
Sadržaj

MiniChat
Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36 Hanza: Novi preparati u mojoj prodavnici 06-Mar-2026 18:30:57 hoppla: 2 manja stana preko puta Ade Ciganlije u zradi, prodaja preko advokata iz Bgda 03-Mar-2026 09:22:26 Vojvoda: Sutra cu da postavim sliku , ne zamerite . Nesto sam greskom kliknuo. Pozz.svima 23-Feb-2026 19:33:07
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Četinari › Kriptomerija (Cryptomeria japonica)
Kriptomerija (Cryptomeria japonica)
Teme vezane za četinare i zimzelene biljke...
|
|
| Autor |
Poruka |
puljka5Zaslužni član


Pridružio se: Apr 08, 2010 Poruke: 988 Lokacija: ZADAR
puljka5
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 08, 2010
Poruke: 988
Lokacija: ZADAR
|
Poslato: Pet Nov 16, 2018 9:37 pm Naslov: Re: Cryptomeria japonica
|
|
Izgleda po zavijenim listovima da je to C.japonica"Rasen" samo što Rasen nije variegata?
Izgleda vrlo zanimljivo!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
amanogavaČlan


Pridružio se: Feb 24, 2016 Poruke: 30 Lokacija: Belegiš
amanogava
Član
Pridružio se: Feb 24, 2016
Poruke: 30
Lokacija: Belegiš
|
Poslato: Uto Nov 20, 2018 8:23 am Naslov: Re: Cryptomeria japonica
|
|
Da, puljka5, mnogo je zanimljiva, nažalost bio je već sumrak pa se ne vidi dobro, a nije mi u blizini da je ponovo fotkam. Našla sam na netu u neku spiralis, koja ima isto ovako uvijene četine, ali nigde nema u ponudi u rasadnicima nešto slično.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
puljka5Zaslužni član


Pridružio se: Apr 08, 2010 Poruke: 988 Lokacija: ZADAR
puljka5
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 08, 2010
Poruke: 988
Lokacija: ZADAR
|
Poslato: Sre Nov 21, 2018 12:04 am Naslov: Re: Cryptomeria japonica
|
|
Criptomeria se može uzgojiti iz reznice.Takvi varijeteti se obično razmnožavaju kalemljenjem.Ako imaš mladicu Cryptomerie mogao bi uzeti reznice od te uvijene i nakalemiti.Malo zahtjevno ali isplati se.Ja ću na proljeće pokušati sa formom compacta pa javim rezultat.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Panonska_vilaNovi član


Pridružio se: Okt 19, 2020 Poruke: 5 Lokacija: Subotica
Panonska_vila
Novi član
Pridružio se: Okt 19, 2020
Poruke: 5
Lokacija: Subotica
|
Poslato: Uto Okt 20, 2020 7:46 am Naslov: Re: Kriptomerija (Cryptomeria japonica)
|
|
Dobar dan svima.
Mislim da sam uspela da identifikujem moje četinare uz pomoć jedne ljubazne članice i da se radi o vrsti Elegans, koja je stara više od 20 godina.
Unutra se suši, jer verovatno unutrašnjost više ne dobija dovoljno svetlosti zbog gustine. Da li da se sve suve grane iz sredine odseku (svakako već i same pucaju) i da se sredina očisti koliko je moguće? Da li bi to oštetilo biljku? Izgubiće dosta na gustini, i samoj formi ali da li će to da je spase? Da li će se vremenom unutra popuniti?
Hvala vam unapred, svaki savet mi je dobrodošao.
Ovo su fotografije.
Ima ih ukupno 4, sve su u istom stanju.
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
5.43 MB |
| Pregleda: |
322 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
5.21 MB |
| Pregleda: |
234 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
5.38 MB |
| Pregleda: |
223 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
skoteinosČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 12, 2008 Poruke: 1050 Lokacija: Paraćin
skoteinos
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 12, 2008
Poruke: 1050
Lokacija: Paraćin
|
Poslato: Sre Okt 21, 2020 9:44 am Naslov: Re: Kriptomerija (Cryptomeria japonica)
|
|
Ja nemam iskustva sa kriptomerijom ali koliko vidim u Japanu je orezuju i to bez ikakvih problema. Ovde je primer japanske tehnike na odrasloj kriptomeriji. www.zen-garden.org/wp/...i-pruning/ . A ovde je primer bonsai tehnike koja bi potpuno isto mogla da se primeni na odrasloj kriptomeriji. www.youtube.com/watch?v=_txSZh-iMcQ Očigledno da kriptomerija dobro podnosi orezivanje... naravno samo japanske metode. 
P.S. Naravno potreban je još samo majstor. 
_________________ Conditor Horti Felicitatis Auctor
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Panonska_vilaNovi član


Pridružio se: Okt 19, 2020 Poruke: 5 Lokacija: Subotica
Panonska_vila
Novi član
Pridružio se: Okt 19, 2020
Poruke: 5
Lokacija: Subotica
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|