,,.
_________________ Tolerancija je dobra, ali ne prema netolerantninma
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dašaZaslužni član


Pridružio se: Avg 04, 2011 Poruke: 116 Lokacija: beograd
daša
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 04, 2011
Poruke: 116
Lokacija: beograd
|
Poslato: Sre Nov 02, 2011 3:08 am Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
vessto i theflower : drago mi je da vam se dopadaju moje ljubicice  te vam se iz tog razloga zahvaljujem 
takodje mi je drago da vidim da jos neko ima lepo odgajene biljke kao sto je to slucaj kod ljubicica od ggm. vidi se da bas uzivalu na prozoru 
za svemi09: sto se tice duzine drsaka, jedan od glavnih razloga (uglavnom) je nedostatak svetlosti, pa se biljke onda prakticno "protezu" kako bi dosle do onoga sto im nedostaje, a to je osvetljenje. ja to znam iz licnog iskustva, a i sama sam malo istrazivala po ruskim sajtovima gde je to upravo objasnjeno kao sto sam ja sada vama rekla. drugi razlog moze biti taj da vase biljke spadaju u grupu krupnih standarda koje imaju precnik rozete preko 30cm. ako je to u pitanju onda je sve u redu 
pozdrav svima
www.ljubicice.rs
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Svemi09Zaslužni član


Pridružio se: Jul 25, 2009 Poruke: 6613
Svemi09
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 25, 2009
Poruke: 6613
|
Poslato: Sre Nov 02, 2011 11:30 am Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
Dasa, najpre sve pohvale za tvoje ljubicice. Prekrasne su.
A kad su moje u pitanju, mogu reci da ne spadaju ni u jednu kategoriju koju si pomenula. Kad nemaju dovoljno svetlost /a to je preko leta / one miruju i ne rastu, pa samim tim ni cvetne drske. Sada kad je pocelo grejanje i suncevi zraci ih obasjavaju u jednom delu dana /juzna strana/ one pocinju da "luduju". Rastu preko svake mere ali i cvetaju. Njima je sezona od jeseni do kraja proleca jer upravo tada imaju najvise svetlosti. Ne spadaju u krupne standarde vec su to ljubicice koje se uglavnom gaje kod nas, rekla bih "domaci" standard.
Ja mislim da se radi o spoju prehrane, toplote i svetlosti jer sve moje biljke rastu preko svih standarda. Koristim iskljucivo kupljenu zemlju koja verovarno sadrzi hemijke elemente koji podsticu rast biljaka a plus prihranjujem tecnim djubrivom.
Dasa hvala na savetima. Uvek je dobro cuti misljenje drugih. Pozdrav. 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dašaZaslužni član


Pridružio se: Avg 04, 2011 Poruke: 116 Lokacija: beograd
daša
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 04, 2011
Poruke: 116
Lokacija: beograd
|
Poslato: Pet Nov 11, 2011 6:11 pm Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
evo malo praznika za oci
uzivajte
ovo je arapahoe sport
ek-portret neznakomki

|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dašaZaslužni član


Pridružio se: Avg 04, 2011 Poruke: 116 Lokacija: beograd
daša
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 04, 2011
Poruke: 116
Lokacija: beograd
|
Poslato: Pet Nov 11, 2011 6:25 pm Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
ovo je mini trejler rob's boolaroo
ovo je ek-boginja noči
frozen in time
playful rainbow
ne znam kako se zove
ne znam kako se zove

|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
krinkaZaslužni član


Pridružio se: Apr 10, 2010 Poruke: 4162 Lokacija: Banja Luka
krinka
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 10, 2010
Poruke: 4162
Lokacija: Banja Luka
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Flovver_GirlZaslužni član


Pridružio se: Sep 06, 2009 Poruke: 440 Lokacija: Skopje, Makedonija
Flovver_Girl
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 06, 2009
Poruke: 440
Lokacija: Skopje, Makedonija
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ggmUrednik


