
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info
 Dobrodošli Anonimni
Članovi:
 Najnoviji: novica-koncatovic
 Novih danas: 0
 Novih juče: 0
 Ukupno: 92859
Ljudi Online:
 Članovi: 1
 Posetioci: 1532
 Bots: 3
 Uprava: 0
Članovi online:
01: mongoose

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Magnolije › Magnolia
Magnolia
Sve o magnolijama...
Forum › Magnolije
|
Strana 37 od 55
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 Sledeća
Prethodna tema ::
Sledeća tema
|
|
|
| Autor |
Poruka |
BadnjevacZaslužni član


Pridružio se: Feb 15, 2007 Poruke: 1495 Lokacija: Negotin
Badnjevac
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 15, 2007
Poruke: 1495
Lokacija: Negotin
|
Poslato: Sub Apr 18, 2015 12:53 pm Naslov: Re: Magnolia
|
|
Baterflajs krece sa prvim cvetovima.
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
77.69 KB |
| Pregleda: |
179 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
65.77 KB |
| Pregleda: |
182 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
131.83 KB |
| Pregleda: |
185 puta |
|
|
_________________ Kad džojstika nema, miševi kolo vode.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
LeanaČlan


Pridružio se: Mar 14, 2008 Poruke: 15 Lokacija: Beograd
Leana
Član
Pridružio se: Mar 14, 2008
Poruke: 15
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Apr 19, 2015 9:46 am Naslov: Re: Magnolia
|
|
Dragi Badnjevac,
da li imate u planu ponovnu prodaju sadnica Magnolije "Sunsation"? Pre nekoliko godina ste je imali, ali ja tada nisam imala gde da je posadim, a sada je nigde nema u ponudi (niti ju je onda bilo, osim kod Vas!)
Bila bih Vam bezgranično zahvalna da me obavestite kada je ponovo budete imali, kad god da se to desi.
Unapred hvala!
_________________ CARPE DIEM!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TanicaZaslužni član


Pridružio se: Sep 22, 2012 Poruke: 1908 Lokacija: Hrvatska
Tanica
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 22, 2012
Poruke: 1908
Lokacija: Hrvatska
|
Poslato: Ned Apr 19, 2015 10:24 am Naslov: Re: Magnolia
|
|
_________________ Poslije kiše uvijek dolazi sunce......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BadnjevacZaslužni član


Pridružio se: Feb 15, 2007 Poruke: 1495 Lokacija: Negotin
Badnjevac
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 15, 2007
Poruke: 1495
Lokacija: Negotin
|
Poslato: Ned Apr 19, 2015 7:28 pm Naslov: Re: Magnolia
|
|
| Leana citat: |
Dragi Badnjevac,
da li imate u planu ponovnu prodaju sadnica Magnolije "Sunsation"? Pre nekoliko godina ste je imali, ali ja tada nisam imala gde da je posadim, a sada je nigde nema u ponudi (niti ju je onda bilo, osim kod Vas!)
Bila bih Vam bezgranično zahvalna da me obavestite kada je ponovo budete imali, kad god da se to desi.
Unapred hvala! |
Kalemicu nekoliko "Sunsation" ove godine, tako da ce biti u ponudi za sledecu sezonu.
Inace, jos nicu procvetale, tek su krenuli pupoljci da se otvaraju...
Badnjevac
_________________ Kad džojstika nema, miševi kolo vode.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
LeanaČlan


Pridružio se: Mar 14, 2008 Poruke: 15 Lokacija: Beograd
Leana
Član
Pridružio se: Mar 14, 2008
Poruke: 15
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pon Apr 20, 2015 5:49 am Naslov: Re: Magnolia
|
|
| Badnjevac citat: |
| Leana citat: |
Dragi Badnjevac,
da li imate u planu ponovnu prodaju sadnica Magnolije "Sunsation"? Pre nekoliko godina ste je imali, ali ja tada nisam imala gde da je posadim, a sada je nigde nema u ponudi (niti ju je onda bilo, osim kod Vas!)
Bila bih Vam bezgranično zahvalna da me obavestite kada je ponovo budete imali, kad god da se to desi.
Unapred hvala! |
Kalemicu nekoliko "Sunsation" ove godine, tako da ce biti u ponudi za sledecu sezonu.
Inace, jos nicu procvetale, tek su krenuli pupoljci da se otvaraju...
Badnjevac |
Puno Vam hvala na odgovoru!
Mene računajte za dve sadnice, obavezno. Bićemo u kontaktu.
A fotigrafije Vaših procvetalih jedva čekam!
Srdačan pozdrav!
_________________ CARPE DIEM!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
carobni.akordZaslužni član


Pridružio se: Mar 01, 2013 Poruke: 717 Lokacija: Banja Luka
carobni.akord
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 01, 2013
Poruke: 717
Lokacija: Banja Luka
|
Poslato: Sre Apr 22, 2015 7:53 pm Naslov: Re: Magnolia
|
|
Pozdrav 
Sredinom marta smo presadili nekoliko godina staru magnoliju, nisam sigurna koliko. Ošišali smo joj krošnju poprilično, cvjetne pupoljke takođe. Korijen smo poprilično skratili da bi je mogli prenijeti. Do sad smo čekali da vidimo hoće li se primiti, i jeste. Ostao je jedan populjak, promakao nam je kad smo šišali i danas vidim da cvjeta. 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
113.96 KB |
| Pregleda: |
184 puta |
|
|
|
Opis:
|
Stablo je kao moj zglob :D
|
| Veličina fajla: |
95.32 KB |
| Pregleda: |
173 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
133.39 KB |
| Pregleda: |
187 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
nikolasrbinZaslužni član


