
Sadržaj

MiniChat
BoDerek: Dobro jutro, htela bih da poručim tušt, iz Novog Sada sam gde mogu da preuzmem na kojoj adresi  12-Jun-2025 06:30:20 Triffun: zanima me da li neko ima mentha piperrita mitcham ili poznatiju kao crnu nanu, englesku nanu... Prepoznatljiva je po listovima koji su tamnozeleni, nazubljeni, blago dlakavi, izduženi?  14-Apr-2025 12:28:46 Triffun: Pozdrav svima 14-Apr-2025 12:25:06 kiklop99: Zna li neko ko otkupljuje REISHI pecurku na veliko - Sumska berba, osuseno 03-Apr-2025 08:48:14 soja:  28-Mar-2025 20:43:52 soja: Društvo pozdrav, kako napreduju biljke? Setva ide? 24-Mar-2025 17:33:53 hoppla: Slomil sam nogu i razim nekog da mi podreze nešpulu, tj da je oblikuje u kupolu, nekoga ko zna podrezivanje i nije član od par dana, ujedno da mi oblikuje ukrasnu ogradu od jasmina. U zamjenu nudim besplatno ljetovanje u Splitu!! 07-Mar-2025 12:04:44 MMMiki: kada stize porudzbina... 27-Jan-2025 07:41:35 Sparta: Seme Dzinovske Jagode 19-Nov-2024 12:27:28
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › BONSAI › Ostalo o bonsaiju › Ima li nade?
Ima li nade?
Sve ostale bonsai teme koje nisu obuhvaćene drugim kategorijama...
|
|
Autor |
Poruka |
VanyNovi član


Pridružio se: Jun 09, 2009 Poruke: 2
Vany
Novi član
Pridružio se: Jun 09, 2009
Poruke: 2
|
Poslato: Uto Jun 09, 2009 11:36 am Naslov: Ima li nade?
|
|
Imam bonsai drvo već 7 meseci,možda više.
Nisam ga nabavio sebi već sam kupio ocu jer voli po stare dane da sebavi baštenskim poslovima.Izgleda da sam se prevario oko izbora jer sam tek kasnije shvatio koliko je komplikovano uzgajanje tog drveta.
Da predjem na stvar.
Kupljen je kao naizgled mlado drvo,razgranat , ne sa dosta listova ali dovoljno da bude interesantan.Listovi su bili mali.
Drvo je kupljeno u ranu jesen.Listovi su opadali i nove tanane grančice su nicale i polse zime sve je stalo.
Da bude stvar gora pukne mi posuda ne znam od čega ali vidim da se koren razgranao dok stablo deluje mrtvo.
Moj otac ga je presadio u nešto dublju saksiju.
I dalje nema pomaka.
Da li može drvo da se nekako "reanimira"?
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Google Ads |
|
NBonsaiČlan Udruženja


Pridružio se: Okt 01, 2007 Poruke: 4383 Lokacija: Beograd
NBonsai
Član Udruženja
Pridružio se: Okt 01, 2007
Poruke: 4383
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Uto Jun 09, 2009 12:31 pm Naslov: Re: Ima li nade?
|
|
jedino tako. ostavite drvo u toj vecoj posudi i zalivajte redovno. bilo bi dobro da zante koja je vrsta ili bar da slikate pa da mi vidimo.
mogla bi neka varijanta mini plastenika, ali da se redovno provetrava i krosnja prska.
srecno 
_________________ www.svetbiljaka.com/Fo...13956.html
www.youtube.com/watch?v=nOvKal4nhU0
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
VanyNovi član


Pridružio se: Jun 09, 2009 Poruke: 2
Vany
Novi član
Pridružio se: Jun 09, 2009
Poruke: 2
|
Poslato: Uto Jun 09, 2009 6:00 pm Naslov: Re: Ima li nade?
|
|
Hvala na savetima i nadi koji mi dadoste.
Slikaću drvo i izbaciću sliku uskoro.
Kada sam ga kupio imao je neku etiketu na kojoj je pisalo da mu je poreklo sa dalekog istoka i da je veoma otpono na vremenske uslove.
Pošto sam eksperimentisao malo sa njim uvideo sam da je više puštao nove grane i listove kada je bio dalje od dnevne svetlosti.
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
BiodekoracijaNovi član


Pridružio se: Mar 19, 2009 Poruke: 5
Biodekoracija
Novi član
Pridružio se: Mar 19, 2009
Poruke: 5
|
Poslato: Sub Jun 13, 2009 5:15 pm Naslov: Re: Ima li nade?
|
|
Uh...
pitanje za tebe:jel bas nije pustio ni jedan listic...?
Ako je tako,probaj da skalpelom malo ogolis koru stabla,par milimetara.
ako je ziv trebalo bi da ima bar malo neceg zelenog....zatim probaj da savijes prstima vrsne grancice,trebalo bi da se savijaju a ne da se lome....
proveri tzv.zimske pupoljke jesu li zivi....
Naravno bilo bi najboolje da postavis sliku na kojoj se vidi trenutno stanje i nadam se vrsta....
_________________ www.biodekoracija.com
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|