
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › BONSAI › Bonsai hortikultura › Zelkova, help
Zelkova, help
O hortikulturnim tehnikama: vađenje iz prirode, presađivanje, zalivanje, održavanje, smeštaj, izbor zemlje, prihranjivanje i djubriva, štetočine, zaštita i dr.
|
|
| Autor |
Poruka |
jasenkoNovi član


Pridružio se: Mar 10, 2006 Poruke: 4
jasenko
Novi član
Pridružio se: Mar 10, 2006
Poruke: 4
|
Poslato: Sub Mar 11, 2006 5:05 pm Naslov: Zelkova, help
|
|
dobio sam stabalce bez opisa i bilo cega u vezi njega
znam da je zelkova i ništa drugo kada i kako bi trebalo da se reže drži i sve što netko može da kaže hvala
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
MarcusAdministrator


Pridružio se: Dec 24, 2004 Poruke: 2628 Lokacija: Beograd
Marcus
Administrator
Pridružio se: Dec 24, 2004
Poruke: 2628
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sub Mar 11, 2006 6:15 pm Naslov: Re: Zelkova, help
|
|
| jasenko citat: |
dobio sam stabalce bez opisa i bilo cega u vezi njega
znam da je zelkova i ništa drugo kada i kako bi trebalo da se reže drži i sve što netko može da kaže hvala |
Zelkova ti je jedna od laksih za odrzavanje..
Drzi se napolju.. ili na terasi.. dosta je otporna
Reci mi da li je bez lisca trenutno ??
Mozes je presadjivati jednom godisnje.. da bi skratio koren posto ume da uvije dug koren u saksiji ..
Ako imas sliku posalji da vidimo 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
jasenkoNovi član


Pridružio se: Mar 10, 2006 Poruke: 4
jasenko
Novi član
Pridružio se: Mar 10, 2006
Poruke: 4
|
Poslato: Ned Mar 12, 2006 12:16 pm Naslov: Re: Zelkova, help
|
|
ima ima lišča dosta i čini mi se podivljalih grana
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
jasenkoNovi član


Pridružio se: Mar 10, 2006 Poruke: 4
jasenko
Novi član
Pridružio se: Mar 10, 2006
Poruke: 4
|
Poslato: Ned Mar 12, 2006 12:43 pm Naslov: Re: Zelkova, help
|
|
evo slije
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
122.8 KB |
| Pregleda: |
296 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
jasenkoNovi član


Pridružio se: Mar 10, 2006 Poruke: 4
jasenko
Novi član
Pridružio se: Mar 10, 2006
Poruke: 4
|
Poslato: Ned Mar 12, 2006 12:44 pm Naslov: Re: Zelkova, help
|
|
koje vrjeme joj pogoduje za šišanje i rezanje korjena
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
MarcusAdministrator


Pridružio se: Dec 24, 2004 Poruke: 2628 Lokacija: Beograd
Marcus
Administrator
Pridružio se: Dec 24, 2004
Poruke: 2628
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Ned Mar 12, 2006 2:40 pm Naslov: Re: Zelkova, help
|
|
Mozes joj slobodno odseci sve te podivljale grane..
Gde je bila drzana? Ona bi u sustini sad tek trebala da krene da lista
I trebalo bi je drzati napolju na otvorenom..
Orezivanje korena se vrsi kad u rano prolece pre listanja..
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
CocaZaslužni član


Pridružio se: Feb 13, 2006 Poruke: 601 Lokacija: Vladicin Han
Coca
Zaslužni član
Pridružio se: Feb 13, 2006
Poruke: 601
Lokacija: Vladicin Han
|
Poslato: Ned Mar 12, 2006 2:52 pm Naslov: Re: Zelkova, help
|
|
Prema onom što se da videti sa slike mislim da je skoro presađivan i da ga nebi trebo dirati ove godine.Sa granama je drugi slučaj,njih bi trebao podrezati na jedan do dva lista.Nemoj bacati ostatke grana već ih zasadi kao zelene reznice.Za sve drugo u vezi rezanja i održavanja idi na Marijin sajt.Kad je rezanje u pitanju još jedan savet -dobro promisli pre nego što odsečeš granu ili grančicu,trebaće joj baš dosta vremena dok ne poraste ponovo.Dobro kod zelkove to baš i nije neki problem.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|