
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info
 Dobrodošli Anonimni
Članovi:
 Najnoviji: novica-koncatovic
 Novih danas: 0
 Novih juče: 0
 Ukupno: 92859
Ljudi Online:
 Članovi: 1
 Posetioci: 457
 Bots: 3
 Uprava: 0
Članovi online:
01: MajstorMile

Facebook
|
Forums › OSTALE BILJNE VRSTE › Lekovito i začinsko bilje › Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
Sve o lekovitom i začinskom bilju...
|
|
| Autor |
Poruka |
estiZaslužni član


Pridružio se: Avg 28, 2007 Poruke: 176 Lokacija: Backa Topola
esti
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 28, 2007
Poruke: 176
Lokacija: Backa Topola
|
Poslato: Pon Jul 11, 2011 9:56 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Seme žalfije niče bez problema, ne treba nikakav poseban tretman. Ja sam ga uvek sejala u proleće, kad i ostalu rasad (paradajz, paprike...) Mislim da na ovu vrućinu teško niče bilo koje seme, sačekaj bar avgust.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
BravarZaslužni član


Pridružio se: Mar 12, 2006 Poruke: 184 Lokacija: Chibukland El Rancho, Srbija
Bravar
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 12, 2006
Poruke: 184
Lokacija: Chibukland El Rancho, Srbija
|
Poslato: Sre Jul 13, 2011 11:33 am Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Znam. Prolece je chudo, ali ja bih da ga posejem pochetkom avgusta, a polovinom novembra presadim. Nadam se da bi i cvetale s proleca.
Nego, je li neko primetio kako pchele radije slecu na zalfiju nego na bagrem? Znam sigurno da ce 4 biljke zavrsiti u plastenu da ih mame.
_________________ NEĆE GROM U LJUBIČICU
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
HajroNovi član


Pridružio se: Feb 28, 2012 Poruke: 6 Lokacija: Suva Reka
Hajro
Novi član
Pridružio se: Feb 28, 2012
Poruke: 6
Lokacija: Suva Reka
|
Poslato: Sub Maj 05, 2012 3:47 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Dobio sam na poklon od pcelara seme zalfije.Molim znalce te problematike da mi objasne kako se seje i kada.
Iskreni pozdrav Hajro
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
fijestaNovi član


Pridružio se: Maj 05, 2012 Poruke: 6 Lokacija: Banjaluka
fijesta
Novi član
Pridružio se: Maj 05, 2012
Poruke: 6
Lokacija: Banjaluka
|
Poslato: Ned Jul 01, 2012 12:43 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Obicno se sije u proljece - mart, april !
U 3 - 5 cm brazda se napravi! Brzo nikne uz povoljne uslove!
Ja sam posijao krajem marta i vec su nikle fine biljke! Strasno je interesantna kako mijenja pravac rasta!
|
Opis:
|
Kadulje su dvije najvise biljke u zardinjeri! Slika je iz maja! Sada su jos vece!
|
| Veličina fajla: |
151.65 KB |
| Pregleda: |
324 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
RotterdamNovi član


Pridružio se: Jul 11, 2009 Poruke: 8
Rotterdam
Novi član
Pridružio se: Jul 11, 2009
Poruke: 8
|
Poslato: Čet Avg 01, 2013 5:19 am Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Dobar dan postovani, moze li da mi da neki savet cime da isprskam zalfiju protiv pepelnice (mislim na neko prirodno sredstvo, ne pesticid) Hvala unapred.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
nikola145Zaslužni član


Pridružio se: Avg 31, 2008 Poruke: 405 Lokacija: Beograd
nikola145
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 31, 2008
Poruke: 405
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Čet Avg 01, 2013 5:41 am Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Samo je podreži, nove grane i lišće će biti zdravi.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Eagle037Član


