
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › SUKULENTI I KAKTUSI › Sukulenti i kaktusi › Rebutia = Rebucija
Rebutia = Rebucija
Sve što vas zanima o sukulentima, kaktusima...
|
|
| Autor |
Poruka |
IainZaslužni član


Pridružio se: Avg 12, 2007 Poruke: 987 Lokacija: Dublin, Irska
Iain
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 12, 2007
Poruke: 987
Lokacija: Dublin, Irska
|
Poslato: Sre Apr 08, 2009 10:50 pm Naslov: Rebutia = Rebucija
|
|
Moja rebutia minuscula. Imala je 10 cvijetova prosle godine, a ove ima preko 40 pupova.
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
66.61 KB |
| Pregleda: |
264 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
46.1 KB |
| Pregleda: |
253 puta |
|
|
Poslednji put izmenio Iain dana Ned Apr 26, 2009 12:01 am, izmenio ukupno 3 puta
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
wannaZaslužni član


Pridružio se: Feb 19, 2008 Poruke: 677 Lokacija: Novi Sad
wanna
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 19, 2008
Poruke: 677
Lokacija: Novi Sad
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
IainZaslužni član


Pridružio se: Avg 12, 2007 Poruke: 987 Lokacija: Dublin, Irska
Iain
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 12, 2007
Poruke: 987
Lokacija: Dublin, Irska
|
Poslato: Čet Apr 09, 2009 8:38 pm Naslov: Re: Rebutia
|
|
Rebutia marsoneri. Ima 30 pupova
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
76.62 KB |
| Pregleda: |
245 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
72.02 KB |
| Pregleda: |
261 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ghostriderČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 26, 2008 Poruke: 5733 Lokacija: uzice
ghostrider
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 26, 2008
Poruke: 5733
Lokacija: uzice
|
Poslato: Sub Nov 07, 2009 9:35 pm Naslov: Re: Rebutia
|
|
Ovu rebutiu sam kupila ovog leta, u stanju kao na slici b.1. U medjuvremenu je sama bacila seme i gaji 'mladunce', ali sam primetila da pocinje da se 'povlaci u sebe'.  Sve je manja i manja...
Telo joj je cvrsto, ne zalivam je skoro ni malo.Na svetlom je, temperatura 10-16C ovih dana, mladi lepo napreduju, ali ona kao da se skuplja po duzini.
Ili je to za njih normalno?
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
82.53 KB |
| Pregleda: |
233 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
109.28 KB |
| Pregleda: |
238 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ZokiNSZaslužni član


Pridružio se: Apr 29, 2006 Poruke: 1309 Lokacija: Novi Sad
ZokiNS
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 29, 2006
Poruke: 1309
Lokacija: Novi Sad
|
Poslato: Ned Nov 08, 2009 10:41 am Naslov: Re: Rebutia
|
|
Sa ove fotografije ne vidim da je biljka obolela ili da ima parazite.
Iz iskustva, mogu da napišem da se Rebutie ponekad čudno ponašaju, upravo tako kako si opisala...dolazi do neke vrste smanjenja zapremine/grčenja i promene boje. Nemogu da objasnim ovu pojavu i kod mene ima više različitih ishoda, od fatalnog do potpunog oporavka. Nadam se da će neko iskusniji znati u čemu je problem.
_________________ Cichlidae Canidae Cactaceae
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
LidijaČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 08, 2006 Poruke: 11341 Lokacija: Beograd
Lidija
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 08, 2006
Poruke: 11341
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Nov 08, 2009 2:14 pm Naslov: Re: Rebutia
|
|
Cenite da joj ne bi pomoglo malkice vode, s obzirom na temperature? Bar malo fajtanja?
_________________ Nije isto živeti i biti živ!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ghostriderČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 26, 2008 Poruke: 5733 Lokacija: uzice
ghostrider
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 26, 2008
Poruke: 5733
Lokacija: uzice
|
Poslato: Ned Nov 08, 2009 3:31 pm Naslov: Re: Rebutia
|
|
Zalivucnula sam par puta po malo za vreme onih suncanih dana, ali , razmisljam, ako malima nije previse suvo, ne bi trebalo ni njoj da bude. Narocito sto u toj prostoriji ima dosta vlage
Bebatji su mi prioritet, a nadam se da ce i mama pregrmeti...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
mekinjeZaslužni član


Pridružio se: Jun 05, 2008 Poruke: 666 Lokacija: Rovinj
mekinje
Zaslužni član
Pridružio se: Jun 05, 2008
Poruke: 666
Lokacija: Rovinj
|
Poslato: Pon Nov 09, 2009 7:43 am Naslov: Re: Rebutia
|
|
@Ghost-ne brini, to je sasvim normalna pojava. Kako biljka gubi vodu tako se smežurava i naoko smanjuje. čim se na proljeće ponovno napije opet će ona po starom.
Inače, isti slučaj je sa mojom Sulcorebutiom albom koja se sada, nakon mjesec dana nezalijevanja duplo smanjila, a isto je bila tako "visoka". Naravno, nije joj ništa. 
_________________ Jako sam dobra, ali kad sam zla još sam bolja!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
LidijaČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 08, 2006 Poruke: 11341 Lokacija: Beograd
Lidija
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 08, 2006
Poruke: 11341
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
lavandaRČlan


Pridružio se: Apr 26, 2009 Poruke: 13 Lokacija: Apatin
lavandaR
Član
Pridružio se: Apr 26, 2009
Poruke: 13
Lokacija: Apatin
|
Poslato: Pon Nov 09, 2009 11:16 am Naslov: Re: Rebutia
|
|
Smatram da je situacija sasvim primerena snu u koji ona tone. I moja pygmaea se isto tako skupila smanjivši tako na minimum površinu koja će dolaziti u kontakt sa hladnoćom, a i dehidrirala je, naravno. Mislim da nemaš razloga za brigu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ghostriderČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 26, 2008 Poruke: 5733 Lokacija: uzice
ghostrider
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 26, 2008
Poruke: 5733
Lokacija: uzice
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ggmUrednik


Pridružio se: Jul 28, 2005 Poruke: 8536 Lokacija: Beogradski pašaluk
ggm
Urednik
Pridružio se: Jul 28, 2005
Poruke: 8536
Lokacija: Beogradski pašaluk
|
Poslato: Čet Feb 04, 2010 1:30 pm Naslov: Re: Rebutia
|
|
_________________ Tolerancija je dobra, ali ne prema netolerantninma
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ghostriderČlan Udruženja


Pridružio se: Sep 26, 2008 Poruke: 5733 Lokacija: uzice
ghostrider
Član Udruženja
Pridružio se: Sep 26, 2008
Poruke: 5733
Lokacija: uzice
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|