Toggle Left ColumnToggle Right Column
Za sve ljubitelje biljaka MiniChat
orhideja14: Dobar dan, da li neko ima zvezdasti jasmin sadnicu.
04-Jun-2026 11:50:00
perulenac: Dobro veche dobri ljoodi :-D
26-May-2026 23:11:49
Alafata: imam dve kombuhe , cena po 600 din
14-May-2026 12:48:43
Biljag: Hvala Kosorić Irini, stigla porudžbina!
12-May-2026 12:19:43
djokica54: gde ste ljudi moji? Bye Bye
30-Apr-2026 04:03:53
Vlada_bgd: paprat
11-Apr-2026 16:49:11
ena-barasevic: Zdravo, Javljam se ispred prod kuće Tuna+Icon u vezi sa nabavkom semena belog kukuruza Osmak u klipu, kao i brašna od istog. Potrebni su nam za snimanja koje uskoro planiramo, i zato bih želela da se raspitam gde bismo to mogli da nabavimo. Unapred hvala na pomoći i informacijama!
08-Apr-2026 12:21:40
hoppla: Cikas sjeme na veliko, moze i zamjena za sasnice inko biloba, čokoladna albizia i cassia..za 5 dana sam u NS..
22-Mar-2026 23:49:36
srdjanmargulan: Gde kupiti jasenolisni javor
14-Mar-2026 22:16:48
Hanza: Novi preparati u mojoj prodavnici
06-Mar-2026 18:30:57
Shout History
Samo za registrovanje članove
Novi nalog/Prijava
Za sve ljubitelje biljaka Korisnički info
Za sve ljubitelje biljaka Facebook

Prodaja › Seme cveća › Cobaea Scandens (10 semenki)

Cobaea Scandens (10 semenki)

Kategorija: Seme cveća

Količina:
Dodaj u korpu
Moja korpa
Kolicina na lageru: 179
  • Cena: 190 DIN
  • Za članove Udruženja: 171 DIN
  • Niste član Udruženja. Učlanite se u Udruženje Svet Biljaka
  • Kupi na brzinu
  • Starost: Novo
  • Količina na lageru: 179
  • Zemlje isporuke: Srbija
  • Opis: Cobaea je impresivna penjačica i jedna je od najbrže rastućih i najbezbolnijih loza koje ćete ikada uzgajati. U svom rodnom Meksiku čini drvenastu, zimzelenu trajnicu. Ovde naraste oko 10 stopa tokom leta i, od leta do prvih mrazeva, proizvodi veoma velike i karakteristične cvetove koji počinju da imaju zelenkasto-belu boju, ali sa godinama postaju mastiljasto ljubičaste.
    Cvetovi u obliku zvona su do 5 cm (2 in) u prečniku i imaju nabor listova - otuda i njeni uobičajeni nazivi, biljka u šoljici i tanjirićima ili zvona katedrale. Cvetovi su na dugim peteljkama koje ih drže ispred listova.
    Ponašaće se kao višegodišnja biljka ako se zimi drži u zatvorenom prostoru na oko 7°C (45°F). U veoma blage zime biljke mogu preživeti i ostati gotovo zimzelene,

    Cobaea će se svideti svima koji žude za nečim sa sjajnim i vizuelnim efektom. Izuzetno je atraktivan kada se penje prema gore kroz rešetke, lukove, preko malih zgrada ili starih stabala. Takođe će rešiti problem, barem privremeno, šta raditi sa tim golim zidom i ispuniće vazduh veoma prijatnim mirisom meda tokom cele vegetacije.