Pridružio se: Nov 22, 2015 Poruke: 86 Lokacija: Krusevac
Eagle037
Član
Pridružio se: Nov 22, 2015
Poruke: 86
Lokacija: Krusevac
|
Poslato: Sre Dec 16, 2015 1:14 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Treba mi pomoc, ove godine sam razmnozio preko 50 komada zafija, na 90% istih, na listovima su se pojavile neke bele pege, posle cega su te iste bele pege prekrile skoro pa ceo list. Da li neko zna o cemu se radi i koja je bolest u pitanju ? Unapred zahvalan:) pozz
_________________ jovan.djukic @ ymail.com
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Eagle037Član


Pridružio se: Nov 22, 2015 Poruke: 86 Lokacija: Krusevac
Eagle037
Član
Pridružio se: Nov 22, 2015
Poruke: 86
Lokacija: Krusevac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
WerochkaZaslužni član


Pridružio se: Mar 15, 2013 Poruke: 848 Lokacija: Banatsko Novo Selo
Werochka
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 15, 2013
Poruke: 848
Lokacija: Banatsko Novo Selo
|
Poslato: Sre Dec 16, 2015 2:28 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Eagle037, u pitanju je pepelnica.
Evo teme
www.svetbiljaka.com/Fo...art=0.html
_________________ "Da budem srećan,daj mi Gospode dve stvari: lep vrt i kuću punu knjiga" Konfučije
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Eagle037Član


Pridružio se: Nov 22, 2015 Poruke: 86 Lokacija: Krusevac
Eagle037
Član
Pridružio se: Nov 22, 2015
Poruke: 86
Lokacija: Krusevac
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
MisterioZaslužni član


Pridružio se: Feb 24, 2015 Poruke: 360 Lokacija: Banja Luka/Kistanje
Misterio
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 24, 2015
Poruke: 360
Lokacija: Banja Luka/Kistanje
|
Poslato: Sre Avg 15, 2018 7:03 am Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
U divljini, krupna veliki cvijet...ali moze se gajiti i u saksiju na otvorenom. Cjelu zimu(eksperimentisao sam)...
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
149.61 KB |
| Pregleda: |
255 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dejcaZaslužni član


Pridružio se: Jul 23, 2012 Poruke: 450 Lokacija: Leskovac
dejca
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 23, 2012
Poruke: 450
Lokacija: Leskovac
|
Poslato: Ned Feb 24, 2019 9:30 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Sejao sam seme žalfije, prošlo je 9 dana i još se ne javljaju mlade biljke, temperatura je 20c. Kakvo je vaše iskustvo, za koliko dana nikne seme žalfije?
_________________ Dejan
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
malizelenipatuljakZaslužni član


Pridružio se: Nov 22, 2016 Poruke: 228 Lokacija: sopot
malizelenipatuljak
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 22, 2016
Poruke: 228
Lokacija: sopot
|
Poslato: Sre Feb 27, 2019 11:01 am Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Samo opušteno, žalfija dosta sporo niče, neretko tek nakon 3-4 sedmice.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
dejcaZaslužni član


Pridružio se: Jul 23, 2012 Poruke: 450 Lokacija: Leskovac
dejca
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 23, 2012
Poruke: 450
Lokacija: Leskovac
|
Poslato: Sre Feb 27, 2019 10:14 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
malizelenipatuljak, tako je, evo posle 13 dana počele su prve semenke da se javljaju. Baš mu treba puno vremena.
_________________ Dejan
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
zarkodjČlan Udruženja


Pridružio se: Dec 05, 2007 Poruke: 540 Lokacija: Bač
zarkodj
Član Udruženja
Pridružio se: Dec 05, 2007
Poruke: 540
Lokacija: Bač
|
Poslato: Pon Maj 11, 2026 5:06 pm Naslov: Re: Kadulja, Žalfija (Salvia officinalis)
|
|
Imam ljubičastu Žalfiju već godinam i ne cveta. Zna li neko razlog.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|