Pridružio se: Jul 28, 2005 Poruke: 8536 Lokacija: Beogradski pašaluk
ggm
Urednik
Pridružio se: Jul 28, 2005
Poruke: 8536
Lokacija: Beogradski pašaluk
|
Poslato: Pet Nov 11, 2011 8:44 pm Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
Daša ljubicica ,,ne znam kako se zove,, lici mi na Tomorrow's Pink Ice , proveri.
Ljubicica frozen in time je divna, imala sam je ali mi je stradala.
|
Opis:
|
Ovo je moja pa uporedi da li ima slicnosti sa tvojom
|
| Veličina fajla: |
73.25 KB |
| Pregleda: |
128 puta |
|
|
|
Opis:
|
Frozen in time stara slika
|
| Veličina fajla: |
38.33 KB |
| Pregleda: |
120 puta |
|
|
_________________ Tolerancija je dobra, ali ne prema netolerantninma
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dašaZaslužni član


Pridružio se: Avg 04, 2011 Poruke: 116 Lokacija: beograd
daša
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 04, 2011
Poruke: 116
Lokacija: beograd
|
Poslato: Sub Nov 12, 2011 8:24 am Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
pzdrav za ggm 
pre nekog vrmena sam malo citala sve ono sto su nasi forumasi pisali o ljubicicama od prvih strana  tu sam pronasla i fotografije vasih ljubicica i primetila vasu tomorrow's pink ice i mislim da je bio jos i bob serbin. vasa tomorrow's pink ice je daleko lepsa nego moja jer ima tamniju i krupniju liniju u boji maline. ja takodje imam pravu ljubicicu tomorrow's pink ice ( i bas mi je bila u cvetu do pre neki dan), pa sam planirala da vas svakako kontaktiram ovih dana i pitam da li postoji mogucnost da od vas kupim neki pelcer ili makar list od vase tomorrow's i od bob serbina (njega trazim vec duze vreme).
ovu roze "ne znam kako se zove" sam kupila pod pogresnim imenom i to kasnije ukapirala. naravno, hibridna je, veoma lepa i krupnog cveta ali imeee.....pa, ko to zna ...

|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
taša70Član


Pridružio se: Avg 06, 2011 Poruke: 41 Lokacija: paraćin
taša70
Član
Pridružio se: Avg 06, 2011
Poruke: 41
Lokacija: paraćin
|
Poslato: Sub Nov 12, 2011 10:44 am Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
Daso,sve su lepe!
Frozen in time,je meni nesto posebno! 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saannaaNovi član


Pridružio se: Feb 20, 2010 Poruke: 7 Lokacija: Finland
saannaa
Novi član
Pridružio se: Feb 20, 2010
Poruke: 7
Lokacija: Finland
|
Poslato: Ned Nov 13, 2011 1:23 pm Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
Taso,prelepe ljubicice,veliki pozdrav
Daso,nadam se da ce i moje ljubicice biti jednog dana isto tako lepe kao tvoje,veliki pozdrav
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dašaZaslužni član


Pridružio se: Avg 04, 2011 Poruke: 116 Lokacija: beograd
daša
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 04, 2011
Poruke: 116
Lokacija: beograd
|
Poslato: Ned Nov 13, 2011 1:32 pm Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
u to uopste ne sumnjam  ti si jos malo pa pravi profesionalac 
ps:pronasla sam onu malu neverfloris, srecom u zivotu
------------------------------------------------------------------
www.ljubicice.rs
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
saannaaNovi član


Pridružio se: Feb 20, 2010 Poruke: 7 Lokacija: Finland
saannaa
Novi član
Pridružio se: Feb 20, 2010
Poruke: 7
Lokacija: Finland
|
Poslato: Ned Nov 13, 2011 1:36 pm Naslov: Re: Uzgajanje Africkih ljubicica
|
|
bravo,da znas da sam se brinula gde si je zaturila?!
Daso moram da ti se pozalim ,3 listica su mi uginula i to bas ono sto zelim,molim te da mi zabodes listic od br.122 235 128 ako nije problem i imas malo vremena
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
|
Forum
› Afričke ljubičice
|
Strana 34 od 39
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 Sledeća
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|