    Setva: Sejte u zatvorenom prostoru od januara do marta ili sejte u septembru da biste prezimili u hladnom okviru
    Cvetaće 20 nedelja od setve i ako se uzgajaju u stakleniku cvetaće 8 meseci u godini.
    Potopite seme dva sata u mlaku vodu pre setve. Posejte seme u pojedinačne male saksije koje sadrže kompost za seme dobrog kvaliteta. Sejte na dubinu od 12 mm (½ in), postavljajući velika ravna semena na ivicu i zabadajući ih vertikalno u zemlju, tanko pokrijte kompostom ili perlitom. Pokrijte saksije plastičnom ili prozirnom folijom da zadržite vlagu i stavite na prozorsku dasku ili u propagator.
    Minimalna temperatura za klijanje je 16°C (60°F), idealna temperatura je oko 21°C (70°F). Uverite se da je kompost vlažan, ali ne mokar, zalivajte sa dna saksije. Klijanje obično traje tri do četiri nedelje.
  • Napomena o isporuci:
    1. POŠILJKU ŠALJEM POUZEĆEM, BRZOM POŠTOM "POST EXPRESS" (poštarina je oko 600 din.)!!!

    2. POST EXPRESSOM ALI PREUZIMANJE U POŠTI (poštarina je oko 480 din.)!!!

    3. SLANJE VREDNOSNIM PISMOM PLAĆATE SVE POŠTARU (poštarina je oko 280 din.)!!!

    4. AKO IZNOS ŽELITE UPLATITI UNAPRED NA TEKUĆI RAČUN, DA VAM POŠTARINA BUDE JOŠ JEFTINIJA (OKO 230 DINARA) ONDA VAM MOŽEMO POSLATI POŠILJKU OBIČNOM POŠTOM KAO PREPORUČENO PISMO. INSTRUKCIJE ZA UPLATU ŠALJEMO VAM PREKO E-MAILA.

    MOLIM VAS U OPCIJU "KOMENTAR" NAPIŠITE NAM NA KOJI NAČIN ŽELITE DA VAM ŠALJEMO POŠILJKU

    1. POST EXPRES - POUZEĆEM
    2. POST EXPRES PREUZIMANJE U POŠTI
    3. VREDNOSNO PISMO
    4. PREPORUČENO PISMO - UPLATA NA TEKUĆI RAČUN

    ZA VIŠE KUPLJENIH ARTIKALA PLAĆATE JEDNU POŠTARINU!!!
  • Načini isporuke: Pošta, CC paket (Pošta), Post Express
  • Načini plaćanja: Tekući račun (pre slanja), Pouzećem
  • Lokacija prodavca: Palić - Srbija
  • Napomena prodavca: U Prodavnici Sveta Biljaka prodaje veliki broj različitih Prodavaca. Uštedite na isporuci kupovinom od istog Prodavca! Na dnu ove stranice možete da vidite sve naše artikle. U našoj ponudi imate najveći broj semenki u kesicama, i šaljemo kvalitetna semena, što pokazuje i preko 3000 pozitivnih ocena.
 

Ostali artikli ovog prodavca

Ocene prodavca: 3234 2
Komentari kupaca

Napomena: U Prodavnici Sveta Biljaka prodaje veliki broj različitih Prodavaca. Uštedite na isporuci kupovinom od istog Prodavca! Proizvodi koji se blagovremeno naruče od istog Prodavca stižu u jednoj pošiljci. Ispod porudžbenice nalaze se ostali artikli ovog prodavca.

 

Najcesca pitanja o artiklu

  • Koja je cena za Cobaea Scandens (10 semenki)?Trenutna cena je 190.00 RSD. Cena je prikazana na stranici artikla i azurira se od strane prodavca.
  • Da li je Cobaea Scandens (10 semenki) dostupan za porucivanje?Artikal je trenutno na stanju.
  • Kako ide isporuka za Cobaea Scandens (10 semenki) iz kategorije Seme cveća?1. POŠILJKU ŠALJEM POUZEĆEM, BRZOM POŠTOM "POST EXPRESS" (poštarina je oko 600 din.)!!! 2. POST EXPRESSOM ALI PREUZIMANJE U POŠTI (poštarina je oko 480 din.)!!! 3. SLANJE VREDNOSNIM PISMOM PLAĆATE SVE POŠTARU (p