
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info

Facebook
|
Forums › DRVEĆE I ŽBUNJE › Prepoznavanje listopadnog drveća › Drvo sa mora
Drvo sa mora
Kategorija za prepoznavanje drvenastih listopadnih vrsta
|
|
| Autor |
Poruka |
PrašumaZaslužni član


Pridružio se: Nov 13, 2010 Poruke: 118
Prašuma
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 13, 2010
Poruke: 118
|
Poslato: Ned Avg 20, 2017 1:36 pm Naslov: Drvo sa mora
|
|
Pozdrav, drvo je slikano u Grčkoj pre 10 dana. Ne znam u kojoj je fazi cvetanje, da li je već procvetalo ili je ovo na slici cvet. Seme je u mahunama kao bagremovo, ali ne onako da se kroz opnu ocrtavaju bobice. Zna li neko o kojem se drvetu radi?
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
176.49 KB |
| Pregleda: |
208 puta |
|
|
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
166.13 KB |
| Pregleda: |
181 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
kuzminacZaslužni član


Pridružio se: Apr 12, 2011 Poruke: 113 Lokacija: kuzmin
kuzminac
Zaslužni član
Pridružio se: Apr 12, 2011
Poruke: 113
Lokacija: kuzmin
|
Poslato: Ned Avg 20, 2017 3:58 pm Naslov: Re: Drvo sa mora
|
|
mozda caesalpina
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
PrašumaZaslužni član


Pridružio se: Nov 13, 2010 Poruke: 118
Prašuma
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 13, 2010
Poruke: 118
|
Poslato: Ned Avg 20, 2017 4:19 pm Naslov: Re: Drvo sa mora
|
|
Jeste! Bravo!!!
Poneo sam nekoliko semenki ali bojim se da je još rano te da nisu sazrele :-(
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Miodrag22Član Udruženja


Pridružio se: Jun 28, 2010 Poruke: 1503 Lokacija: Sombor
Miodrag22
Član Udruženja
Pridružio se: Jun 28, 2010
Poruke: 1503
Lokacija: Sombor
|
Poslato: Pon Avg 21, 2017 9:08 am Naslov: Re: Drvo sa mora
|
|
Ako su mahune suve i izgledaju kao da su od kartona, onda je sve OK. Ukoliko je malo sirova, treba ostaviti mahune da se prosuše i sazru i seme vaditi tek onda. Bezbedna setva je u aprilu i iste godine može da cveta i na vreme da donese novo seme.
Nije potrebna nikakva naročita priprema semena, potopiti ga 24 sata u mlaku vodu i posejati u supstrat i ostaviti na osunčano mesto.
Prosto zar ne?
_________________ Gringo Che
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
PrašumaZaslužni član


Pridružio se: Nov 13, 2010 Poruke: 118
Prašuma
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 13, 2010
Poruke: 118
|
Poslato: Pon Avg 21, 2017 11:53 am Naslov: Re: Drvo sa mora
|
|
Hvala na instrukciji *Miodrag22
Prosto ko pasulj.
Biće da su dobre :-)
Mogu li semenke držati u papirnoj kesi u špajzu do aprila ili mora u frižider?
Pozdrav
|
Opis:
|
|
| Veličina fajla: |
145.98 KB |
| Pregleda: |
181 puta |
|
|
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
Miodrag22Član Udruženja


Pridružio se: Jun 28, 2010 Poruke: 1503 Lokacija: Sombor
Miodrag22
Član Udruženja
Pridružio se: Jun 28, 2010
Poruke: 1503
Lokacija: Sombor
|
Poslato: Pon Avg 21, 2017 6:04 pm Naslov: Re: Drvo sa mora
|
|
Seme je idealno zrelo. Otvori sve mahune i pravo sa semenom u papirnu kesu i u špajz. Klijavost semena je obično visoka.
_________________ Gringo Che
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
TanicaZaslužni član


Pridružio se: Sep 22, 2012 Poruke: 1908 Lokacija: Hrvatska
Tanica
Zaslužni član
Pridružio se: Sep 22, 2012
Poruke: 1908
Lokacija: Hrvatska
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|