
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Prepoznavanje listopadnog drveća › Delonix regia??
Delonix regia??
Kategorija za prepoznavanje drvenastih listopadnih vrsta
|
|
| Autor |
Poruka |
EvermindČlan


Pridružio se: Sep 21, 2006 Poruke: 24 Lokacija: Beograd
Evermind
Član
Pridružio se: Sep 21, 2006
Poruke: 24
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sre Nov 01, 2006 4:31 pm Naslov: Delonix regia??
|
|
Pomagajte, treba mi naziv ovog drveta na srpskom!! Videla sam da je vec bilo diskusije o njemu na forumu, ali niko ne pomenu srpski naziv. Prevodim neku knjigu sa engleskog pa moram da saznam naziv po naski  Na engleskom je narodski naziv flame-of-the-forest, iliti plamen sume/sumski plamen (u tom smislu)...
Hvala unapred
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
gogaUrednik


Pridružio se: Jan 16, 2005 Poruke: 1534 Lokacija: Varaždin
goga
Urednik
Pridružio se: Jan 16, 2005
Poruke: 1534
Lokacija: Varaždin
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
EvermindČlan


Pridružio se: Sep 21, 2006 Poruke: 24 Lokacija: Beograd
Evermind
Član
Pridružio se: Sep 21, 2006
Poruke: 24
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sre Nov 01, 2006 7:40 pm Naslov: Re: Delonix regia??
|
|
ako se to uopste kvalifikuje kao "prevod"
Da li neko zna gde bih mogla da pogledam, na pr u kojoj knjizi pa da skoknem do neke biblioteke ili cak katedre za botaniku???
BTW, usput mi je iskrslo jos jedno drvo, zapravo zbun. Latinski je Nycanthes arbortrisis. Evo pokusacu da ubacim i sliku cveta koju nadjoh na netu... KAo je neko uopste cuo za to...
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
4.63 KB |
| Pregleda: |
3441 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
EvermindČlan


Pridružio se: Sep 21, 2006 Poruke: 24 Lokacija: Beograd
Evermind
Član
Pridružio se: Sep 21, 2006
Poruke: 24
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sre Nov 01, 2006 7:42 pm Naslov: Re: Delonix regia??
|
|
Uh, prvo ubacivanje slike i uspelo mi je
Inace, u knjizi se pominje dosta Pakistan pa zato nailazim na sve te sasave vrste... azijske i sta ti ja znam... Gogo, hvala puno!! Ostali, pritecite u pomoc, por favor!!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
EvermindČlan


Pridružio se: Sep 21, 2006 Poruke: 24 Lokacija: Beograd
Evermind
Član
Pridružio se: Sep 21, 2006
Poruke: 24
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sre Nov 01, 2006 7:50 pm Naslov: Re: Delonix regia??
|
|
Dakle, taj Nycanthes arbortrisis moze da bude i ovakav. Pronasla sam da ga zovu i "Night-Flowering Jasmine", tj. jasmin koji cveta nocu, jer, kao sto i ime kaze, samo nocu cveta a potom cvetovima pospe tlo oko sebe... Super to sve izgleda, mnogo lepo drvo/zbun. Prosto da ga covek pozeli 
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
20.88 KB |
| Pregleda: |
168 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
20.9 KB |
| Pregleda: |
186 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
RozaritaČlan Udruženja


Pridružio se: Mar 09, 2006 Poruke: 300 Lokacija: Pancevo
Rozarita
Član Udruženja
Pridružio se: Mar 09, 2006
Poruke: 300
Lokacija: Pancevo
|
Poslato: Sre Nov 01, 2006 9:37 pm Naslov: Re: Delonix regia??
|
|
Delonix regiju zovu "u narodu"-ali u Libiji: crveno drvo. Ovde ne verejem da ima ime zato sto i ne uspeva.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
EvermindČlan


Pridružio se: Sep 21, 2006 Poruke: 24 Lokacija: Beograd
Evermind
Član
Pridružio se: Sep 21, 2006
Poruke: 24
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Čet Nov 02, 2006 11:55 am Naslov: Re: Delonix regia??
|
|
Hvala puno, Rozarita, mislim da si u pravu. Verovatno i nema nista na srpskom... Da li znas nesto o ovom drugom drvetu?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
RozaritaČlan Udruženja


Pridružio se: Mar 09, 2006 Poruke: 300 Lokacija: Pancevo
Rozarita
Član Udruženja
Pridružio se: Mar 09, 2006
Poruke: 300
Lokacija: Pancevo
|
Poslato: Čet Nov 02, 2006 12:24 pm Naslov: Re: Delonix regia??
|
|
Ne znam nista sem da od njegovog sveta prave ogrlice, nizuci cvetic po cvetic.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
EvermindČlan


Pridružio se: Sep 21, 2006 Poruke: 24 Lokacija: Beograd
Evermind
Član
Pridružio se: Sep 21, 2006
Poruke: 24
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|