
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Palme › Rhapis excelsa, lady palm, bamboo palm
Rhapis excelsa, lady palm, bamboo palm
Sve o palmama...
|
|
| Autor |
Poruka |
exotic_plantZaslužni član


Pridružio se: Jun 08, 2008 Poruke: 966 Lokacija: Aleksinac
exotic_plant
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 08, 2008
Poruke: 966
Lokacija: Aleksinac
|
Poslato: Sre Okt 27, 2010 3:16 pm Naslov: Rhapis excelsa, lady palm, bamboo palm
|
|
Ima li neko ovu palmu?
Evo teksta u gajenju:
Svetlo: voli polusenovito mesto, ili svetlo, bez direktnog svetla. leti moze napolje, u senci.
Zalivanje: odrzavati umereno vlaznim, ali ne prenatopljenim. ne dozvoliti da se supstrat osusi. ipak, ne nastaju velike stete ukoliko se osusi.
Presadjivanje: zbog sporog rasta, na 3-4 godine
Razmnozavanje: posto pusta izdanke, lakse je razmnozavati je odvajanjem izdanka, ali moze i semenom.
Bitno je zastititi je od promaje. Dobro podnosi slabu svetlost, i susu. takodje, odlicno podnosi suv vazduh. 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
123.04 KB |
| Pregleda: |
379 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
exotic_plantZaslužni član


Pridružio se: Jun 08, 2008 Poruke: 966 Lokacija: Aleksinac
exotic_plant
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 08, 2008
Poruke: 966
Lokacija: Aleksinac
|
Poslato: Sre Okt 27, 2010 3:20 pm Naslov: Re: Rhapis Excelsa
|
|
...
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
48.79 KB |
| Pregleda: |
343 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
exotic_plantZaslužni član


Pridružio se: Jun 08, 2008 Poruke: 966 Lokacija: Aleksinac
exotic_plant
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 08, 2008
Poruke: 966
Lokacija: Aleksinac
|
Poslato: Sre Nov 10, 2010 8:31 pm Naslov: Re: Rhapis Excelsa
|
|
Evo i moje... 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
48.6 KB |
| Pregleda: |
334 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
55.68 KB |
| Pregleda: |
304 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
YoneXZaslužni član


Pridružio se: Jan 23, 2011 Poruke: 208 Lokacija: Zemun
YoneX
Zaslužni član
Pridružio se: Jan 23, 2011
Poruke: 208
Lokacija: Zemun
|
Poslato: Čet Jan 27, 2011 3:13 pm Naslov: Re: Rhapis Excelsa
|
|
Zdravo exotic_plant,
Gde si nabavio ovu tvoju, bas je lepa.
PozZ
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
perkaZaslužni član


Pridružio se: Avg 06, 2010 Poruke: 953 Lokacija: Zaječar
perka
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 06, 2010
Poruke: 953
Lokacija: Zaječar
|
Poslato: Sub Jan 29, 2011 4:14 pm Naslov: Re: Rhapis Excelsa
|
|
Da i ja bih volela da znam gde si je nabavio?Odgovarali bi mi uslovi za negu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
exotic_plantZaslužni član


Pridružio se: Jun 08, 2008 Poruke: 966 Lokacija: Aleksinac
exotic_plant
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 08, 2008
Poruke: 966
Lokacija: Aleksinac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Dzigi_BauZaslužni član


Pridružio se: Okt 10, 2008 Poruke: 104 Lokacija: Aleksinac - okolina
Dzigi_Bau
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 10, 2008
Poruke: 104
Lokacija: Aleksinac - okolina
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Borjana20Novi član


Pridružio se: Apr 04, 2013 Poruke: 3 Lokacija: Zemun
Borjana20
Novi član
Pridružio se: Apr 04, 2013
Poruke: 3
Lokacija: Zemun
|
Poslato: Sub Jun 28, 2014 8:58 am Naslov: Re: Rhapis Excelsa
|
|
Dragi ljubitelji cveca, jel bi mogao neko da mi kaze gde mogu da nadjem ovu palmu u Beogradu? Gledala sam u Basti, Garden centru, lotos cvecari kod piramide i nemam vise ideju gde ima jos velikih cvecara sa saksijskim cvecem. Niko je nema :(((
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|