
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › BAŠTENSKE BILJKE › Baštenske biljke › Lysimachia monelli, Anagallis monelli
Lysimachia monelli, Anagallis monelli
Cveće za baštu i vrtove...
|
|
| Autor |
Poruka |
LidijaČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 08, 2006 Poruke: 11341 Lokacija: Beograd
Lidija
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 08, 2006
Poruke: 11341
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sub Mar 31, 2007 5:45 pm Naslov: Lysimachia monelli, Anagallis monelli
|
|
Jeli je iko od vas gajio? Prvi put sam čula za nju kad sam seme dobila kao poklon od Thompson-Morgan-a i mnogo mi se dopada kako izgleda na slici
seeds.thompson-morgan....uct/6106/1
Jeste jednogodišnja, ali, s obzirom da cveta od kasnog proleća pa do prvih mrazeva i to s puno cvetova, predpostavljam da se da nakupiti semenčica. Kod njih piše da niče za 18-21 dan, mini je počela da niče već posle 3-4??!!!
Jasno mi je (valjda) sve što piše tamo o njoj, osim ovog dela:
| Quote:: |
| They also make attractive pot plants for winter flowering under glass. |
- šta je pisac hteo da kaže?

_________________ Nije isto živeti i biti živ!
Poslednji put izmenio Lidija dana Sub Mar 31, 2007 6:01 pm, izmenio ukupno 2 puta
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
caeruleaZaslužni član


Pridružio se: Mar 20, 2007 Poruke: 1567 Lokacija: Zagreb
caerulea
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 20, 2007
Poruke: 1567
Lokacija: Zagreb
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
aeskaČlan Udruženja


Pridružio se: Apr 06, 2006 Poruke: 5803 Lokacija: Beograd
aeska
Član Udruženja
Pridružio se: Apr 06, 2006
Poruke: 5803
Lokacija: Beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
LidijaČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 08, 2006 Poruke: 11341 Lokacija: Beograd
Lidija
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 08, 2006
Poruke: 11341
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sub Mar 31, 2007 6:00 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
sad pročitaš na vikipediji da potiču sa Mediterana... znači da ih veroatno imaju primorci. hvala na savetu, kad još malo isklija, staviću ih onda na prozor, tamo je nešto hladnije nego tu gde su sada...
_________________ Nije isto živeti i biti živ!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
bdrobnjakČlan Udruženja


Pridružio se: Avg 31, 2006 Poruke: 1536 Lokacija: beograd
bdrobnjak
Član Udruženja
Pridružio se: Avg 31, 2006
Poruke: 1536
Lokacija: beograd
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
caeruleaZaslužni član


Pridružio se: Mar 20, 2007 Poruke: 1567 Lokacija: Zagreb
caerulea
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 20, 2007
Poruke: 1567
Lokacija: Zagreb
|
Poslato: Sub Mar 31, 2007 6:03 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
Moram vam reć da nije plava nego ljubičasta u stvarnosti
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
LidijaČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 08, 2006 Poruke: 11341 Lokacija: Beograd
Lidija
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 08, 2006
Poruke: 11341
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Sub Mar 31, 2007 6:06 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
ma kako, pa gde god sam gledala na gugletu - ova šerpa plava?!
_________________ Nije isto živeti i biti živ!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
caeruleaZaslužni član


Pridružio se: Mar 20, 2007 Poruke: 1567 Lokacija: Zagreb
caerulea
Zaslužni član
Pridružio se: Mar 20, 2007
Poruke: 1567
Lokacija: Zagreb
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
kikcaČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 17, 2007 Poruke: 2039 Lokacija: koprivnica
kikca
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 17, 2007
Poruke: 2039
Lokacija: koprivnica
|
Poslato: Sub Mar 31, 2007 8:13 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
Ja sam je imala 2 godine. Prve godine sam kupila mladu biljku i zasadila je u balkonsku teglu, a druge godine posijala sjeme koje sam ubrala i zasadila je u vrt. Moje biljke su bile plave (tamnije) boje.
Kako nas je mnogo koji volimo plavu boju! Obožavam plavo cvijeće. 
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
gioiaaČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 28, 2008 Poruke: 3056 Lokacija: Loznica
gioiaa
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 28, 2008
Poruke: 3056
Lokacija: Loznica
|
Poslato: Čet Mar 13, 2008 7:15 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
ljubicasto ili plavo svejedno, svidja mi se...u planu mi je da je posejem...i sta bi, je li cvetala? Da se nadam ili ne?
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
LidijaČlan Udruženja


Pridružio se: Maj 08, 2006 Poruke: 11341 Lokacija: Beograd
Lidija
Član Udruženja
Pridružio se: Maj 08, 2006
Poruke: 11341
Lokacija: Beograd
|
Poslato: Čet Mar 13, 2008 8:04 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
Predivni su cvetići i zaista su plavi  Ali mi je biljku spržilo ono prošlogodišnje sunce, tako da na kraju nije ličila ni na šta... Iako svuda piše da voli direktno sunce, ja bih rekla da joj tokom letnjih meseci više prija šarena hladovina.
www.sxc.hu/photo/853645
_________________ Nije isto živeti i biti živ!
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
ivko5Zaslužni član


Pridružio se: Avg 24, 2006 Poruke: 1404 Lokacija: Lapovo
ivko5
Zaslužni član
Pridružio se: Avg 24, 2006
Poruke: 1404
Lokacija: Lapovo
|
Poslato: Čet Mar 13, 2008 11:02 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
Imam je i ja,prezimila mi je na hladnom,malo se ofucala ali sam je juce nahranila i nadam se da ce uzvratiti.Inace kupila sam seme preko Statue,mislim da je Jhonson seed.Kod nas u Lapovu je bilo i na pijaci.
_________________ Svi cvetovi budućnosti su u semenu sadašnjosti.
(kineska poslovica)
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
gioiaaČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 28, 2008 Poruke: 3056 Lokacija: Loznica
gioiaa
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 28, 2008
Poruke: 3056
Lokacija: Loznica
|
Poslato: Čet Mar 13, 2008 11:50 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
znaci najbolje je smestiti na polusenovito mesto...moja tarasa ima da joj odgovara...cao
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
kuchlarPočasni član


Pridružio se: Apr 14, 2005 Poruke: 4696 Lokacija: tetovo makedonija
kuchlar
Počasni član
Pridružio se: Apr 14, 2005
Poruke: 4696
Lokacija: tetovo makedonija
|
Poslato: Čet Maj 14, 2009 5:54 pm Naslov: Re: Anagallis monelli
|
|
ova biljka bas ne podnosi presadjivanje, presadio sam rasad u visece saksije i sve se "obesile" a nisu bile na suncu, strasno!! a rasad je bio ok lepo razgranat 10 cm visok sa puno listica...
nadam se da ce se oporaviti..
_________________ Mole se gosti da ne mocav na kablovi jer ce izgorimo ki paucina!
Moja Basta
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
SevenOfNineČlan


Pridružio se: Avg 24, 2010 Poruke: 26 Lokacija: Pula
SevenOfNine
Član
Pridružio se: Avg 24, 2010
Poruke: 26
Lokacija: Pula
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

U Enciklopediji:

Poručite:
|