
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Egzotične vrste › Kako se zove ovo drvo?
Kako se zove ovo drvo?
Egzotično drveće, žbunje, palme..
|
|
| Autor |
Poruka |
NitroZaslužni član


Pridružio se: Okt 22, 2012 Poruke: 511 Lokacija: Sremcica
Nitro
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 22, 2012
Poruke: 511
Lokacija: Sremcica
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 12:12 pm Naslov: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Pozdrav od Nitro, vec duze vreme tragam za imenom ovog drveta, pa ako neko zna molila bih da mi pomogne ili da me bar uputi na neki sajt na kome mogu naci. Hvala.
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
28.82 KB |
| Pregleda: |
153 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
28.82 KB |
| Pregleda: |
139 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
NitroZaslužni član


Pridružio se: Okt 22, 2012 Poruke: 511 Lokacija: Sremcica
Nitro
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 22, 2012
Poruke: 511
Lokacija: Sremcica
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 12:14 pm Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Izvinjavam se sto sam poslala 2 slike jer prvi put to radim pa nisam sigurna, a pitanje se odnosi na drvo sa vise stabala i okruglim formama na vrhu.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
kikcaČlan Udruženja


Pridružio se: Jan 17, 2007 Poruke: 2039 Lokacija: koprivnica
kikca
Član Udruženja
Pridružio se: Jan 17, 2007
Poruke: 2039
Lokacija: koprivnica
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 5:26 pm Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Ovo je neka četinjača orezana na specijalan način. Mislim da se taj način oblikovanja zove topiari. Nisam neki poznavaoc ni četinjača kao ni topiaria pa ne mogu dati detaljniji odgovor. Vjerojatno će se javiti netko od boljih znalaca od mene.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Miodrag22Član Udruženja


Pridružio se: Jun 28, 2010 Poruke: 1503 Lokacija: Sombor
Miodrag22
Član Udruženja
Pridružio se: Jun 28, 2010
Poruke: 1503
Lokacija: Sombor
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 6:55 pm Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Na tvojoj slici ceo levi gornji ugao zauzima pretpostavljam ista vrsta ošišana u loptastu formu kao one u pozadini slike.
Kikica je u pravu, ovakvo oblikovanje se naziva topijarenje i naročito su pogodne gotovo sve vrste tuja, dobar deo pačempresa i isto tako neke kleke. Na tvojoj slici rekao bih, prema ovoj iz levog ugla, da se radi o tuji. Ovakvih primeraka ima i kod nas da se kupi ali po ceni od 50-200 eura.
_________________ Gringo Che
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
khodalicZaslužni član


Pridružio se: Sep 07, 2008 Poruke: 736 Lokacija: Croatia(Podravina)
khodalic
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 07, 2008
Poruke: 736
Lokacija: Croatia(Podravina)
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 7:44 pm Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Potpisujem Miodragov post!
Ewo Juniperus horizontalis isfriziran!

|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TanicaZaslužni član


Pridružio se: Sep 22, 2012 Poruke: 1908 Lokacija: Hrvatska
Tanica
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 22, 2012
Poruke: 1908
Lokacija: Hrvatska
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 8:12 pm Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Što napraviti da ne rastu nove grane na ovim golim granama? Da li se to nečim namaže?
_________________ Poslije kiše uvijek dolazi sunce......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Miodrag22Član Udruženja


Pridružio se: Jun 28, 2010 Poruke: 1503 Lokacija: Sombor
Miodrag22
Član Udruženja
Pridružio se: Jun 28, 2010
Poruke: 1503
Lokacija: Sombor
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 8:49 pm Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Ispočetka nove grane će izbijati češće zbog radikalnog orezivanja. Kad se lopte zaokrugle, orezivanje se svodi na jedno do dva šišanja godišnje samo u cilju održavanja forme i to ‚‚ovlaš‚‚ pa neće dolaziti do izbijanja novih grana ili će se to dešavati sasvim sporadično.
_________________ Gringo Che
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TanicaZaslužni član


Pridružio se: Sep 22, 2012 Poruke: 1908 Lokacija: Hrvatska
Tanica
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 22, 2012
Poruke: 1908
Lokacija: Hrvatska
|
Poslato: Pet Nov 30, 2012 8:54 pm Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Hvala na odgovoru.....
_________________ Poslije kiše uvijek dolazi sunce......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje...
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
NitroZaslužni član


Pridružio se: Okt 22, 2012 Poruke: 511 Lokacija: Sremcica
Nitro
Zaslužni član
Pridružio se: Okt 22, 2012
Poruke: 511
Lokacija: Sremcica
|
Poslato: Pon Dec 03, 2012 9:32 am Naslov: Re: Kako se zove ovo drvo?
|
|
Zahvaljujem Kikci, Miodragu22 i Khodalicu na odgovoru. Nesto slicno sam videla na slikama Garden centra a radilo se o kiparisu. U svakom slucaju, prilicno skupo zadovoljstvo.
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

U Enciklopediji:

Poručite:
|