
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › RAZNO › Razno.. › Ima li neko iskustva sa inostranstvom
Ima li neko iskustva sa inostranstvom
Sve sto nije obuhvaceno nijednom drugom kategorijom.. a vezano je za biljke...
|
|
| Autor |
Poruka |
kuzminacZaslužni član


Pridružio se: Apr 12, 2011 Poruke: 113 Lokacija: kuzmin
kuzminac
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 12, 2011
Poruke: 113
Lokacija: kuzmin
|
Poslato: Ned Mar 12, 2017 12:47 pm Naslov: Re: Ima li neko iskustva sa inostranstvom
|
|
Hvala na odgovoru.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
EdhargZaslužni član


Pridružio se: Apr 28, 2015 Poruke: 247 Lokacija: backa palanka
Edharg
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 28, 2015
Poruke: 247
Lokacija: backa palanka
|
Poslato: Ned Jan 28, 2018 1:51 pm Naslov: Re: Ima li neko iskustva sa inostranstvom
|
|
Da li je neko slao za Ameriku, i kakva je onda procedura. Imam mogucnost da posaljem par grama safrana ali ne znam da li se to moze poslati za US.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TanicaZaslužni član


Pridružio se: Sep 22, 2012 Poruke: 1908 Lokacija: Hrvatska
Tanica
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 22, 2012
Poruke: 1908
Lokacija: Hrvatska
|
Poslato: Ned Jan 28, 2018 7:26 pm Naslov: Re: Ima li neko iskustva sa inostranstvom
|
|
Ja sam slala u Canadu sjeme paprike. P0slagala sam sjemenku do sjemenke i gore zalijepila selotejp. Stavila sam to na čestitku ( 0nu 0d dva lista) i onda u kovertu i uredno je stiglo.....
_________________ Poslije kiše uvijek dolazi sunce......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
gandradZaslužni član


Pridružio se: Jul 24, 2014 Poruke: 1729 Lokacija: Jagodina
gandrad
Zaslužni član
Pridružio se: Jul 24, 2014
Poruke: 1729
Lokacija: Jagodina
|
Poslato: Ned Jan 28, 2018 8:21 pm Naslov: Re: Ima li neko iskustva sa inostranstvom
|
|
Ma prođe to...samo da nije praškasto....
_________________ Kako sejes, tako ces i da zanjes!!!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
EdhargZaslužni član


Pridružio se: Apr 28, 2015 Poruke: 247 Lokacija: backa palanka
Edharg
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 28, 2015
Poruke: 247
Lokacija: backa palanka
|
Poslato: Ned Jan 28, 2018 10:46 pm Naslov: Re: Ima li neko iskustva sa inostranstvom
|
|
po ovim savetima ja bi trebao da imam pticu limosu lapponicu koja u 9 dana predje 11000 km koja bi meni bez ikakve kontrole i carine prenosila paket do amerike.
Nista moracu da vidim u posti kakva je procedura za slanje.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
malizelenipatuljakZaslužni član


Pridružio se: Nov 22, 2016 Poruke: 228 Lokacija: sopot
malizelenipatuljak
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 22, 2016
Poruke: 228
Lokacija: sopot
|
Poslato: Pon Jan 29, 2018 11:03 am Naslov: Re: Ima li neko iskustva sa inostranstvom
|
|
Edharg, dobio si način slanja u sistemu "snalaženja" kad nemaš uslove za "legalno" slanje. Ako želiš da sve ide legalno moraš da pogledaš uslove slanja postExport-om koji nudi pošta...ali tu budi spreman da priložiš sve papire: da imaš registrovano polj. domaćinstvo, da imaš fitosanitarni sertifikat, dokaz o poreklu robe, plaćanje carine, itd. To podrazumeva da ti robu naplatiš (i ako je primenjivo u naplatu uračunaš i troškove poštarine i carine), jer tom poštanskom uslugom ne može plaćanje pouzećem..... Sve ovo je sigurno primenjivo za EU, e sad, da li ima dodatnih kočnica za Ameriku, ne znam...Ali u svakom slučaju, javi šta su ti rekli....pa da tražimo rešenje....
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Jole6Zaslužni član


Pridružio se: Nov 04, 2015 Poruke: 367
Jole6
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 04, 2015
Poruke: 367
|
Poslato: Uto Jan 30, 2018 5:26 am Naslov: Re: Ima li neko iskustva sa inostranstvom
|
|
| Edharg citat: |
| par grama safrana |
Prodaj na domaćem tržištu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|