Pridružio se: Jan 09, 2011 Poruke: 1859 Lokacija: Aranđelovac
nikolasrbin
Zaslužni član
Pridružio se: Jan 09, 2011
Poruke: 1859
Lokacija: Aranđelovac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BadnjevacZaslužni član


Pridružio se: Feb 15, 2007 Poruke: 1495 Lokacija: Negotin
Badnjevac
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 15, 2007
Poruke: 1495
Lokacija: Negotin
|
Poslato: Sub Apr 25, 2015 1:50 pm Naslov: Re: Magnolia
|
|
I kod mene je Zuta ptica (Yellow bird) krenula sa cvetanjem.
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
74.91 KB |
| Pregleda: |
179 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
91.32 KB |
| Pregleda: |
152 puta |
|
|
_________________ Kad džojstika nema, miševi kolo vode.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
zorazČlan


Pridružio se: Apr 12, 2012 Poruke: 64 Lokacija: Beograd
zoraz
Član
Pridružio se: Apr 12, 2012
Poruke: 64
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Pon Maj 04, 2015 7:40 am Naslov: Re: Magnolia
|
|
moja kupljena sadnica žute magnolije nikako da procveta kupila sam je po preporuci od Dragana pre tri godine ali ništa velika je sadnica šta se dešava Dragane?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BadnjevacZaslužni član


Pridružio se: Feb 15, 2007 Poruke: 1495 Lokacija: Negotin
Badnjevac
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 15, 2007
Poruke: 1495
Lokacija: Negotin
|
Poslato: Pon Maj 04, 2015 10:54 am Naslov: Re: Magnolia
|
|
Potrebno je strpljenje. Nekome procveta ranije, nekom kasnije...
Pozdrav,
Badnjevac
_________________ Kad džojstika nema, miševi kolo vode.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dadoxxlČlan Udruženja


Pridružio se: Jul 30, 2007 Poruke: 1288 Lokacija: Mostar
dadoxxl
Član Udruženja
Pridružio se: Jul 30, 2007
Poruke: 1288
Lokacija: Mostar
|
Poslato: Pon Maj 04, 2015 5:39 pm Naslov: Re: Magnolia
|
|
Jedan njemacki proizvodjac ponudio je sadnice magnolie sa plavim cvijetom.Koliko sam citao oja cvijeta varira od vrste zemljista,napr,kao hortenzije.Da li je ko vidio cvijet?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BadnjevacZaslužni član


Pridružio se: Feb 15, 2007 Poruke: 1495 Lokacija: Negotin
Badnjevac
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 15, 2007
Poruke: 1495
Lokacija: Negotin
|
Poslato: Uto Maj 05, 2015 3:50 pm Naslov: Re: Magnolia
|
|
Sve akuminate (lat. Magnolia acuminata) imaju plave pupoljke. Kako se cvet otvara, plava boja prelazi u zelenu i konacno zelena prelazi u zutu.
Neke selekcije imaju vise izrazenu plavu boju pupoljaka, neke manje.
Na primer, selekcija "Plavi opal" ( Blue opal) ima veoma izrazenu plavu boju.
Napiminjem da je plava boja samo dok je cvet u fazi pupoljka. Cak i tada, ne radi se o pravoj plavoj boji, vec o prahu. Ako se pupoljak malo protrlja rukom, plavi prah se skida i ispod se nalazi zelena boja.
Ovo je vrlo slicno kao kod srebrnih smrca, gde se je srebna boja takodje prah, pa ako se pojedinacna iglica protrlja, ispod je zelena boja.
Sve je stvar ukusa.
Ipak, treba napomenuti da kad se cvet potpuno otvoti, nema ni traga plavoj boji.
Badnjevac
_________________ Kad džojstika nema, miševi kolo vode.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dadoxxlČlan Udruženja


Pridružio se: Jul 30, 2007 Poruke: 1288 Lokacija: Mostar
dadoxxl
Član Udruženja
Pridružio se: Jul 30, 2007
Poruke: 1288
Lokacija: Mostar
|
Poslato: Uto Maj 05, 2015 5:10 pm Naslov: Re: Magnolia
|
|
To je ta plavi opal.Kod mene zute magnolije su uvijek zute,cvijet ne mijenja boju.Ne znam vrijedi li je kupiti ?
Ima li kod tebe opala?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BadnjevacZaslužni član


Pridružio se: Feb 15, 2007 Poruke: 1495 Lokacija: Negotin
Badnjevac
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 15, 2007
Poruke: 1495
Lokacija: Negotin
|
Poslato: Sre Maj 06, 2015 11:06 am Naslov: Re: Magnolia
|
|
Kad kazes "zute magnolije", verovatno se radi o hibridima. One nemaju "prirodnu" plavu boju u fazi pupoljka.
Sa druge strane, magnolija koja se zove akuminata (lat. Magnolia acuminata), nije hibrid i uvek ima plavu boju pupoljka.
I Plavi opal je takodje selekcija akuminate. Pogledaj na internetu slike akuminate i slike plavog opala u pupoljku, pa ako ti se plavi opal bas svidja, onda odluci...
Imam svoje slike akuminate sa plavim pupoljcima, okacicu ih, tako da mozes da uporedis sa Plavim opalom.
Badnjevac
_________________ Kad džojstika nema, miševi kolo vode.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
zorazČlan


Pridružio se: Apr 12, 2012 Poruke: 64 Lokacija: Beograd
zoraz
Član
Pridružio se: Apr 12, 2012
Poruke: 64
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sre Maj 06, 2015 11:40 am Naslov: Re: Magnolia
|
|
dokle strpljenje,posle koliko godina cveta?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
|
Forum
› Magnolije
|
Strana 37 od 55
Idi na stranu: Prethodna 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 Sledeća
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|