
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › SUKULENTI I KAKTUSI › Sukulenti i kaktusi › Različiti kaktusi u istoj saksiji
Različiti kaktusi u istoj saksiji
Sve što vas zanima o sukulentima, kaktusima...
|
|
| Autor |
Poruka |
DaceZaslužni član


Pridružio se: Apr 12, 2005 Poruke: 816 Lokacija: Cuprija
Dace
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 12, 2005
Poruke: 816
Lokacija: Cuprija
|
Poslato: Uto Jul 11, 2006 6:23 pm Naslov: Re: Različiti kaktusi u istoj saksiji
|
|
Lep i zanimljiv je ovaj kaktusic sa vestackim cvetom."Prirodu ostavimo prirodi".
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
ivannaČlan


Pridružio se: Jun 30, 2006 Poruke: 63 Lokacija: čakovec,hrvatska
ivanna
Član
Pridružio se: Jun 30, 2006
Poruke: 63
Lokacija: čakovec,hrvatska
|
Poslato: Sre Jul 12, 2006 9:01 am Naslov: Re: Različiti kaktusi u istoj saksiji
|
|
evo još kaktusa 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
4.41 KB |
| Pregleda: |
3905 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
43.77 KB |
| Pregleda: |
272 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
36.32 KB |
| Pregleda: |
302 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
peachUrednik


Pridružio se: Apr 06, 2005 Poruke: 904 Lokacija: Osijek
peach
Urednik
Pridružio se: Apr 06, 2005
Poruke: 904
Lokacija: Osijek
|
Poslato: Sre Jul 12, 2006 2:17 pm Naslov: Re: Različiti kaktusi u istoj saksiji
|
|
našla sam neke skenirane slikice. možda daju kakvu ideju 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
40.57 KB |
| Pregleda: |
254 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
59.39 KB |
| Pregleda: |
293 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
33.25 KB |
| Pregleda: |
271 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
AndroidNovi član


Pridružio se: Jun 29, 2006 Poruke: 4 Lokacija: Beograd
Android
Novi član
Pridružio se: Jun 29, 2006
Poruke: 4
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sre Jul 12, 2006 7:00 pm Naslov: Re: Različiti kaktusi u istoj saksiji
|
|
evo i mojih
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
105.43 KB |
| Pregleda: |
291 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
105.08 KB |
| Pregleda: |
272 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
sijamka1Član


Pridružio se: Jun 15, 2006 Poruke: 96 Lokacija: medimurje
sijamka1
Član
Pridružio se: Jun 15, 2006
Poruke: 96
Lokacija: medimurje
|
Poslato: Čet Jul 13, 2006 12:54 pm Naslov: Re: Različiti kaktusi u istoj saksiji
|
|
Ove teglice sa imenima mi se jako svidaju, pa se onda i laici mogu diviti necemu o cemu pojma nemaju, ali kad ga negdje drugdje vide mogu bar reci aha to je ono na slovo zzzz.....
Valjda me kuzite jer ja pojma nemam kako se sto zove, ali ucim i naucit cu.
Puno mi znace slikice, pa kad nesto vidim po slici mogu raspoznati, bar one ne pikaste biljcice....
Mislim da cu i ja to poceti primjenjivati....
_________________ sijamka1
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NoNameZaslužni član


Pridružio se: Nov 23, 2005 Poruke: 1127 Lokacija: Zabreg
NoName
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 23, 2005
Poruke: 1127
Lokacija: Zabreg
|
Poslato: Čet Jul 20, 2006 9:53 am Naslov: Re: Različiti kaktusi u istoj saksiji
|
|
ja bih si to jako htjela složiti,ali prvo ću vas pitati za savjet,pošto nisam neka katusarka ni sukulentarka,da ne složim nešto što ne ide zajedno....
kao centralni objekt bi bila crassula ovata,imam baš malu jednu
www.svetbiljaka.com/im...x2_424.jpg
imam još aloe aristatu
www.svetbiljaka.com/im...x1_119.jpg
sedum rubrotinctum
www.svetbiljaka.com/im...s/t_x3.jpg
i ovo (aeonium?) od čega bi uzela mali dio,mada ne znam dal ću je baš moći uklopiti (izgledom mislim)
www.svetbiljaka.com/im...s/t_x4.jpg
za neke okvirno znam,zalijevaju se kad se isuše,podnose sunce i polusjenu,jedino ova aloa može se i više zalijevati ako sam dobro shvatila,ali podnosi sušu,kao i ostale?
za zimske temperature nisam ziher,za sedum piše do -4,a alou do -10 i zaštita od mraza....ne znam kako stoji crassula po tom pitanju (ova na slici jest preživjela veliki minus,ali ne znači da će još jednom)
imam još čuvarkuću,malu skroz,pogodnu,vjerujem da bi i ona ušla u kombinaciju?
imam i jednu veću opuntiu,nemrem se sjetiti koju,stara je,i mislila sam joj tak i tak skinuti koju glavicu za presaditi,možda i ona?
molim vas da me savjetujete dali bi to bilo ok,ili da nešto ipak ne stavljam,ili ako mislite da bi još neka vrsta bila zgodno/pogodna?
pozicija za koju bih htjela je sunce/polusjena,a veličina zdjele će biti uvjetovana biljakama.....hvala 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
IdanaZaslužni član


Pridružio se: Jun 03, 2006 Poruke: 248 Lokacija: sarajevo
Idana
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 03, 2006
Poruke: 248
Lokacija: sarajevo
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
PinkiUrednik


Pridružio se: Okt 24, 2005 Poruke: 1399 Lokacija: Rijeka
Pinki
Urednik
Pridružio se: Okt 24, 2005
Poruke: 1399
Lokacija: Rijeka
|
Poslato: Sre Avg 02, 2006 11:59 am Naslov: Re: Različiti kaktusi u istoj saksiji
|
|
to s crvenim cvjetićima je echinopsis, ali ivanna MIČI TO PLASTIČNO cvijeće:evil: ako ne želiš da ti kaktus zadrži zakržljaju formu. Vidjet ćeš kako će lijepo rasti čim ih makneš.
No name ja tek sad vidim tvoje pitanje : moj savjet je da te biljke ne spajaš - ali ako baš jako, jako, jako to želiš učiniti onda izbaci aeonium. Aeonium voli puno sunce i voli prezimiti na otvorenom, nešto više vode u ljetnim mjesecima, a ove ostale tri biljke to ne vole.
Jedina mana aranžmana će ti biti što ga ne smiješ staviti na direktno sunce pa će ti sedum biti zelene boje ( bio bi crvene na direktnom suncu ) , no to i nije takav gubitak. 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|