
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › SOBNE BILJKE › Orhideje - VRSTE › Phalaenopsis
Phalaenopsis
Vrste orhideja...
Forum › Orhideje - VRSTE
|
Strana 72 od 103
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 Sledeća
Prethodna tema ::
Sledeća tema
|
|
|
| Autor |
Poruka |
jazavaclujoZaslužni član


Pridružio se: Avg 26, 2012 Poruke: 728 Lokacija: čitluk
jazavaclujo
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 26, 2012
Poruke: 728
Lokacija: čitluk
|
Poslato: Sub Jul 27, 2013 3:34 pm Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
_________________ zanimaju me ljiljani,
naravno prolaze i ostale vrste cvijeca, drveca, kaktusa, itd....
vise slika na:
www.flickr.com/photos/jazavaclujo1/
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
aleksic_ivanaČlan


Pridružio se: Apr 27, 2009 Poruke: 56 Lokacija: Beograd
aleksic_ivana
Član
Pridružio se: Apr 27, 2009
Poruke: 56
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sub Avg 17, 2013 6:38 pm Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
Molim za pomoc!! Dobila Sam divan phal pre mesec dana, sa dve cvetne grane,I makin nwkoliko Dana Joj je otpalo dve liske,ja sam mislila posto ih je bilo cetiri para da to nije nista syrasno,ali veceras Sam brisala liske I samo jedna je ostala,Cak I one najmanje su jwdnostavno otpale,na pocetku do samog korena je bilo crno,trulo. Jos je u cvetu,mada je par pupoljaka otpalo,verovatno zato sto je biljka losa. Od kada sam je dobila zalila sam je par puta,dodajuci u vodu u keramicku posudu u kojoj je saksija. Da li mogu da je spasim? Mozda I ima odgovor na moje pitanje ali pisem sa mob pa molim odgovor. Hvala 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ema22Zaslužni član


Pridružio se: Jun 24, 2012 Poruke: 311 Lokacija: beograd
ema22
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 24, 2012
Poruke: 311
Lokacija: beograd
|
Poslato: Ned Avg 18, 2013 11:38 am Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
izgleda joj je koren truo. izvadi je iz saksije truo koren iseci i stavi na kraj cimeta da ti ne truli dalje i presadi je u nov supstrat. cvetnu sabljiku odseci jer joj oduzima snagu i povecaj vlaznost biljci. imas savete o tome na forumu orhideja bez korena.
puffy, prelepa ti je orhidaja
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NikkzyNovi član


Pridružio se: Sep 09, 2013 Poruke: 2 Lokacija: BiH
Nikkzy
Novi član
Pridružio se: Sep 09, 2013
Poruke: 2
Lokacija: BiH
|
Poslato: Sre Sep 18, 2013 12:22 pm Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
Bila bih veoma zahvalna da mi neko strucan i neko ko ima iskustva sa orhidejama kaze svoje misljenje o mojoj orhideji koju sam nedavno dobila bas ovakvu
Postavicu slike i primam sve savjete 
Korijenje
Cijela biljka
Cvijetna drska
Mladi listovi

|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ema22Zaslužni član


Pridružio se: Jun 24, 2012 Poruke: 311 Lokacija: beograd
ema22
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 24, 2012
Poruke: 311
Lokacija: beograd
|
Poslato: Sre Sep 18, 2013 12:28 pm Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
orhideja ti izgleda odlicno. korenje joj je fino i razgranato. jedino da je presadis u malo vecu saksiju. mozes i da iseces tih par osusenih vazdustih korenja mada nije neophodno.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NikkzyNovi član


Pridružio se: Sep 09, 2013 Poruke: 2 Lokacija: BiH
Nikkzy
Novi član
Pridružio se: Sep 09, 2013
Poruke: 2
Lokacija: BiH
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ema22Zaslužni član


Pridružio se: Jun 24, 2012 Poruke: 311 Lokacija: beograd
ema22
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 24, 2012
Poruke: 311
Lokacija: beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
exotic_plantZaslužni član


Pridružio se: Jun 08, 2008 Poruke: 966 Lokacija: Aleksinac
exotic_plant
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 08, 2008
Poruke: 966
Lokacija: Aleksinac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
AuroraPhalČlan


Pridružio se: Maj 26, 2012 Poruke: 32 Lokacija: Beograd
AuroraPhal
Član
Pridružio se: Maj 26, 2012
Poruke: 32
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ema22Zaslužni član


Pridružio se: Jun 24, 2012 Poruke: 311 Lokacija: beograd
ema22
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 24, 2012
Poruke: 311
Lokacija: beograd
|
Poslato: Sub Sep 21, 2013 9:12 am Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
i meni se cini da ima, samo sto sam cula da kad je keiki povezan na maticnu biljku prilikom odvajanja se cesto desava da maticna biljka uvene. ako neko misli da to nije tacno neka se javi jer imam tako tri spojene orhideje koje bi volela da rasadim.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
AuroraPhalČlan


Pridružio se: Maj 26, 2012 Poruke: 32 Lokacija: Beograd
AuroraPhal
Član
Pridružio se: Maj 26, 2012
Poruke: 32
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
exotic_plantZaslužni član


Pridružio se: Jun 08, 2008 Poruke: 966 Lokacija: Aleksinac
exotic_plant
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 08, 2008
Poruke: 966
Lokacija: Aleksinac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ema22Zaslužni član


Pridružio se: Jun 24, 2012 Poruke: 311 Lokacija: beograd
ema22
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 24, 2012
Poruke: 311
Lokacija: beograd
|
Poslato: Sub Sep 21, 2013 3:44 pm Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
sve tri biljke su spojene na donjem delu. tj. maticna biljka sa dve male. i sve teraju listove. moracu da slikam jedan dan izbliza pa da postavim sliku
hvala na savetu exotic 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
AuroraPhalČlan


Pridružio se: Maj 26, 2012 Poruke: 32 Lokacija: Beograd
AuroraPhal
Član
Pridružio se: Maj 26, 2012
Poruke: 32
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ema22Zaslužni član


Pridružio se: Jun 24, 2012 Poruke: 311 Lokacija: beograd
ema22
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 24, 2012
Poruke: 311
Lokacija: beograd
|
Poslato: Sub Sep 21, 2013 5:54 pm Naslov: Re: Phalaenopsis
|
|
imam za sad samo ovu staru sliku. inace posto su vec dosta velike biljke teraju mi cvetne stabljike sve tri. kad popravim foto aparat uslikacu bolje
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
72.96 KB |
| Pregleda: |
182 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
|
Forum
› Orhideje - VRSTE
|
Strana 72 od 103
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 Sledeća
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|