
Sadržaj

MiniChat
perulenac: Dobar dan najbolji ljoodi :0 19-Jun-2026 22:44:27 orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu. 04-Jun-2026 11:50:00 perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D 26-May-2026 23:11:49 Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din 14-May-2026 12:48:43 Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina! 12-May-2026 12:19:43 djokica54: gde ste ljudi moji?  30-Apr-2026 04:03:53 ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama! 08-Apr-2026 12:21:40 hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS.. 22-Mar-2026 23:49:36
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava

Korisnički info
 Dobrodošli Anonimni
Članovi:
 Najnoviji: elizabeta-molnar
 Novih danas: 0
 Novih juče: 2
 Ukupno: 92861
Ljudi Online:
 Članovi: 1
 Posetioci: 96
 Bots: 3
 Uprava: 0
Članovi online:
01: Zorica26

Facebook
|
Forums › OSTALE BILJNE VRSTE › Lekovito i začinsko bilje › Basta
Basta
Sve o lekovitom i začinskom bilju...
|
|
| Autor |
Poruka |
violeta.rČlan Udruženja


Pridružio se: Avg 30, 2006 Poruke: 689 Lokacija: Podgorica
violeta.r
Član Udruženja
Pridružio se: Avg 30, 2006
Poruke: 689
Lokacija: Podgorica
|
Poslato: Sre Dec 16, 2009 12:13 am Naslov: Re: Basta
|
|
| Mary Jo citat: |
| Kod ovog "argentinskog" bosiljka me zbunjuje to sto raste uspravno. Mozda je i kod tebe tako. Kod mene raste sa padajucim granama. |
Da bi rastao kao na slici treba ga propisno orezati i 'stare' grane zagrnuti zemljom. Ili, ožiliti grančicu tako što se zatrpa zemljom... I onda krene da raste uvis, sve dok može trpjeti sopstvenu težinu.
Za ovaj na slici bih rekla da je svježe presađen, možda i prihranjivan (ima dosta krupne listove). Naravno, pod uslovom da je to ta vrsta...
Ovako fine, krupne i mekane listove ima u proljeće kad krene sa rastom i tako sve dok mu nije prevruće. Ljeti mu lišće postane grubo ako je na suncu (ali mu je cjelodnevno sunce neophodno da bi procvjetao)
Ožiljava se veoma lako (može i u vodi i u zemlji)

_________________
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
| Google Ads |
|
lazarevicmZaslužni član


Pridružio se: Nov 26, 2008 Poruke: 223 Lokacija: Bijeljina
lazarevicm
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 26, 2008
Poruke: 223
Lokacija: Bijeljina
|
Poslato: Pon Mar 15, 2010 11:52 am Naslov: Re: Basta
|
|
Ovaj bosiok imam ja u svojoj basti lako prezimi zimu,ne skodi mu. U proleće odstranim stare izmrzle grane a on pusta nove mladice,raste kao korov. U visinu raste sve dok moze trpjeti sopstvenu tezinu kako je Violeta napisala. Moze se gajiti u saksiji i odličan je kao čaj za bolove u stomaku (dovoljna je 1-2 liskice svezeg bosioke). Kao zacin radije kopristim pravi bosiok (neznam mu Latinski naziv) mada po nekada i ovaj ARGENTINSKI koji kod nas zovu Konjski bosiok. Voli sunce i voli redovno da se zaliva da bi imao bujan rast.
Nesto malo iz mog iskustva,ako se neko ne slaze samnom nek me ispravi.
_________________ "Kad se probudite i ne boli vas ništa,znajte da niste više među živima."
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
milamirkaČlan


Pridružio se: Feb 06, 2010 Poruke: 29
milamirka
Član
Pridružio se: Feb 06, 2010
Poruke: 29
|
Poslato: Uto Feb 15, 2011 1:07 pm Naslov: Re: Basta
|
|
Uh malo mi je komplikovano da se snadjem na ovom forumu, ali ako neko može da mi pomogne ovde, bila bih zahvalna. Naime imam želju da posadim razno začinsko bilje i da ga gajim u stanu na prozoru, zimi bih unosila u stan i pitam se da li to može i koji je proces. kupila sam semena vlašca, mirodjije, peršuna i još nešto...drugih...kakva zemlja, zalivanje i slično svaki savet mi je dobrodošao...l
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
lazarevicmZaslužni član


Pridružio se: Nov 26, 2008 Poruke: 223 Lokacija: Bijeljina
lazarevicm
Zaslužni član
Pridružio se: Nov 26, 2008
Poruke: 223
Lokacija: Bijeljina
|
|
|
Nazad na vrh
|
|
|
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|

Poručite:
|